Skoda reci aj reagovat...
11.05.2021 - 19:32:34
00
Ako triki, a si si urcite isty ze nezomrel nikto kto dostal pfizer alebo modernu
11.05.2021 - 19:55:30
12
triki sa neondi a pochval sa, cim ta ockovali.
11.05.2021 - 20:02:15
01
Akoze zase sa neplaste. Ta AZ ma horsie meno ako v skutocnosti je. AZ bola zatiahnuta (mozno aj dobrovolne) do geopolitickej hry kde UK odrbala EU v rychlosti vysporiadania sa s pandemiou. Aby politici v UK ukazali volicom ze brexit mal zmysel. AZ je ucinna ale jej negativne ucinky odradzaju ludi dat sa ockovat. Kopec ludi vaha s ockovanim, lebo AZ. Tak preto bolo rozumne stopnut AZ a nechat ostatne.

Mne tiez vadia ti trotli a najma Matelko a Krajci - co nepripravili ockovacie kapacity a teraz sa to nahana. Vakcinami sa budeme obhadzovat a my nevieme zaockovat dost ludi.

Cesi ockuju 70 000 ludi denne prvou davkou a snazia sa dostat na 100 000. A aj ostatne krajiny v EU su na tom podobne. A my davame ani nie polovicu.
11.05.2021 - 21:38:08
02
IM a MK to nevadí, máme desiatky miliónov ag testov ....
11.05.2021 - 21:44:15
00
triki napísal:


a aj si si to precital ?

Ešte minulý týždeň informoval Štátny ústav pre kontrolu liečiv o prípade úmrtí 47-ročnej ženy, ktorá bola očkovaná vakcínou od AstraZeneca.

„Príčina úmrtia stanovená pitvou súvisela s trombózou mozgových žilových sínusov, ktorá patrí medzi možné zriedkavé nežiaduce účinky danej vakcíny. Genetickým vyšetrením boli zároveň u pacientky zistené poruchy zrážanlivosti krvi. Vzhľadom na existenciu genetickej predispozície k trombofilnému stavu, súvis medzi očkovaním vakcínou Vaxzevria a následnou trombózou žilového sinusu bol stanovený ako pravdepodobný," uviedol liekový ústav.

Na úmrtie reagoval následne minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský s tým, že v pondelok zasadne skupina odborníkov, ktorá mala situáciu komplexne rozobrať.

„A navrhne ďalšie opatrenia, čo sa týka tohto prípadu a prípadné zmeny alebo úpravy vakcinačnej stratégie," hovoril uplynulý piatok.

Na Slovensku išlo o tretí prípad úmrtia po očkovaní. V prvých dvoch prípadoch boli ľudia očkovaní vakcínami od Pfizeru a od Moderny.
11.05.2021 - 23:14:30
06
Inak k tomuto sa chcem vyjadrit aj ja. Na zaklade tunajsich odporucani som sa "preregistroval" a dostal som na tento piatok termin na AZ.
Isiel som sa poradit so svojou doktorkou, kedze som pocas poslednych 5 rokov mal 2x trombozu, ale vraj to nie je dovod neockovat sa AZ. Vraj sposob akym sa vytvaraju zrazeniny pri AZ je iny - kazdopadne z toho co je vyssie citovane to vyznieva inak.
Chapem, ze ockovat sa treba, ze je to cesta von, ale z tohto som celkom vytoceny. Viem, ze sanca je mala pri populacii ale je ta sanca taka nizka aj v mojom pripade?
Hlavne ze Pfizery sa tu pichaju po znamosti kadekomu. :) A potom sa cudujeme ze ludia su sebecki a nemyslia na "vyssie dobro".
12.05.2021 - 11:28:03
00
dostanes Pfizera zevraj :)
12.05.2021 - 11:42:32
00
Jop, ale bol som rychly a ked oznamili ze rusia termin tak som si ho zrusil a preregistroval zase, aby to nestalo. :D Takze tentokrat moja chyba a termin nemam.
12.05.2021 - 11:49:27
00
Česko neuznáva očkovanie zo zahraničia pre obavy z falošných certifikátov

https://svet.sme.sk/c/22658045/cesko-neuznava-ockovanie-zo-zahranicia-pre-obavy-z-falosnych-certifikatov.html?ref=trz

