jurot napísal:
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=228779652369836&id=102596598321476

data bez patosu a ich vyjadrenie k nekonecnemu palickovaniu....


Tiež som to čítal. Pekne to skritizovali. Aj celý Covid automat, ktorý stojí v tejto podobe za hovno. Vôbec nezohľadňuje očkovanie a pod. A celé poondiate testovanie, kde pri takýchto malých číslach je kopa falošne pozitívnych výsledkov a predpokladám, že nejdú na PCR testy na potvrdenie...
Je to totálne odveci aby sa bezpríznakoví ľudia testovali len tak, lebo to niekto chce. Už by to mal niekto pohnať pred súd...
22.04.2021 - 19:42:06
00
Cele AG testovanie je uz len biznis. Matelko si to tak prial, tak to tak je.
Keby bolo ucinne, tak by sme nemali tolko mrtvych.
K scarinkovi len tolkoto.
Ockovanie chrani aj teba aj tvoje okolie. Stale sa na to divas zo svojho sebeckeho pohladu ja, ja, ja! Aby sa mne nic nestalo. Keby sa takto na to divali generacie pred nami, tak by neobranili svpju krajinu, nevyhralo by sa nad zaskrtom, pravymi kiahnami.... ale nie, ludia sa teraz nedaju ockovat, lebo 2 dni teploty. Toto je sebecke zmyslanie bez kuska empatie voci spolocnosti, v ktorej zijes.
22.04.2021 - 20:09:28
04
Ja si myslim ze sa poniektori hlavne stale nechcu ockovat proti vymyslenej chorobe :) nie pre tie dva dni teplot
22.04.2021 - 20:23:36
00
ag testovanie som sa rozhodol ignorovat - kam ma nepustia tam nepojdem alebo si sam sebe poslem sms. uz ani mapu covid automatu nezverejnuju kedy by mali (povodne mali kazdy utorok). mala byt hlavne na stranke korona.gov - dnes je stvrtok vecer a buducotyzdnova tam nieje - takze vlastne neviem ci mam mat buduci tyzden test alebo nemusim. mozem ich ...
popravde som uz teraz tym zmenam ani nevenoval taku pozornost ako v zime. prebehol ocami a stacilo. nemienim to znova studovat a ucit sa co mozem a co kde potrebujem.
22.04.2021 - 21:12:12
03
Dano5
AZ 1.davka silnejsia reakcia,druha slabsia

Pfizer naopak

(Aspon take su vseobecne dostupne info)
22.04.2021 - 21:42:33
01
will napísal:
Cele AG testovanie je uz len biznis. Matelko si to tak prial, tak to tak je.
Keby bolo ucinne, tak by sme nemali tolko mrtvych.
K scarinkovi len tolkoto.
Ockovanie chrani aj teba aj tvoje okolie. Stale sa na to divas zo svojho sebeckeho pohladu ja, ja, ja! Aby sa mne nic nestalo. Keby sa takto na to divali generacie pred nami, tak by neobranili svpju krajinu, nevyhralo by sa nad zaskrtom, pravymi kiahnami.... ale nie, ludia sa teraz nedaju ockovat, lebo 2 dni teploty. Toto je sebecke zmyslanie bez kuska empatie voci spolocnosti, v ktorej zijes.

Will ale to co pises su choroby ktore zabijali rad za radom a nie 0,05 percenta tvojej vekovky. Zapal pluc zabije viac ludi rocne moju generaciu ako covid. Ja by som zakazal take auta. Kolko ludi to zabije kazdy rok 🙄
Cigarety su ok a este podporovane lebo je z toho biznis. Z aut je tiez biznis lebo treba naftu/benzin. Z covidu je prd resp len z testov a vakcin je ryza tak treba podojit kym je sanca. Mame automat ale aj tak s tym radime rucne spiatocku aby bola ryza inak by sme otvarali a ludia by neminali prd platne testy z ktorych je ryza. Musime mat nudzovy stav aby sme mohli hromadne ockovat z coho je tiež ryza. Vymyslia pravidla a potom ked sa podla nich maju riadit tak zrazu prrrr.
22.04.2021 - 21:47:07
00
lapaloma napísal:
Ja si myslim ze sa poniektori hlavne stale nechcu ockovat proti vymyslenej chorobe :) nie pre tie dva dni teplot

