blog primara MUDR.Kulkovského
https://www.facebook.com/kulkovskymilan/posts/258864069573478
Pár poznámok z praxe trošku nasratého lekára
Poslední pacienti, ktorých sme na oddelení testovali PCR testami ako pozitívnych, mali negatívne antigénové testy. Boli symptomatickí, teda mali prejavy respiračného infektu a napriek tomu boli ich antigénové testy negatívne. Áno, očkovaní neboli. Posledný mal pri horúčkach, kašli a náleze obojstrannej pneumónie antigénový test robený dvakrát v priebehu dvoch dní, obidva negatívne, až PCR test bol pozitívny. Toľko k spoľahlivosti testu, ktorý bol a je vstupenkou na veľké spoločenské podujatia. Podobne relevantný výsledok u asymptomatických by sme možno dosiahli hádzaním mince. Hlava pozitívny, znak negatívny. Stálo to za to? O dva týždne budú na túto otázku hľadať odpoveď v nemocniciach stovky našich spoluobčanov. A zdravotníci budú plakať. Vedeli to, povedali to, ignorovali ich a nakoniec si to najviac odskáču...
Očkovanie účinne chráni najmä pred hospitalizáciou, teda ťažkou Covid pneumóniou s respiračnou insuficienciou. Či sa to niekomu páči alebo nie, je to FAKT. Viac než 80% z hospitalizovaných rady odborníkov ignorovali. Nalejme si čistého vína, pacienti s horúčkou, kašľom a bolesťami, no bez poklesu saturácie budú ponechaní doma.....
16.09.2021 - 22:13:21
01
Toto mi niečo z pred včerajška o 10:22 hod. pripomína: :D ,,efekt ako pri antigénových celoplošných bombách s výhodami miliónov otestovaných ľudí ktorí mali v rukách akési certifikáty - potvrdenia osvedčujúce k šíreniu vírusu,,
16.09.2021 - 22:20:33
10
ivan, odbornici by k tym antigenovym nedali doporučenie, tak sa to zakrylo rozhodnutím politika, či politikov. Až sa to bude šíriť, tak "pošuk" bude ukazovat prstom na vinníka.
16.09.2021 - 22:28:06
00
jeden hlupák má v demokratickom štáte v 21. storočí väčšiu právomoc ako monarchovia v temnom stredoveku, nič sa za tých 500 rokov nezmenilo akurát hlupák drží v ruke namiesto žezla optickú myš :D


Naposledy upravil ivan dňa 16.09.2021 - 23:02:41, celkovo upravené 1 krát.

16.09.2021 - 22:37:54
01
lapaloma napísal:
nehnevaj sa, je to naozaj krásna "reklama" a aj zmysluplná ... nemusíš ju hneď náckovať a zhadzovať

To odmietanie ockovania hned na zaciatku je zmysluplne?
Ja som nepochopil, ci to double myslel ako ironiu, zrejme nie. V kazdom pripade to ta vyzorom sympaticka blondinka mysli uplne vazne. Pozrel som, kto je to ta mne doteraz uplne neznama Livia .
Konzervativna slobodna matka (pozor oxymoron :) ) rada diskutujuca sposobom, ze maze jej nevyhovujuce komenty oponentov.
16.09.2021 - 22:57:23
00
Keď ju ten jej bulo nabúchal jak poslednú rómku z osady (aniž by mala skončenú školu, čo u romale rada kritizovala), bolo to srandy :D
Proste učebnicový white trash.
16.09.2021 - 23:01:17
00
Čo všetko už vieme o vakcínach na COVID-19?
https://www.youtube.com/watch?v=zrISxL7Yq20
16.09.2021 - 23:11:50
10
Bože ale veď to je úplne vymletá Kotlebova trúba. Hlásala tie jeho sprostosti a ako sa rozpadli tak prešla asi k Uhríkovi. Alebo naopak. Už na pohľad je to tupé teľa. Aj keď tá antivaxerská reklama čo tu riešite by mohla niekoho zmiasť, lebo nie je urobená tak priamočiaro a primitívne ako je u kotŕb zvykom. Evidentne nie je cielená na kotrbovoličov.
Toto vôbec nie je jej štýl. Tipujem, že patrí do Uhríkovho stáda, ktorý údajne cieli na inteligentnejšie kotrby a zobral si ju pod palec nejaký profík.
16.09.2021 - 23:13:06
00
Určite zdravotný personál skače od radosti
https://www.startitup.sk/slovensku-nemocnicu-na-vychode-zaplnili-nezaockovani-museli-prijat-radikalne-opatrenie/
17.09.2021 - 09:06:57
00
blava okres ma vacsiu zaockovanosto ako 65%, takze uz nemozete byt cierni
17.09.2021 - 09:21:40
00
CyclopathicLaughs napísal:
Zaroven ockovani a neockovani sa nakazia rovnako, pretoze vakcina nebrani nakaze,......


