nie, mas trosku blby usudok. (hadam) vacsina tohto fora vidi, ze na zaklade vyskumov a tvrdeni tych, co sa tomu rozumeju (vedci a pod.), ockovanie je cesta, ako sa dostat z tejto pandemie

podla teba zrejme ockovanie nie je sposob, ako sa vratit do "normalu", tak ake navrhujes riesenie, a tym myslim riesenie pre spolocnost, nie pre teba ako jednotlivca (budem cakat ako sa to vyvinie a chodit len na svoju chatu)?
02.05.2021 - 21:18:11
04
tu sú vidieť priority.

Prílohy:

cakaren.png
cakaren.png 175.59 KiB thumb_up0thumb_down

02.05.2021 - 21:20:07
02
jurot napísal:


Chod dnes na Schwechat a mavaj clankom z Pravdy... to k tym expertom.
Ale ano, situacia sa s platenim za testy moze zmenit, zatial je to tak ako pisem. Ale snad sa nechytame za slovicka, ale diskutujeme rozumne... ci?
02.05.2021 - 22:10:11
00
stačí sa pozrieť, co robia židia,
v prežívaní majú tisícročné skúsenosti...
02.05.2021 - 22:22:32
00
Bezplatné testy by mali byť zadarmo iba pre tých, čo sa nemôžu dať zaočkovať zo zdravotných dôvodov. Účty za covid opatrenia bude treba splatiť a je na čase prestať rozhadzovať peniaze.
02.05.2021 - 22:32:11
04
triki napísal:
tu sú vidieť priority.

Tak to vies, aj tu na fore nejaky trol vypisoval, ze coskoro pride Pfizer v milionoch, tak sa nediv, ze ludia cakaju a neregistruju sa.
02.05.2021 - 23:38:58
00
Jurot je podľa mňa nejaký rozsievac neistoty ktorý sa riadi heslom: čím horšie tým lepšie.
Stavím sa že to robí aj na iných weboch a možno aj profesionálne.
03.05.2021 - 07:38:59
00
Ale vsak Pfizzer pride v milionoch - tento mesiac ho ma prist milion davok a v juni este viac.
Trollim - vychadzam z udajov naso statu - takze to budu urcite haluze :)
03.05.2021 - 07:53:11
00
jurot napísal:
Preco by som nebicykloval
Napr som cez mtbikera predal predchadzajuce moje doterajsiebajky

A dlho som tu nepisal ale ked vidim ze napr chalan ktory napisal ze si pocka ako sa vyvinie vakcinacia a potom sa zaockuje ma schovany prispevok lebo neviem co tym porusuje ...
Tak postujem linky ktore su z main streamu a ukazujem mierne inu tvar toho co tu vyznieva
Ako pisem podla toho co tu clovek cita by sa mali slovaci trhat o ockovanie

Niekto sa riadi rozumom, ak mu ešte nejaký zostal po mediálnom výplachu a rozmýšľa...Čo je to za pandémiu, keď z celej našej širšej rodiny viem akurát o jednom bratrancovi, ktorý to akože mal. Okrem straty čuchu neviem o ničom inom čo by riešil. Zato drvivá väčšina rodiny rieši to, ako im celý ten humbug s opatreniami komplikuje a otravuje život. Napr. teta už bola 33x na tom pridrbanom testovaní. Zdravá žena sa každý týždeň musela stresovať, či ju pustia cez bránu podniku kde robí.
Preto úplne súhlasím s tým čo si napísal (až na tie elektro autá) a som rád, že sa ešte nájdu ľudia s vlastným názorom :)
03.05.2021 - 08:07:59
03
Pocuvajte, skusim jednu laicku predikciu. Mozte ma za nu ukamenovat - hned, alebo po 3 mesiacoch,ked sa ukaze ako zla. Ale napisem ju sem.

Ako tak pozeram krajiny s vyssim podielom zaockovanych, tak aj pri otvarani uz stacia aktualne urovne zaockovanosti (okrem Chile) na vyrazny pokles novych pripadov v poslednych 2 tyzdnoch. UK a Izrael kracaju v lete k eliminacii virusu, minimalne v niektorych regionoch.

