vikino1 dufam ze uz si sa pichol
17.03.2021 - 10:46:20
01
scarinko Ked jej trochu opadne zial, tak tu kamaratku presvedc nech to umrtie oficialne nahlasia. Na zapade vysetruju podozrive pripady. U nas vysetruju novinarov, ktori s informaciou prisli.
Mozno to suvisi s kvalitou jednotlivych sarzi, s vyrobnym zavodom. V Britanii take problemy nie su - vraj. To by bolo to lepsie. Dalo by sa to upravit.
Ak je ale problem vseobecny a nezavisi od davok, tak potom je AZ calkom riziko a pre nas to znamena, ze bude cirkus trvat este dlho... Alebo pojdeme do rizika.
perezmas stare info. Predvcerom sa kauza celkom vyvinula. Pridaj si Francuzsko, Nemecko, Taliansko (tam jednotlive sarze) a 3 pobaltske krajiny. Myslim, ze este aj ine, ale nebudem spekulovat.
17.03.2021 - 10:47:20
00
Will, manzel riesi nezavislu pitvu ale nepomoze to lebo podpisujes informovany suhlas a ides na vlastne riziko
17.03.2021 - 10:48:42
00
lto napísal:
Iste .. pred covidom tiez vela ludi ironicky vravelo, ze treba paniku udrziavat, az ked im zacali zomierat blizky, tak zmenili pohlad. Toto moze byt to iste :) Toto nie je panika, ale realita. Preco myslis, ze vsade v EU uz prestali s AZ, len u nas nie. Zaujimalo by ma, kde su lieky, preco sa na to kasle a neriesi liecenie, vakcinacia uz chorym nepomoze nijak.


Statisticky ten vyskyt trombozy zodpoveda vyskytu vo vseobecnej populacii bez ohladu na ockovanie.

During clinical trials, as well as collecting information on all adverse events, additional data is collected on “Adverse Events of Special Interest” (AESIs). One of the categories of AESI was “Thrombotic, thromboembolic, and neurovascular” and there were four cases in the vaccine group from 12,021 people and eight cases in the placebo group from 11,724 people. So, there were fewer events in the vaccine group than the placebo group.

A preco sa neriesia dosledky, ked sa daju odstranit priciny? To sa skutocne pytas takuto hlupu otazku?


Naposledy upravil foobar dňa 17.03.2021 - 10:50:45, celkovo upravené 1 krát.

17.03.2021 - 10:48:50
02
Netreba špekulovať...
Jednoduchšie je napísať koľko krajín ešte očkuje, než ktoré neočkujú :)

https://www.dailypostusa.com/news/health/coronavirus-pfizers-covid-vaccine-is-linked-to-more-blood-clots-than-astrazenecas-in-the-uk/
17.03.2021 - 10:49:22
10
scarinko napísal:
vikino1 dufam ze uz si sa pichol

Keby som sa mohol tak by som to dávno urobil. :finger:
17.03.2021 - 10:50:27
00
V Irsku su uz tiez problemy ... ale .. ak sa niekto cely zivot stravuje v Anglicku, tak nejaka vakcina od AZ ho nerozhadze :D .. no, dufam ale, ze to nie je tak, ze GB posiela do EU vakcinny s inymi doplnkovymi /stabilizacnymi/ latkami .. ale tak to by bol dost pruser. Este som nezaznamenal info, ze by boli umrtia po ockovani so Sputnik a Sinovacom.

foobar: radsej bud ticho a statistiku si napchaj vies kam ;)
17.03.2021 - 10:52:48
10
scarinko napísal:
Pekne naivne ruzove okuliare znacky olano

Počuj, ochvíľu bude OĽANO zodpovedné aj za to, keď sa Ti ráno nepodarí vysrať. :-)
17.03.2021 - 10:53:53
04
Vsetko je mozne.
17.03.2021 - 10:55:15
00
scarinko napísal:
Will, manzel riesi nezavislu pitvu ale nepomoze to lebo podpisujes informovany suhlas a ides na vlastne riziko

nepomoze, minule sa vyjadril jeden lekar, umrtie na ockovanie je vylucne len vtedy, ked zomries na anafylakticky sok po podani vakciny .. vsetko ostatne uz moze byt maximalne len ako doplnkova informacia, ze v dosledku, aj to len v urcitych pripadoch /povacsine asi v kratsej dobe ako 3 dni/ .. pricina umrtia je tromba. Na tejto baze potom vsetci "experti" nemaju problem tvrdit, ze je to len statistika a nema nic s ockovanim. Ale ma ... ale to bolo ocakavane. Kto si myslel, ze to bude bez umrti tak sa velmi mylil. Avsak predsa pred ockovanim tu kdekto pisal, ze radsej par mrtvych, nez tisice. No, lenze ked je to velmi blizko, clovek precituje inak.
17.03.2021 - 10:57:52
01
Tu skor ide o to, aby bola jej smrt nahlasena v systeme ako dalsi registrovany problem. Aby sa ich pocet umelo neznizoval a nekamufloval.

Ten informovany suhlas - to viem. To je uplna haluz. Videl som, co podpisovala moja sestra. Skoro ma slak trafil. Samozrejme ze tam nic nebolo. Iba doktorka jej povedala "sice vam to nepomoze, ale hadam vam neublizi." Co jej teda 2x nepridalo na dovere.
Inak, toto zbavenie sa zodpovednosti ofajcis tym, ze naskriabes nieco, co tvoj podpis nie je. To nikto nekontroluje. Ked bude problem povies, ze si nepodpisal. Ako na teba, tak ty na nich. Je to hnusne, ale minister hodi zodpovednost na doktora - doktor ju hodi na teba. Tak ju vrat naspat.

Za seba: ked na mna pride rad, tak pojdem. A asi pojdem aj na AZ, ak sa zatial nepreukaze ze je naprd (viac rizikova, ako by mala byt a navyse malo ucinna na nieco co sa bude rozsirovat), lebo inu asi nedostanem. Len chcem, aby sa nekamuflovali zle udaje ale sa korektne vysetrili.
17.03.2021 - 10:59:59
00
lto napísal:
foobar: radsej bud ticho a statistiku si napchaj vies kam ;)


...napise ten, co bulsitmi zatrolluje kazdu jednu temu na mtbikeri
17.03.2021 - 10:59:59
03
scarinko napísal:
prave mi volala priatelka a plakala, zomrela jej akurat kamaratka, 36 rokov, ucitelka v skolke
3 dni po ockovani, Astra Zeneca, tromboza

pred tyzdnom bol pohreb svokrinej krstnej mamy, 86 rokov, tyzden po ockovani, neviem co jej dali ale tak asi pfizer, ta bola zdravsia ako ja

kazdy nech si z toho zoberie co chce


ano, lebo vakciny na covid su aj na nesmrtelnost a proti akejkolvek inej buducej chorobe ...
17.03.2021 - 11:00:14
16
will, vdaka za doplnenie, cerpal som z 3 dni starych info.


Naposledy upravil perez dňa 17.03.2021 - 11:02:04, celkovo upravené 1 krát.

17.03.2021 - 11:01:09
00
Zaujimave inak, ze umrtia na COVID sposobovali priam paniku a umrtia v suvislosti s ockovanim nevadia a vznika sekta popieracov, rovnako ako predtym na COVID. No,mozno ti, ktorym nevadi ockovanie /v zmysel, ze im nic nespravilo/, by im nevadil ani ten virus a ockovat nepotrebuju :) .. ale ktori to su :D
17.03.2021 - 11:01:43
04
keyboard_arrow_up