Ryšavý ďábel sa sám udal a dožadoval sa najvyššieho trestu 😂😂😂 … dostal 250€ , za taneček v uzavretej spoločnosti komplet zaočkovaných jedincov na kongrese . No koľko potom by mali tie “ osoby “ z Lidla zaplatiť ?

https://kosice.korzar.sme.sk/c/22773828/jarcuska-uz-pozna-trest-za-tanec-bez-respiratora-na-infektologickej-konferencii.html
30.10.2021 - 07:35:51
00
ako trest by som im dal naucit sa pravopis a matematiku na urovni zakladnej skoly
30.10.2021 - 07:50:01
01
Príloha:
covid_varovanie.jpg
covid_varovanie.jpg 153.61 KiB thumb_up0thumb_down

30.10.2021 - 08:00:01
14
Ramon1 napísal:
Ryšavý ďábel sa sám udal a dožadoval sa najvyššieho trestu 😂😂😂 … dostal 250€ , za taneček v uzavretej spoločnosti komplet zaočkovaných jedincov na kongrese . No koľko potom by mali tie “ osoby “ z Lidla zaplatiť ?

https://kosice.korzar.sme.sk/c/22773828/jarcuska-uz-pozna-trest-za-tanec-bez-respiratora-na-infektologickej-konferencii.html


len v spravach to davali ako skandal, ako keby vsetky ostatne oslavy/svadby atd boli tip top podla hygienika... :) ja som nevidel jedinu jednu kde by co i len jeden clovek mal dake rusko alebo co. stale sa to bere tak, ved sme rodina, naco...
30.10.2021 - 08:10:52
00
Veď aj tam boli , cela rodina … infektologov 😜
30.10.2021 - 08:13:40
00
Jarčuška sa mi "znepáčil", keď vítal na letisku Sputnik s tými dvoma koko*mi. Samozrejme ako odborníka ho rešpektujem. A táto pseudokauza, to je presne to, čo potrebujú všetci "pochybovači všetkého", aby mali o čom rozprávať. Ale prasce ako Fico, Kotleta, Miňo a spol. sú zväčša nepotrestaní...
30.10.2021 - 08:25:16
06
...ked vonku platis antivax trollov na internetoch a doma ti na ten "hoax" zomrie pol miliona ludi... 44tisic za jeden mesiac :facepalm:

https://www.scmp.com/news/world/russia-central-asia/article/3154256/covid-19-untamed-russia-suffers-deadliest-september
30.10.2021 - 08:44:10
00
Ako som písal , zažívame veľké premorovanie … nebyť vakcinovanych a prekonaných tak tu mame druhé Rumunsko , Bulharsko .

V piatok pribudlo 5142 pozitívne testovaných osôb (pozitivita 29 %). Počet hospitalizovaných pacientov klesol o 19 na 1402. Pribudlo ďalších 18 úmrtí.
30.10.2021 - 10:16:12
00
Pandémia u nás oproti vlaňajšku postupne spomalila a po dvoch mesiacoch kedy bol stav podstatne nepriaznivejší ako v druhej vlne je v súčasnosti hospitalizovaných toľko ľudí ako vlani v rovnakej fáze predchádzajúcej vlny. Dnes 1402 vlani 2. 11. bolo v nemocniciach 1405 covid hospitalizovaných.
30.10.2021 - 11:03:59
00
Ramon1 napísal:
Ako som písal , zažívame veľké premorovanie … nebyť vakcinovanych a prekonaných tak tu mame druhé Rumunsko , Bulharsko .

V piatok pribudlo 5142 pozitívne testovaných osôb (pozitivita 29 %). Počet hospitalizovaných pacientov klesol o 19 na 1402. Pribudlo ďalších 18 úmrtí.