Je mozne, ze v lete bude virus skutocne minimalizovany a bude stacit aktualne premorenie a zaockovanost niekde na urovni 40%. Aspon na leto.

Pozrite, ako posledne tyzdne klesaju cisla vo velmi premorenych krajinach (CZ, SK, HU) - bud teda lockdown zabral az po mesiacoch, alebo sa prenos zlomil pri zvysenej teplote a narastajucej odolnosti (vakcinaciou/premorenim).
03.05.2021 - 08:09:11
01
Hosť napísal:
Čo je to za pandémiu, keď z celej našej širšej rodiny viem akurát o jednom bratrancovi, ktorý to akože mal.

Zovseobecnujes na zaklade malej statisticky extremne nevyznamnej vzorky (svojej rodiny). Asi by si protestoval, ak by sme podobnou logikou vnimali na zaklade tvojich prispevkov tvoju rodinu ako particku obmedzenych jedincov bez akehokolvek racionalneho uvazovania, ktori nemaju prilis sajn o tom, ako funguje svet okolo nas, vsak?
03.05.2021 - 09:31:40
111
Hosť napísal:
Niekto sa riadi rozumom, ak mu ešte nejaký zostal po mediálnom výplachu a rozmýšľa...Čo je to za pandémiu, keď z celej našej širšej rodiny viem akurát o jednom bratrancovi, ktorý to akože mal. Okrem straty čuchu neviem o ničom inom čo by riešil. Zato drvivá väčšina rodiny rieši to, ako im celý ten humbug s opatreniami komplikuje a otravuje život. Napr. teta už bola 33x na tom pridrbanom testovaní. Zdravá žena sa každý týždeň musela stresovať, či ju pustia cez bránu podniku kde robí.
Preto úplne súhlasím s tým čo si napísal (až na tie elektro autá) a som rád, že sa ešte nájdu ľudia s vlastným názorom :)


Tiež viem o tom, že z celej našej širšej rodiny to akože mala len jedna sesternica ale viem aj to, že je to taká pandémia pri ktorej by s opatreniami ako pri bežnej chrípke vyhynula desatina slovenska. Teda ak by sa nenosili rúška, zaočkovalo by sa 1 % ľudí vakcínou proti chrípke, ... Sa ti vidí, že je to slabá pandémia ? Jedine co maš pravdu to je s tým Ag testovaním že keby nebolo tak vyhynie len jedenástina, dvanástina Slovenska.
03.05.2021 - 09:55:46
00
Podla porterovej logiky, ked nepoznas ziadneho novozelandana, tak Novy Zeland neexistuje.
Velmi jednoducho vnimany svet....
03.05.2021 - 10:48:06
04
Hosť napísal:
a som rád, že sa ešte nájdu ľudia s vlastným názorom :)

Len aby ten vlastny nazor rychlo nezmeneli, ked nahodou pridu do kontaktu so zdravotnictvom a budu potrebovat zdravotnu starostlivost.

A bude horsie.
https://dennikn.sk/2373156/vyhoreli-sme-je-koniec-pribehy-americkych-lekarov-ktorych-pandemia-dohnala-k-zufalstvu/?ref=tema
https://www.washingtonpost.com/health/2021/04/22/health-workers-covid-quit/
03.05.2021 - 10:54:12
00
ivan máš zaujímavo alternatívnu matematiku.
Smrtnosť je okolo 3,13 % (slovenské čísla). A zatiaľ to dostal ani nie každý desiaty.
V každom prípade dá sa vyrátať, že na 80 % premorenie (od čoho by mala nastať kolektívna imunita, based on "netlmené" reprodukčné číslo) by si potreboval o.i. asi 135 kilomŕtvol. To asi nie je úplná pravda (lebo vnímavejšie jedince kapú prvé, potom prichádzajú na rad odolnejšie kusy a smrtnosť klesá), ale ako nástrel by to mohlo stačiť.
5,45 megapíplov (počet obyvateľov) * 0,8 (toľko infikovaných potrebuješ na kolektívnu imunitu) * 0,0313 (smrtnosť) = tých zhruba 135 kilopíplov
03.05.2021 - 11:43:23
03
keyboard_arrow_up