Takže podla takej logiky nema vyznam sa ani očkovat proti žltačke. Resp. už som aj na vlastne uši počul dezolata v potravinach vykrikovat, že nakazu Covid širia zaočkovaní. On dezolat nemal rúško a zriadenec ho upozorňoval, aby si ho nasadil. Čo odmietol a povedal, že ma vynimku od lekara. Zriadenec chce vidiet tu vynimku, načo dezolat už začal kričať a vravel, že nema narok poznat jeho zdravotný stav a zalomil to hlaškou, že Covid šíria zaočkovaní. To mi už nedalo, pridal som sa tiež a povedal som mu, že či je riaditel zemegule, ked take veci ovlada. Nič iné. Dezolat aj po mne vykrikoval, že sa nemam čo starať do jeho zdravotneho stavu. Priznam sa, jeho zdravotny stav mi je u ri..i.
Inak pako na entu. Medzi bytovkami Horna 3 a 5 v BA si postavil RD (https://lnk.sk/kqos), tam samozrejme zlyhali urady pri reštitúcii a povolovacích predpisov.
17.09.2021 - 09:42:49
00
Dnes prvý krát v tretej vlne dvojciferné číslo PCR pozitivity. 10 %. Z 8999 testov 902 pozitívnych.

https://korona.gov.sk/
17.09.2021 - 10:19:55
00
A aku vypovedaciu hodnotu ma percento pozitivity? Ze su dobre trasovane kontakty? Ak by bola testovana nahodna vzorka 9000 ludi ake by bolo to percento?
17.09.2021 - 10:27:09
01
to ivanovi nevysvetlis, uz som to vzdal pred rokom :-)
17.09.2021 - 10:53:17
00
duves napísal:
Takže podla takej logiky nema vyznam sa ani očkovat proti žltačke. Resp. už som aj na vlastne uši počul dezolata v potravinach vykrikovat, že nakazu Covid širia zaočkovaní. On dezolat nemal rúško a zriadenec ho upozorňoval, aby si ho nasadil. Čo odmietol a povedal, že ma vynimku od lekara. Zriadenec chce vidiet tu vynimku, načo dezolat už začal kričať a vravel, že nema narok poznat jeho zdravotný stav a zalomil to hlaškou, že Covid šíria zaočkovaní. To mi už nedalo, pridal som sa tiež a povedal som mu, že či je riaditel zemegule, ked take veci ovlada. Nič iné. Dezolat aj po mne vykrikoval, že sa nemam čo starať do jeho zdravotneho stavu. Priznam sa, jeho zdravotny stav mi je u ri..i.
Inak pako na entu. Medzi bytovkami Horna 3 a 5 v BA si postavil RD (https://lnk.sk/kqos), tam samozrejme zlyhali urady pri reštitúcii a povolovacích predpisov.

a presne takto to dopadne ked sa riadis len zakonmi, nepomozes si nic, on je v prave a ty si mozes akurat tak piskat. zdravy rozum ti vravi jedno ale zakony nepustia. preto som aj onehda pisal ze nechat to na pravnikov tak davno vykapeme, lebo sa len budu hadat kto ma ake pravo ale riesenie situacie nikde
17.09.2021 - 11:27:42
00
keyboard_arrow_up