Info pre všetkých, ktorý sa navážajú do Ramona ohľadom očkovania,tu je názorný príklad,ako ľudská hlúposť a nevedomosť až zadubenost zabíja ľudí...Pandemická situácia v Rumunsku sa prudko zhoršuje – v stredu bola miera úmrtnosti na koronavírus najvyššia na svete, vyplýva z údajov portálu Our world in data. Za uplynulých 24 hodín zomrelo v Rumunsku v súvislosti s koronavírusom 574 ľudí, čo je viac ako v celej EÚ za rovnaké obdobie.

Hodnota 14-dňovej incidencie – zhruba 859 novo nakazených denne – patrí tiež k najvyšším v EÚ.

Na jednotkách intenzívnej starostlivosti je hospitalizovaných 1799 pacientov, pričom mnohí sú umiestnení na chodbách nemocníc či v stanoch, keďže na JIS je k dispozícii len 1668 lôžok. Tridsať pacientov vo vážnom stave už z Rumunska previezli do Maďarska.

Bukureštská lekárka Victoria Aramaová označila aktuálnu situáciu za „apokalyptickú“. Podľa lokálnych médií uviedla, že covidoví pacienti sa na chodbách nemocníc vzájomne odstrkujú, aby sa dostali ku kyslíkovým prístrojom. V univerzitnej klinike v hlavnom meste Rumunska nebolo istý čas miesto v márnici.

Kompletne zaočkovaných je len 34,8 percenta Rumunov, čo je jeden z najhorších údajov v EÚ. Čiastočne majú na to vplyv konšpiračné teórie šírené na internete a v televízii a tiež v rámci rumunskej pravoslávnej cirkvi, poznamenala agentúra DPA.

Prezident Klaus Iohannis v stredu večer po stretnutí s predstaviteľmi vlády oznámil, že od budúceho pondelka budú všade, vrátane škôl, trhov, v kinách či na uliciach, znova povinné rúška. Počas nočných hodín bude obmedzená mobilita občanov s výnimkou zaočkovaných ľudí alebo tých, čo idú do práce, vstup na rôzne podujatia bude povolený len pre držiteľov zelených pasov.

„Pokiaľ nebudete všetci presvedčení, že je nutné, aby ste sa dali zaočkovať, musíme bohužiaľ zaviesť tieto obmedzenia, aby sme sa postarali o tých najzraniteľnejších,“ vyhlásil Iohannis. (dpa, tasr)
20.10.2021 - 21:33:55
12
will napísal:
Tak ako som sa dival na UK, a dufal, ze to zvladnu s premorovanim, tak beriem spat.
Vyzera, ze to bez opatreni este nepojde.
Maju celkom dost zaockovanych ale stale sa to rozbieha a nezastavuje.
Uvidime, ci to zvladne Dansko.

Osobne si zatial nemyslim, ze dopadneme ako Rumunsko a Bulharsko alebo Rusko. Tam je zaockovanych vyrazne menej.
Uvidime ako ta delta preleti. Momentalne sme s mrtvymi niekde na urovni UK.


neviem ako su na tom v uk s nemocnicami, ale s mrtvymi su na tom rozhodne daleko lepsie ako v predoslej vlne a to maju takmer rekordne pocty a uz dlhu dobu... tak z tohto pohladu ockovanie funguje jedna radost

Prílohy:

uk-cases.png
uk-cases.png 64.38 KiB thumb_up0thumb_down

20.10.2021 - 21:59:44
01
Hosť napísal:
Od začiatku som za takzvané nehumánne riesenie. Nechať to voľne prejsť populáciou. Slabšie kusy padnú a hotovo…(to bude hejtu zase)


Ooooó , aký že to Sparťan v dezolátnom rúchu k nám zavítal … zamyslel si sa aj nad tým , že tým slabým a zraniteľným môže byť aj niekto z tvojich najbližších ? Ako sa hovorí : “ ak budeš opakovane búchať na pekelnú bránu , buď si istý , že raz ti niekto otvorí “ … tak pozor čo si želáš . Bo ani PIMS nie je nič, čo by rodič chcel u svojho dieťaťa vidieť .

Stary pán Foster … ako som ti písal , vek je u mna “ podradna veličina “ . Takze , kto kedy ťahal káčerov je take krčmové porovnávanie vtákov . A ako ti už kolegovia hovorili , nerozumieš tomu celému … ináč by si ma neposielal na stanovenie hladiny protilátok . Ale pre teba to urobím . Zaplať mi v Medirexe každé dva týždne odbery po tretej dávke Comirnaty®️za niekoľko desiatok € a ja ti predložím výsledky . Na konci mesiaca budeš z tvojho dôchodku o niekoľko stovák euro ľahší a veeelmi rýchlo upustiš od ďalšieho “ výskumu “ 😎.
20.10.2021 - 22:36:46
03
Ako vravim posielaju sem stale zufalejsi material.

