Lubik napísal:
Nie preto.
Ale zarábajú.


a ty nezarabas? ci to len ini nemozu?

napr. CureVac - nemecka spolocnot s vlastnou mRNA vakcinou (to ja ta spolocnost, co vznikol skandal, ze sa udajne Trump pokusal o ich presun do USA)

"Operating loss was €46.6 million and €109.8 million for the three and twelve months ended December 31, 2020, respectively, representing an increase of €11.5 million and €10.3 million, or an increase of
32.8% and 10.4%, from €35.1 million and €99.5 million for the same periods in 2019, respectively. The increase in operating loss in the three months ended December 31, 2020 was mainly driven by higher research and development costs, primarily due to high costs for CVnCoV R&D activities, including research material manufacturing expenses. "
20.07.2021 - 09:42:35
02
co tak takýchto ludí ignorovat podávat mu tam len nepáčiky nech nieje vidiet prispevky. Lebo jednak ho nepresvedcite nijak, stracate cas odpisovaním a zahlcujete forum.
20.07.2021 - 09:50:51
02
Tak CureVac navyše podľa výsledkov testov efektivity len tak rýchlo do zelených čísiel nepôjde (a ani s trhovou hodnotou to nie je extra ružové) ...
20.07.2021 - 09:54:17
00
Lubik To by bolo keby na to prerabali, ze. Alebo keby Shimano prerabali na komponentoch.To ze vakciny su nejaka strasna zlata bana pre farma firmy je velky mytus. Videl som ucto pomerne velkej farma firmy zblizka a az take terno to nie je. Ale na aky-taky obraz si mozete prejst aj zavierky a vyrocky tychto farma firiem. Vakcina alebo celkovo prevencia nie su pre firmy prilisny odvaz. Bohovsky drahy vyskum, velky tlak autorit za 20e vakcinu, ktoru clovek uzije raz, dvakrat.
Na rozdiel od nezmyselnych liekov typu wobenzym. Plus riziko kadejakych sudnych sporov napri ohladne dodavok ako ma Astra Zeneca.
Vies ktory je najpredavanejsi liek co do celkovych trzieb na svete? Je to Humira. Predpokladam, ze vacsina o tom lieku v zivote ani nepocula. Jedna davka stoji okolo 500 dolarov a ludia s autoimunitnymi ochoreniami ho musia uzivat pomerne casto. Ziskovost medzi vakcinou a Humirou je ako rozdiel medzi predavanim zeleniny a kokainu.
Edit: MageZ ma predbehol
Edit 2: double Myslim, ze Lubik je na rozdiel od dellaxa ci jurota pomerne rozumny chalan.
20.07.2021 - 09:55:13
17
Džúrot sa s pápežom určite nestretne … s Covidom 19 pevne verím ,že áno 🤞 .

https://dennikn.sk/2466878/s-papezom-frantiskom-sa-budu-moct-stretnut-iba-zaockovani/?cst=d42e04a7ee60b34d603bd8a487e86621df72ea66
20.07.2021 - 10:30:18
03
Veď mne je to jasné.
Každý chce zarábať a nemám im to za zlé.
20.07.2021 - 10:33:50
00
Ramon1 ani sa nechce, slopenskí katoli ultras ako aj ich bejzbolkárske kotlebštajn krídlo majú vrchného popa za vtelenie Šejtána.
Dokonca som zachytil, že aj najväčší kaťácky rehoľný rád, z ktorého Feri vyliezol, je u ultras v nemilosti coby sluhovia Šejtánovi.
20.07.2021 - 10:39:21
04
pre vsetkych tu prajnych, asi som sa stretol, lebo nejake protilatky mi vysli , pred mesiacom