---
plus este info z BF:
"...u Südtirolpas je napsáno, že se uznávají všechny zahraniční potvrzení, mimo slovenskýho."
12.05.2021 - 13:51:18
00
eaten napísal:
Inak k tomuto sa chcem vyjadrit aj ja. Na zaklade tunajsich odporucani som sa "preregistroval" a dostal som na tento piatok termin na AZ.
Isiel som sa poradit so svojou doktorkou, kedze som pocas poslednych 5 rokov mal 2x trombozu, ale vraj to nie je dovod neockovat sa AZ. Vraj sposob akym sa vytvaraju zrazeniny pri AZ je iny - kazdopadne z toho co je vyssie citovane to vyznieva inak.
Chapem, ze ockovat sa treba, ze je to cesta von, ale z tohto som celkom vytoceny. Viem, ze sanca je mala pri populacii ale je ta sanca taka nizka aj v mojom pripade?
Hlavne ze Pfizery sa tu pichaju po znamosti kadekomu. :) A potom sa cudujeme ze ludia su sebecki a nemyslia na "vyssie dobro".


Len pre info, trombózu môžeš dostať aj po očkovaní od Pfizera. Reumatologička to vravela manželke, keď bola teraz na kontrole a spomínala dve svoje pacientky, ktoré dostali trombózu po zaočkovaní s Corminaty. Manželka ako chronická pacientka tiež čakala na mRNA, ale keď už jej volali na Astru (ako náhradníčka), tak išla - vtedy sa ešte očkovalo 50+ a nebolo jasné, kedy by si štát aj oficiálnejšie spomenie aj na tých vážnejšie chorých...
12.05.2021 - 14:45:30
00
Ockovanie na pfizer a modernu UZ OD 35 ROKOV

--
https://vakcinacia.nczisk.sk/registracia :
"Osobám vo veku 35 rokov (vrátane) a starším sú priraďované vakcíny - Pfizer/BioNTech, Moderna."


Naposledy upravil iron.hide dňa 12.05.2021 - 15:38:22, celkovo upravené 1 krát.

12.05.2021 - 14:53:46
00
Hazard dik za info, no niecim sa ockovat musim. A bud ma AZ zly marketing alebo je tych pripadov proste viac - s Pfizerom by som mal vacsi vnutorny pokoj.
12.05.2021 - 15:14:47
00
poobede prilaseny a uz mam aj termin na sobotu na Pfizera
12.05.2021 - 15:34:27
00
eaten napísal:
Inak k tomuto sa chcem vyjadrit aj ja. Na zaklade tunajsich odporucani som sa "preregistroval" a dostal som na tento piatok termin na AZ.
Isiel som sa poradit so svojou doktorkou, kedze som pocas poslednych 5 rokov mal 2x trombozu, ale vraj to nie je dovod neockovat sa AZ. Vraj sposob akym sa vytvaraju zrazeniny pri AZ je iny - kazdopadne z toho co je vyssie citovane to vyznieva inak.
Chapem, ze ockovat sa treba, ze je to cesta von, ale z tohto som celkom vytoceny. Viem, ze sanca je mala pri populacii ale je ta sanca taka nizka aj v mojom pripade?
Hlavne ze Pfizery sa tu pichaju po znamosti kadekomu. :) A potom sa cudujeme ze ludia su sebecki a nemyslia na "vyssie dobro".

Nemyslim, ze sa riesia nejake znamosti... Ja som napriklad predvcerom uplne bez znamosti ci akychkolvek nekalosti vyfasoval Pfizer ako nahradnik. Podupkal som dve hodinky pred ockovacim centrom na Bajkalskej v BA pri konci zaverecnej. Z toho nasho hluciku (odhadom 200 clovekov) vyberali podla vyhlasky 96/2021, ktora popisuje rizikove skupiny, potom brali darcov, potom presli prisli na vek, a nakoniec takto presli vsetci z toho nasho davu. Dalsia takto vyvorena skupinka potom presla opat od zaciatku po tusim 32r.
Ked mas dovod (zda sa, ze snad aj opodstatneny) na vyhnutie sa AZ, preregistracia nefunguje. Manzelkina babka ~64r takto tiez nechcela AZ (nema pre to racionalny dovod, ale to je fuk), tak ked sa dozvedela, ze klesol vek na ockovanie Pfizerom na jej skupinu, termin sme jej zrusili, zaregistrovali zas, a zas jej to daju AZ. Uz sme to zopakovali 3x, bezozmeny. System si pamata AZ a hotovo. Asi je to sideeffect toho, ze si chce zapamatat co si dostal, aby si mal druhu davku toho isteho. Kazdopadne, mozes skusit moj nahradnicky pristup. Tu mas rozpis ako tam funguju
https://www.narodnyfutbalovystadion.sk/vakcinacne-centrum
Ja som si to nepozeral, siel som na nahodu, dufajuc v AZ, ale tak uz som neodisiel.
12.05.2021 - 15:41:14
00
keyboard_arrow_up