https://www.adc.sk/databazy/produkty/pil/comirnaty-koncentrat-na-injekcnu-disperziu-533863.html
27.09.2021 - 17:29:54
00
duves napísal:
Jeden človek, ktoreho som spoznal pred asi 15 rokmi prekvapil na FB.

To je v pohode. Ja som dnes v okruhu ludi, v ktorom sa pohybujem (rodina, priatelia, znami, kolegovia) narazil na tretieho, ktory sa otvorene priznal k tomu, ze sa neda ockovat. Ako dovod uviedol, ze pri jeho stasti v zivote by urcite bol on ten, u koho sa vyskytnu tie najhorsie vedlajsie ucinky vakciny a ze jeho rodina ho potrebuje.
Argumentujuc pravdepodobnost umrtia po vakcine vs. umrtia na covid som mu kulturne a nenasilne oponoval, ze drviva vacsina z nas (=okruh spolocnych znamych) si pragmaticky vybrala mensie zlo - ockovanie. On to len zabil, ze aj tak sa nedam ockovat.
27.09.2021 - 18:08:15
00
Internet horí. Stúpenci doktora Orieška sú od zúfalstva schopní isť naštartovať jeho kanál priamo do Google :)
27.09.2021 - 18:10:29
01
perez napísal:
bladerunner, ty považuješ vakcináciu za diskriminovanie? Veď to je absurdné.....

Prosím čítať s porozumením čo som napísal. Ockovaný som bol v prvej vlne, kritická infraštruktúra.......ja reagoval na Ramona s jeho povinným očkovaním zdravotníkov....a zamýšľal som sa nad tým, že štát zdravotníkov jednoznačne diskriminuje už teraz - zákonník práce (nariadených viac nadčasov ako "normalní" zamestnanci) a iné veci....toto zase nejaká povinnosť oproti ostatným.....tak si myslím, že by to malo byť aj nejak kompenzované- kľudne napríklad "plná" PN (ako policajti, vojaci, sudcovia....), zápočet aj nadčasových hodín do odpracovaných rokov....
Skús sa nad tým zamyslieť, akoby si sa cítil, keby ti štát zajtra niečo nariadil, zakázal a podobne....len tvojej profesii....

Proti očkovaniu samotnému nenamietam...
27.09.2021 - 18:12:48
04
Nemam velky okruh znamych ale 2ja vysokoskolaci s detmi, jeden s kovidom u svojich rodicov (zabral u nich isoprinosin a do nemocnice nemuseli), druhy s manzelkou zdravotnou sestrou sa neplanuju dat ockovat. Dalsi slobodny, programator detto... u neho je to sucast blazniveho zivotneho stylu. Ani jedneho by som si nedovoli nazvat dezolatom lebo si ich vazim za urcite vlastnosti/schopnosti ... stretavam sa s nimi a uz som si zvykol sa bavit s nimi o inom ako pandemii, nedajboze politike🙈
27.09.2021 - 18:22:39
02
minimus80 napísal:
stretavam sa s nimi a uz som si zvykol sa bavit s nimi o inom ako pandemii, nedajboze politike🙈


Toto je na nich aplikovatelne?

Ovplyvnili konšpiračné teórie to, koho vaši respondenti volia?

Niekedy som musela odpoveď dedukovať medzi riadkami, ale konšpiračné presvedčenia skutočne stáli za zmenou ich politickej orientácie. Ukázal sa nasledujúci trend: pokiaľ človek mal pôvodne konzervatívnejšie presvedčenie, tak pri ňom aj zostal. Ale pokiaľ predtým inklinoval k liberálnym postojom, tak po tom, ako si osvojil konšpiračné zmýšľanie, sa posunul ku konzervatívnemu spektru. Jedna respondentka to opísala tak, že najprv bola liberálna a „promainstreamová“; keď sa však dostala k „nemainstreamovým“ informáciám, tak sa stala konzervatívnou a pronárodne orientovanou. Medzi politikmi, ku ktorým respondenti vyjadrovali sympatie, sa objavovali tí, ktorí mali pronárodnú rétoriku – vrátane zahraničných lídrov. Spomínal sa Putin, Orbán, Salvini. V ich očiach títo politici pracujú pre svoje národy.
27.09.2021 - 18:32:10
00
Palo TT
Ano, mozem povedat ze je u nich badat konzervativizmus a pronárodná rétorika, u jedneho viac ... co nechapem ale akceptujem, kazdy sme nejaky
27.09.2021 - 19:02:21
00
bladerunner, potom sa ti ospravedlňujem. A plne súhlasím s tým, že odmeňovanie zdravotníkov je zo strany štátu strašné fiasko.
27.09.2021 - 19:17:14
01
Pohoda 👍, nemáš za čo sa ospravedlňovať....
27.09.2021 - 19:26:50
00
minimus80
A boli taki aj predtym?
Primarne ma zaujmalo, ci u niektorych z nich pozorujes tu spominanu zmenu od liberalizmu ku konzervativnym a narodnym hodnotam v dobe covidu?
Lebo u jedneho z tych mojich 3 neockovanych znamych je tato zmena uplne ukazkova a velmi ma to prekvapilo
(nielen jeho nove politicke nazory, ale najma ta zmena ako taka).
27.09.2021 - 19:31:55
00
Uz sa vzdalujeme teme, ale to vazne sa konzervativny va liberal rozlisuje podla ockovania? A ako do toho pasuje ta pronarodnost? Asi nechapem modernemu pokitickemu rozdeleniu
27.09.2021 - 19:39:23
01
Ja nechapem tvoje nepochopenie :)
Diskutujem len o relevantnosti tohto zaveru z anonymnych dotaznikov od antivaxerov.
Ukázal sa nasledujúci trend: pokiaľ človek mal pôvodne konzervatívnejšie presvedčenie, tak pri ňom aj zostal. Ale pokiaľ predtým inklinoval k liberálnym postojom, tak po tom, ako si osvojil konšpiračné zmýšľanie, sa posunul ku konzervatívnemu spektru.
27.09.2021 - 19:53:10
00
blava by mala byt zelena lebo 75% ale ze asi nebude, lebo... lebo nieco. jak furt, covid automat neplati :)
ale aj tak je to len formalita. tento tyzden sme boli akoze oranzova... zmenu som si nevsimol ziadnu. na jednom podujati sa tvarili ze rezim otp, aspon taku mali cedulu ale to bolo cele. cedulu asi mali len koli tomu aby nedostali daku pokutu a zvysok nesplnal ani zelenu farbu, jak vzdy a vsade ;)
tie farbicky su len formalita. co nebude fyzicky znemoznene statom to si tazku hlavu z farieb robit nebude
27.09.2021 - 19:54:10
00
Palo TT nie, nezmenil z liberalneho na konzervatívny, ten chalan bol tak zamerany aj pred kovidom
27.09.2021 - 19:58:54
00
Aj takto moze vypadat studena vojna
https://www.facebook.com/hoaxPZ/posts/1052565682237965
27.09.2021 - 20:29:37
00
keyboard_arrow_up