priat niekomu chorobu je urcite suladne s hypokratovou prisahou.... to svedci o urovni jedinca
20.07.2021 - 10:44:55
02
Tak si dáme jedno pravopisno-jazykovedno-historicko-kultúrne window :)
1. ten starogrécky ujo sa volal Hippokratés z Kósu ( Ἱπποκράτης ὁ Κῷος), Gréci s nejakým Y nemajú first hand skúsenosť (pravdu povediac, vynašli ho asi až keď narazili na Slovanov, ktorí Y reálne používali a niektorí, napr. Rusi, stále používajú)
2. údajná "jeho" prísaha je na tom asi tak, že najstarší známy fragment (teda kúsok nejakého papyru, z ktorého sa dá vyčítať kúsok vety dostatočný na identifikáciu) je z r. 270 CE (nehovoriac o tom, že najstarší celý text je zhruba z 10.-11. stor.: https://digi.vatlib.it/view/MSS_Urb.gr.64) a "TEN", najviac citovaný, je z 1595 (https://www.nlm.nih.gov/hmd/greek/greek_oath.html) zakiaľ chlapík umrel zhruba v 370 BCE. Už tie časové priepasti by mohli niečo napovedať o tom, že s textom bolo manipulované (napr. Hippokratés by pravdepodobne písal v iónskej gréčtine, zatiaľ čo 1595 text je v koiné) z rôznych príčin (umiestnenie citovaného manuskriptu s najstarším full textom by mohlo byť nápovedou) a milo absurdné je, že sa na to odvolávajú katoli, hoci to začína herézou jak prase:
"ὄμνυμι Ἀπόλλωνα ἰητρὸν καὶ Ἀσκληπιὸν καὶ Ὑγείαν καὶ Πανάκειαν καὶ θεοὺς πάντας τε καὶ πάσας" (prisahám pri liečiteľovi Apollónovi, Asklépiovi, Hygieii a Panacee a všetkým bohoch a bohyniach, ktorí sú mi svedkami)
to je predplatné katoli approved hranice toto :D správny kotlebštajnský dezolo také kacírstvo nie že nesmie vyžadovať, ale kto by to vypustil z huby, toho by mal zbaseballkovať
3. okrem toho text je Hippokratovi PRIPISOVANÝ, teda najpravdepodobnejšie ho ani len nenapísal (je to niečo podobné ako pripísanie "autorov" textom v brblyji - napísali to anonymní autori a mená údajných autorov sa prifarili neskôr, na zvýšenie hodnovernosti a "ideologickej prieraznosti")
a asi najpodstatnejšia veta je
4. Hippokratova prísaha sa dnes, pochopiteľne, nepoužíva - nemali by sme napr. lekárky, etc. :)
a ťažko sa kedy dostala nad úroveň rituálnej formulky, keďže aj v antike sa eutanazovalo a abortovalo len taká rozkoš
Koniec kultúrneho windowsu.
20.07.2021 - 11:25:34
16
Tulenik ma predbehol :)
Paci sa mi, ako si ludia v dnesnej dobe predstavuju, ze medici finisujuci studium s obradnymi sviecami a fonendoskopmi okolo krku v pritmi velkej kamennej podzemnej saly skladaju niekolkostorocnu prisahu pred clenmi davneho radu.
20.07.2021 - 11:48:33
05
v poslednej dobe sa mi veľmi páči demokracia na tomto fóre...

ale k veci, použijem bradatý fcip: Keď si spomeniem, ako som študoval za inžiniera, sa veru aj bojím ísť k doktorovi... 🤪

pred štvrť storočím sa nám taká Gattaca zdala ako sci-fi... no a ono je to už tu... z cesty, "nečistý"...
20.07.2021 - 12:06:43
02
Zoidberg niekoľkoTISÍCročnú, ono sa odhaduje, že to má korene niekde medzi 6.-4. storočím BCE
tu https://uniba.sk/fileadmin/ruk/legislativa/2005/VP_2005_01.pdf je ich "prísaha" (promočný sľub), na hentie praveké žvásty, hoci je to po latinsky, sa to ani nepodobá :D
20.07.2021 - 12:18:58
01
Zoidberg napísal:
Tulenik ma predbehol :)
Paci sa mi, ako si ludia v dnesnej dobe predstavuju, ze medici finisujuci studium s obradnymi sviecami a fonendoskopmi okolo krku v pritmi velkej kamennej podzemnej saly skladaju niekolkostorocnu prisahu pred clenmi davneho radu.



Lebo mesici nemaju disciplinarno komisiu

Urcite to chovanie je suladne

https://lekom.sk/slovenska-lekarska-komora/organy-slk/disciplinarna-komisia
20.07.2021 - 12:19:20
00
Nie, ani disciplinarnej komisii sa nic neslubuje. Ani lekari, ani medici. Asi sa im nepaci cast
"Zrieknem sa túžby po zmyslových pôžitkoch či so ženami či s mužmi, či so slobodnými či otrokmi"
https://lekom.sk/slovenska-lekarska-komora/hippokratova-prisaha

Tulenik, na LF MUNI sa neskladali ani tieto novodobe prisluby. Asi veria, ze sa za tie roky absolventi naucili viac principov, nez co zhrnaju tieto formulky.
20.07.2021 - 12:39:12
01
Inak USA Virginia zacala reportovat kolko maju pripadov rozdelene na vax a nevax. Asi staci screenshot viacej slov k tomu netreba....


https://www.vdh.virginia.gov/coronavirus/covid-19-data-insights/covid-19-cases-by-vaccination-status/?fbclid=IwAR2pqZmMC8fbsBmgK3ZbYLdzFWujzfyB8tSH3XWHteE7S28D8-zq2E9vT5k

Prílohy:

COVID-19 Cases by Vaccination Status – Coronavirus - Google Chrome 20_07_2021 18_06_32 (2).png
COVID-19 Cases by Vaccination Status – Coronavirus - Google Chrome 20_07_2021 18_06_32 (2).png 162.02 KiB thumb_up0thumb_down

20.07.2021 - 18:09:02
17
keyboard_arrow_up