juju_pepe napísal:
373 000 ludi mohlo bez ag testov prenasat virus dalej..ale nie, nepomohlo to

To je jedna stranka veci. Druha je cca. rovnaky pocet falosne negativnych a dopad velkeho zhromazdovania najma v prvom kole.

V globalnom porovnani voci inym krajinam (kde nerobili masove testy) nevyzerame ako vitazi. Ale na to samozrejme ma vplyv mnoho faktorov.

Ci bolo masove testovanie dobre alebo zle? Nemam na to jednoznacny nazor. Som zvedavy ake analyzy daju casom mudre hlavy.
27.04.2021 - 11:08:45
00
Zopar cisiel..

Prílohy:

infografika.jpg
infografika.jpg 119.8 KiB thumb_up0thumb_down

27.04.2021 - 11:56:10
05
Palo TT napísal:
Ci bolo masove testovanie dobre alebo zle? Nemam na to jednoznacny nazor. Som zvedavy ake analyzy daju casom mudre hlavy.

myslim, ze na to "spravna" odpoved nebude, miesa sa epidemiologia s psychologiou...
masove AG testovanie MALO v danom case narazovo odhalit mnozstvo bezpriznakovych prenasacov, aj za cenu falosnych pozitivnych, no NEMALO znamenat pre negativnych Matovicovu "priepustku na slobodu" - to bolo od zaciatku nahovno odkomunikovane
27.04.2021 - 12:28:49
03
coronavirus case fatality rate by age:

0-29 South Korea - 0%
0-29 Italy- 0%

:)

Uz tej demagogie naozaj mohlo stacit. Cisla su fajn, aj ked o realite nevypovedaju, ale je dobre ich prezentovat spravne.


Naposledy upravil lto dňa 27.04.2021 - 12:53:53, celkovo upravené 1 krát.

27.04.2021 - 12:51:19
13
Ale bude, len ich bude 10 protichodnych a nebudes si vediet vybrat :)
27.04.2021 - 12:51:58
01
lto napísal:
coronavirus case fatality rate by age:

Co si tym chcel vlastne povedat?
Este si mi neodpovedal na toto, ty demagogia :)
27.04.2021 - 12:57:18
02
Tak a dalsie kolo zabavy zacina :

Brazilzky regulacny urad, znamy ako Anvisa, jednomyseľne hlasoval za neschválenie ruskej vakcíny.

Anvisa zistila chyby vo vývoji produktu, vo všetkých fázach klinických štúdií (fázy 1, 2 a 3). Podľa nej neexistuje dostatok údajov o kontrole kvality, bezpečnosti a účinnosti.
Najzávažnejším zistením je podozrenie, že adenovírusy, ktoré sú vo vakcíne použité, sú schopné sa ďalej replikovať, respektíve množiť.

Anvisa zistila, že v celom procese výroby nebola zabezpečená dostatočná kontrola možnej kontaminácie vakcíny nečistotami či inými vírusmi. Chýbajú aj testy reprodukčnej toxicity, ktoré by umožnili overiť, či vakcína je, alebo nie je škodlivá pre reprodukčné bunky.

Na základe dát od výrobcov podľa záverov regulačného úradu nie je možné zistiť údaje o krátkodobých, strednodobých a dlhodobých nepriaznivých účinkoch vakcíny.

Anvisa zároveň zistila množstvo problémov týkajúcich sa vakcíny Sputnik V po tom, ako vykonala inšpekčnú misiu v Rusku.
Pre chýbajúcu správu o schválení technického produktu nebolo možné identifikovať výrobcov biologického farmaceutického vstupu použitého pri výrobe ruskej vakcíny. Neboli zistené ani žiadne výrobné podmienky, ktoré by preukazovali, že výrobky sú vyrábané a kontrolované dôsledne.

Zároveň v Rusku bol inšpekčnému tímu odmietnutý prístup do zariadení Gamalejovho inštitútu, ktorý vyvinul vakcínu.


Čítajte viac: https://primar.sme.sk/c/22647036/sputnik-vakcina-rozhodnutie-brazilie.html
27.04.2021 - 14:18:25
13
yojo napísal:
Tak a dalsie kolo zabavy zacina :

Najzávažnejším zistením je podozrenie, že adenovírusy, ktoré sú vo vakcíne použité, sú schopné sa ďalej replikovať, respektíve množiť.


toto by sa malo zacat pisat v mediach velkymi pismenami a tak, aby to pochopili aj jednoduchsi.. a ten nepodarok stiahnut z celeho sveta
27.04.2021 - 14:29:46
00
inak tiež mi je moja vakcína - astra - podozrivá. Keď som nalieval naftu u svokra zdali sa mi bandasky akési ľahšie ako predtým a potom v pondelok na bajku som šiel akosi podozrivo rýchlo niektoré úseky aj keď som sa vôbec nesnažil nejako driapať ... či nás nemenia na nejakých universal soldierov
27.04.2021 - 14:40:19
03
ivan pisal ze po Astre dava 300W lavou nohou ... asi to suvisi s tvojim pozorovanim ...
27.04.2021 - 14:41:52
44
Od štvrtka sa otvorí čakáreň na očkovanie pre ľudí od 16 rokov, povedal Vladimír Lengvarský v relácii Na telo plus. Prihlásení budú čakať na termín podľa veku či chorôb. Vakcína sa stále nebude dať vybrať, v rámci aktuálnych dodávok by to bolo kontraproduktívne, hovorí minister zdravotníctva. (tv markíza)
27.04.2021 - 14:42:38
00
lapaloma napísal:
inak tiež mi je moja vakcína - astra - podozrivá. Keď som nalieval naftu u svokra zdali sa mi bandasky akési ľahšie ako predtým a potom v pondelok na bajku som šiel akosi podozrivo rýchlo niektoré úseky aj keď som sa vôbec nesnažil nejako driapať ... či nás nemenia na nejakých universal soldierov


moje kolena a clenky by to uvitali :D
27.04.2021 - 16:00:08
00
Srsen napísal:
Od štvrtka sa otvorí čakáreň na očkovanie pre ľudí od 16 rokov, povedal Vladimír Lengvarský v relácii Na telo plus. Prihlásení budú čakať na termín podľa veku či chorôb. Vakcína sa stále nebude dať vybrať, v rámci aktuálnych dodávok by to bolo kontraproduktívne, hovorí minister zdravotníctva. (tv markíza)


triki povedal ze v maji-juni k nam dojdu miliony pfizerov, takze ja si teda pockam :)
27.04.2021 - 16:21:36
01
Len aby, kým prídu fajzre, možno mi akurát vyprchá astra :)
27.04.2021 - 16:28:00
00
A pokial nezaockovaneho 70+ plus uz v rodine nemas, tak si das inzerat s ponukou na doprovod na bazos.
Kontroluju obcianske? Ze by som sa tuto lto ako doprovod ponukol :)
27.04.2021 - 16:30:20
02
keyboard_arrow_up