A ešte k tomu na jar...
22.04.2021 - 21:56:46
01
iron.hide napísal:
Príloha:
rad.png

odkial mas tie udaje pls ?
chvilu som to hladal na webe nczi, ale asi to nebude pre nich moc dolezite :(
22.04.2021 - 21:58:24
00
Ja sa ani tak neobavam ze by som umrel, ale skor trvalych nasledkov. Kamarat ma z covidu problemy a ich mala dcera beha po doktoroch uz druhy mesiac.
Na chripku umiera aj 1800 rocne. To je choroba, co prichadza rocne a nejako sme si na nu zvykli. Stat funguje bez nejakych vyznamnych opatreni a stoji to zhruba tych tisic zivotov.

Covid vsak naproti tomu za pol roka zabil o rad viac ludi a aj to pri prijatych sialenych opatreniach, obrovskych skodach a obmedzeni krajiny ake nemaju obdobu. A to sa odhaduje, ze covid chytilo iba zhruba 1.5 miliona ludi a nie 3-4miliony, co by ho mohli chytit bez opatreni. To by sme mali 30-40 tisic mrtvych. Pre porovnanie, rocne zomrie cca 50 000 ludi na Slovensku. Takze sa netvarme, ze Covid je vymyslena choroba a ze je minimalne skodliva.
22.04.2021 - 22:17:41
04
Inak, ja uz mam 45 rokov, takze uz mam vacsiu pravdepodobnost skoncit pod drnom ako 0.02%.
22.04.2021 - 22:20:16
00
scarinko napísal:
Will ale to co pises su choroby ktore zabijali rad za radom a nie 0,05 percenta tvojej vekovky. Zapal pluc zabije viac ludi rocne moju generaciu ako covid....


Ty stale nechces alebo nemas kapacitu pochopit, ze aj keby nezomrel na covid jediny clovek, ale pri nekontrolovanom rozsireni infekcie by sa nemocnice premenili na infekcne oddelenia "pre inu vekovku" a "ta tvoja vekovka" alebo tvoje neotrasitelne ego sa nedostane ani na elementarne vysetrenie a kapalo by sa napr. aj na blby zapal slepaku???

Prepac za osobnu invektivu, mesiace si kusem do prstov, no podarilo sa ti ma vyprovokovat...
22.04.2021 - 22:28:55
011
Mozno by len stacilo tych ludi liecit hned po zisteni choroby a nie ze tyzden ich nechaju bez info a potom ich odvezie sanitka na ventilator kde im to roztrha pluca. Tiez by nezaskodilo tie miliony minute na zbytocne testy minut na vybavenie nemocnic a personalu ked uz mame tak mizerne kapacity. Ale to nie je in, treba sirit paniku a strach lebo vtedy je stado najviac manipulovatelne k comukolvek a samozrejme sa pri tom co najviac nabalit lebo dalsia sanca uz nebude.

Ja ti to nemam za zle, ani ti nebudem davat minusku ako mne tu vsetci za radom. Kazdy si moze povedat svoj nazor.
22.04.2021 - 22:33:34
01
A stale nechapes, ze vdaka bezpriznakovej dlhej dobe a nasledne moznemu exponencionalnemu rastu si s tym neporadili ani krajiny s najvyspelejsou zdravotnou starostlivostou na svete?

Ziadna krajina nema zdravotnicke kapacity pre vsetkych obyvatelov "naraz". Prirovnam to k poistovnictvu, alebo k bankovnictvu (run na banky). Toto si schopny pochopit?
22.04.2021 - 22:42:47
05
Na toto "Mozno by len stacilo tych ludi liecit hned po zisteni choroby" je len dvojita odpoved otazkami (ako liecit? (navyse po dlhej bezpriznakovosti) a kde? ked naplnis kapacity.
22.04.2021 - 22:49:46
00
a ako zistit chorobu bez otestovania? :)
22.04.2021 - 22:55:25
00
keyboard_arrow_up