Takze tuto najnovsi kus si obtiera hubu o zachranara. Hovori mu, ze vie malo o covide, ockovani, ucinnych opatreniach... Zaroven ale mrnci, ze ked skapinal na covid a volal zachranku (!) (naco ju taka kapacita ako ty volala?! Ved jasne pises ze o covide vedia "malo" a tipujem ze este aj vsetci propaguju a podporuju ockovanie) tak tato nebola k dispozicii (urcite vies preco, kedze si zase jeden z tych, co zozrali "praudu"). Co si vlastne chcel v nemocnici? Hovorit im, ze nevedia co robia, ze tam zomiera neumerne vela ludi, ockovanie je blbost, opatrenia tiez a nech sa nad sebou zamyslia?
Fakt ta hanba nefackuje po takychto grcaniciach?
Ramon ma rovnake vyjadrovanie ako kazdy z nas. Svojske, jedinecne, niekedy hore, niekedy dole, niekedy bez rukaviciek a bontonu. Ale neviem o tom, ze by pisal neodborne bludy a to jedine je pri kvaziodbornej debate podstatne.
Je naozaj fascinujuce, ze na nete sa nafukujes a zatracujes ho, ale v realnom zivote potom volas toho isteho Ramona v sanitke, aby ta prisiel zachranit. Genitalne
20.10.2021 - 23:06:30
314
mna tu udivuje ako sa stale niekto ohana nejakymi grafmi a statistikami.
a potom obdivujeme UK, Dansko, Svedsko, Portugalsko podla toho, koho nam media naserviruju.
potom uz UK neobdivujeme, Svedsku neverime atd.
ja som nikdy a nikde netvrdil, ze covid nieje, len som proti nelogickym opatreniam. ale zase dalsi tu namietaju, ze su logicke atd..

tak dam este jeden priklad do plena.

UK a Juzna Afrika. podobne krajiny s poctom obyvatelstva. UK necelych 70% zaockovanost Juzna Afrika necelych 20%. a aj v Afrike su podobne vlny ako vo zvysku sveta a momentalna vlna je na ustupe. napriek tak mizernej zaockovanosti.
a pocet mrtvych je div sa svetu mensi o 1/3 ako v UK (ach tie percenta a pomery) 138.000 vs 88.000. a na pomer voci SK je aj ta Afrika s poctom umrti ovela lepsie ako my.

a nakoniec Hamran vyda vyhlasenie, ze policia krivi statistiky. a potom niekomu ver.
21.10.2021 - 00:19:14
10
urcite si si aj overil ze napr maju dominantny rovnaky variant (pravdepodobne hej) a ze mali rovnake opatrenia (urcite nie)
co som rychlo vygooglil, tak tam riesili opatrenia cca jak my v zime: https://sacoronavirus.co.za/2021/06/29/disaster-management-act-regulations-alert-level-4-during-coronavirus-covid-19-lockdown-as-of-28th-june-2021/
porovnaj to s UK kde sa neriesilo dokopy nic
z tohto pohladu su tie cisla a ze vlna ustupuje pochopitelne...
21.10.2021 - 01:01:03
00
takze opatrenia ako my, len my mame o tretinu viac umrti pri 2 nasobne vacsej ockovanosti.
21.10.2021 - 01:15:34
00
pisal som o opatreniach v zime, vtedy sme nemali ziadnu ockovanost, vtedy nam to tu kapalo jedna radost. teraz tu nemame dokopy ziadne opatrenia v porovnani s 2 vlnou. az na cierne okresy
21.10.2021 - 01:37:58
00
Priamo porovnávať úmrtia v Južnej Afrike, kde je priemerná dĺžka života 64 rokov, s nami, kde mame 77, či UK, kde je 82 rokov, je prejavom absolútneho babractva. Im skoro úplne absentuje naša najzraniteľnejšia veková skupina
21.10.2021 - 02:14:11
09
Slovensko, raj dezolatov
https://www.aktuality.sk/clanok/dmj49qh/popieraci-ockovania-lietaju-trestne-oznamenia-hamran-hovori-o-zlyhani-policie/
21.10.2021 - 08:00:42
00
Mne sa v robote smejú načo som sa dal očkovať, keď aj tak nikde nemôžem chodiť, tak ako oni, keď budeme v čiernom okrese..🤦
21.10.2021 - 09:52:27
01
1.) ty si sa dal ockovat len preto, aby si mohol niekam chodit?
2.) pravdepodobne sa to coskoro zmeni a ockovani budu mat vacsie vyhody
21.10.2021 - 09:54:35
01
To dúfam
21.10.2021 - 10:07:52
00
no napr ja som sa dal očkovať aby som mal klud a aby som mohol chodiť pozrieť rodičov a chodiť skialpovať do iného okresu keď to zase uzavrú všetko ... je možné, že to pomôže aj zdravotne ... ale už počas 1. vlny som bol v styku s toľkými chorými a pozitívnych nepočítam, že som zjavne imúnny :P
21.10.2021 - 10:12:29
01
ja som sa dal zaockovat kvoli svojmu zdraviu a zdraviu ludi okolo. Ci budem mat z toho nejake vyhody je mi jedno.
21.10.2021 - 10:35:41
011
keyboard_arrow_up