Ai predstav ze to je mozno jedina sanca ucastnit sa na olympiade a koli nezaockovanemu retardovi to budu sledovat jedine tak v telke z hotelovej izby 🙈🙈🙈 uff
22.07.2021 - 14:04:03
00
gebula napísal:
Celkom zvláštny prístup je podľa mňa aj ten Pollertov (na vine je test, vôbec sa nemusel robiť). Zaujímalo by ma, ako by chcel inak dodržiavať bezpečnosť pri X účastníkoch z Y krajín celého sveta, keď predpokladám že v podstate všetci pozitívne testovaní boli zároveň aj „mladí zdraví športovci“ ...

LOL tak to je velmi zaujimavy postoj. Ked sa nakazim a niekolkorocna praca sportovcov vyjde navnivoc iba kvoli amaterizmu a tupote, tak nie som na vine ja, ale test. A uz vobec nie dezole nakazeny doktor, ktory miesto ockovania odporucal kloktat ustnu vodu :]
Zajímavý postřeh přidal třeba cyklista Leopold König .
„Čtyři roky dřete na olympiádu a pak vás dostane amatérismus druhých... 3 týdny Tour de France bez jediného nakaženého. Proč? Čistá profesionalita. Týmy k sobě nikoho nepustily. Realizační tým roušky všude. Takže to jde,“ srovnal organizaci obří cyklistické show a českého přesunu na olympiádu.
22.07.2021 - 14:11:48
06
V prvom rade mi je tych sportovcov strasne luto. Tolke mesiace a roky driny, nominacia, alebo aj len samotny transfer a povinnosti okolo toho na ceste do Tokia.. A teraz vsetko v prdely. Neviem a ani len netusim ako vyzerala cesta vo vladnom lietadle, ale to uz si musia oni sami spytovat svedomie pokial to bolo stylom “to je dobre, coby sa stalo…” Este ze aspon bikeri isli separatne :|
A za druhe by ma zaujmalo, ci vobec niekto mava v tychto pripadoch (giro,…) nejake priznaky, alebo je to fakt len o testoch a su totalne bezpriznakovy. Nejako som sa o to prestal zaujmat, nie zeby som to niekedy prehanal, ale aky je pomer ze je fakt niekomu zle alebo ho a cely tym odstavia len preto ze vysiel pozitiv. Lebo mam pocit ze uz su pozitivny len po testovani a priznaky, toboz nejake vazne sa vytracaju. Alebo je to premorenim a slabnutim virusu? Nechcem to zlahcovat, presla si tym takmer cela moja rodina vcetne mna, ale aby sa to nedostalo na uroven tolko spominanej “chripocky” a neodstavovali sa (aj) sportovci len preto ze su pozitiv… To sa potom moze zacat testovat na viacere civilizacne choroby…
Aj ked ano, ani s chripkou nikto nejde nominovat na tdf alebo oh.
22.07.2021 - 14:58:25
00
Civilizacne choroby su infekcne?
22.07.2021 - 15:01:04
01
jedna je.. tupota -sprostost a siri sa hlavne internetom zavratnou rychlostou
22.07.2021 - 15:29:18
04
https://svet.sme.sk/c/22707108/nova-studia-pfizer-a-astrazeneca-su-proti-delte-takmer-rovnako-ucinne-ako-proti-povodnemu-variantu.html
22.07.2021 - 17:04:12
20
Neviem ci sem alebo do vtipkara. Bol som na devinskej kobyle a dosla mi takato sms:

DOLEZITE UPOZORNENIE. Pri navrate zo zahranicia na Slovensko postupujte podla pravidiel, ktore najdete na korona.gov.sk/cestovanie-do-sr/ Dakujeme. UVZ SR

Takze velky brat nas zjavne sleduje ako to sem niekto pisal :)
22.07.2021 - 18:11:26
00
lapaloma je naivné si myslieť, že máme nejaké výrazné súkromie. Viď súd s google o 5 miliárd $, ktoré ukladalo všetky dáta užívateľov aj v inkognito móde. To, že všetky hovory a správy sú niekde zaznamenávané, že je naša aktuálna poloha neustále monitorovaná a podobne je proste fakt, ktorý treba prijať. A bude to len horšie.
22.07.2021 - 18:34:14
01
ako hovoril ten doktor,málo kloktajú.
22.07.2021 - 18:41:17
00
Vies co, ja sa u nas vo firme spravujem aj telefonnu ustrednu a aj mobile device management. Mna niektori 'mudri' kolegovia bezne obvinuju, ze ich spehujeme a vsetko nahravame ... takze ja o tom viem svoje
22.07.2021 - 18:42:14
01
lapaloma mne je to úplne jasné.. súhlasím s tebou. Ako píšem: na jednej strane netreba byť naivný a myslieť si, že moje súkromie je len moje.. na strane druhej netreba byť prehnane paranoidný. Chce to ten zdravý stred medzi tým. Každopádne tí kolegovia, ktorých spomínaš, by si mali uvedomiť, že v práci platia iné pravidlá. Zamestnávateľ má myslím právo obmedziť určité webové stránky, prípadne monitorovať komunikáciu, hlavne keď sa jedná o firemné maily a podobne. Takže keby ťa aj obviňovali, netrápil by som sa tým.

Napr. súkromné správy na rôznych stránkach, zamknuté albumy alebo trebárs "súkromný chat" v online hrách - je úplne bežné, že admin má práva, ktoré mu umožňujú toto všetko vidieť. Netreba byť naivný a dávať sa proste pozor, čo kde píšem alebo akú foto kam vyvesím. Len toľko k tomu. ;)
22.07.2021 - 18:52:35
01
lapaloma nielen na Kobyle, aj Kralova hora nad Dlhymi dielmi v Karlovke, okolo BK, biele miesta bez signalu SK operatorov
22.07.2021 - 20:27:07
00
lapaloma - ešte si nebol v cudzine a nedostal si od nášho operátora poučenie, v prípade Orange aj niekoľko SMS. A toto je ten istý prípad, mobil sa prihlásil do najsilnejšej siete (rakúskej), rakúsky operátor poslal info tvojmu operátorovi, že si u neho zaregistrovaný a tvoj ti poslal upozornenie. Zvoľ si v mobile nastavenie roamingu na manuálne a kým sa v zahraničí neprihlásiš do cudzej siete, tak nikto ťa nebude špehovať. Samozrejme, nikto sa ťa nedovolá, žiadne SMS, žiadne dáta...
22.07.2021 - 21:28:16
03
Dnes mi po ceste z rozhladne doslo o iste; zaujimalo by ma, keby presli tie sledovacie navrhy, ako by taketo pripady chceli dokazovat. IMHO by hranicne vykryvace neratali vobec...
22.07.2021 - 21:47:52
00
funguje to chlapci celkom inak, oni čítajú stream signalizacnych správ, ktoré prenášajú info v ktorej sieti je roamujuce číslo registrované, čo teda s realnou geolokaciou nemá žiaden konkrétny vzťah ..
22.07.2021 - 22:19:43
00
keyboard_arrow_up