Veru myslím že premorujeme vo veľkom…a to píšem ako rodič škôlkarov. Na moje počudovanie nás predskolak čo bol pomaly nonstop chorlavy “prežil” cely september v pohode aj keď bol v triede už pomaly sám :) …v októbri to však prišlo aj na neho, dva týždne out, sople, teploty, hotový tuberak. Pediatri u nás vo veľkom predpisujú antibiotiká, ale ešte som nepočul ani o jednom pretestovani škôlkara v ambulancii. Doteraz sa čudujem ako sme mohli byt ešte do minulého týždňa žltý okres…
30.10.2021 - 12:10:10
00
Tak aspon ze ta stvrta vlna uz bude mozno v pohode :)
30.10.2021 - 12:46:06
01
matt napísal:
Veru myslím že premorujeme vo veľkom…a to píšem ako rodič škôlkarov. Na moje počudovanie nás predskolak čo bol pomaly nonstop chorlavy “prežil” cely september v pohode aj keď bol v triede už pomaly sám :) …v októbri to však prišlo aj na neho, dva týždne out, sople, teploty, hotový tuberak. Pediatri u nás vo veľkom predpisujú antibiotiká, ale ešte som nepočul ani o jednom pretestovani škôlkara v ambulancii. Doteraz sa čudujem ako sme mohli byt ešte do minulého týždňa žltý okres…


Viď ten môj príspevok kde škôlkari nakazili podľa mna desiatky ľudí … a hygienici , detskí lekári a o zriaďovateľovi škôlky ani nehovorím . Banda pridrbanych diletantov . To ja mám na výjazde k dospelej osobe/ pacientke diagnostikovať kovid v štádiu komunitného šírenia zo škôlky ? Ti obvodní pediatrie , priposrati strčiť paličku do nosa dieťaťa . Testoval som každé dieťa ktoré som ošetril doma a niesol do nemocnice . A na centrálnom prijme po kladnom zodpovedaní či som otestoval dieťa na kovid , bolo vidno ako im odľahlo . Pritom podľa našich interných predpisov by som to nemusel robiť .., tiež pčovina , s ktorou prudko nesúhlasím a už som ju pripomienkoval . Však aj my tu všetci vieme , kde to “ horí “ najviac .
30.10.2021 - 14:00:26
10
matt napísal:
Veru myslím že premorujeme vo veľkom…a to píšem ako rodič škôlkarov. Na moje počudovanie nás predskolak čo bol pomaly nonstop chorlavy “prežil” cely september v pohode aj keď bol v triede už pomaly sám :) …v októbri to však prišlo aj na neho, dva týždne out, sople, teploty, hotový tuberak. Pediatri u nás vo veľkom predpisujú antibiotiká, ale ešte som nepočul ani o jednom pretestovani škôlkara v ambulancii. Doteraz sa čudujem ako sme mohli byt ešte do minulého týždňa žltý okres…


nas mal to iste, ja som ho bol testnut a nic. proste len zapal preidusiek mal, 2x po sebe... a od neho vsetci okolo :D
v kolke 30 deti zo 180 ale z enemozu zavriet lebo to neni ani korona ani chripka :D. a to tam este kiahne mali...
30.10.2021 - 15:38:29
00
Hosť napísal:
Ja sa riadim podľa tohto. A som ochotný ísť kvôli tomu aj na súd. (Keď tak si kúpim o jeden bajk menej ak prehrám)
právny predpis je podľa čl. 72, čl. 120, čl. 123 Ústavy SR v spojení s § 1 ods. 1 zákona č. 400/2015 Z. z. ústava, ústavné zákony, zákony, nariadenia vlády, vyhlášky a opatrenia ministerstiev, ostatných ústredných orgánov štátnej správy, iných orgánov štátnej správy a Národnej banky Slovenska, ktoré musia byť vyhlásené v Zbierke zákonov SR (§ 15, § 18 ods. 2, § 19 ods. 1, ods. 2 cit. zákona), čo „pseudo-vyhláška“ Úradu verejného zdravotníctva nespĺňa.

Tieto akty už nie sú tvorené ako vyhláška (čo vyžaduje prísny legislatívny proces ich tvorby v legislatívnych orgánoch podľa čl. 123 Ústavy SR v spojení s § 5 ods. 2 zákona č. 400/2015 Z. z. – osobitné splnomocňovacie ustanovenie na vydanie vykonávacích predpisov), ale z večera na ráno ich vydáva podľa bežného kompetenčného ustanovenia § 5 ods. 4 zákona č. 355/2007 Z. z. úradník Jano Mikas), a preto nie sú vyhlásené ako všeobecne záväzné právne predpisy v Zbierke zákonov.

S poukazom na § 15 Zák. č. 400/2015 Z.z. iba o všetkom, čo bolo v zbierke zákonov vyhlásené, sa má za to, že dňom vyhlásenie sa stalo známym každému, koho sa to týka.


Áno, tieto interpretačné tančeky sa stali populárnymi medzi laickou verejnosťou hlavne vďaka JUDr. Harabinovi a JUDr. Krajníkovej. Myslím, že ku Harabinovi je zbytočné sa vyjadrovať, každý, kto má zdravý rozum, vie, že tento človek robí všetko preto, aby neodkráčal na smetisko dejín, aj keď on tam už de facto je. A na tom smetisku sa vôbec neobťažuje pozrieť si novelizované znenia zákonov, na ktoré sa odvoláva, lebo on novely prestal študovať tak pre 40 rokmi. :D A pani doktorka Krajníková, ktorá okrem postihov z advokátskej komory má na konte aj šírenie hoaxov šetrených políciou, tak táto pani je prinajmenšom svojská (chcem byť diplomat).

Ale aby sme boli konkrétni, začnem od konca Tvojho príspevku, lebo si z tých odkazov na právne predpisy spravil guláš, nasekal si to tam tak, ako Ti to vyšlo z prehliadača. :

1. Odvolávaš sa na § 15 Zák. č. 400/2015 Z.z. ( skrátene Zákon o tvorbe právnych predpisov a o Z.z.) :
"O všetkom, čo bolo v zbierke zákonov vyhlásené, sa má za to, že dňom vyhlásenia sa stalo známym každému, koho sa to týka."
Presne tak, čiže o vyhláškach ÚVZ vyhlasovaných vo Vestníku vlády SR sa nemá za to, že sa stali známymi každému, AVŠAK to neznamená, že sa nimi nemáš riadiť, že nie sú uplatniteľné a vymožiteľné tak ich ustanovenia, ako aj sankcie vyplývajúce z nedodržania týchto ustanovení. Neznalosť zákona neospravedlňuje, ako si sám správne napísal (pričom je jasné, že pod zákonom tu myslíme celý právny rámec ako taký). Čiže, aj neznalosť vyhlášky neospravedlňuje. Odvolávaš sa na niečo, čo Ti nedáva za pravdu.

2. Odvolávaš sa na články 72, 120 a 123 Ústavy SR. Články 72 (NR SR ako ústavodarný a zákonodarný orgán) a 120 (vydávanie nariadení vlády za účelom vykonania zákona) sú všeobecne známe fakty, ktoré nijako nerozporujú vyhlášku ÚVZ, nezabraňujú jej účinnosti a uplatňovaniu. Článok 123 je opäť prípad, kedy sa odvolávaš na niečo čo Ti nedáva za pravdu. Tu je jeho znenie :
"Ministerstvá a iné orgány štátnej správy na základe zákonov a v ich medziach môžu vydávať všeobecne záväzné právne predpisy, ak sú na to splnomocnené zákonom. Tieto všeobecne záväzné právne predpisy sa vyhlasujú spôsobom, ktorý ustanoví zákon."

3. A presne to robí Ministerstvo zdravotníctva a ÚVZ. Ako ? Takto :
Aby sa zamedzilo nekonečným polemikám, odo dňa 15.10.2020 je účinný Zákon 286/2020, ktorým sa mení a dopĺňa Zákon č.355/2007 Z.z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia. V tomto zákone sa nachádza zákonné splnomocnenie pre ÚVZ na vydávanie vyhlášok, ktorými ÚVZ upravuje opatrenia na pri ohrození verejného alebo napríklad pri predchádzaní ochoreniam. Toto priame zákonné splnomocnenie sa nachádza konkrétne v § 59b Zákona 355/2007, v znení novelizovanom Zákonom 286/2020, čiže nemáš pravdu, že "Jano Mikas" ich vydáva podľa "podľa bežného kompetenčného ustanovenia § 5 ods. 4 zákona č. 355/2007 Z. z." Nevydáva. Vydávanie ďalej upravuje §59b Zákona 286. Nechcem sem dávať celé znenie, si zdatný googlič, tak si nájdeš § 59b aj sám.

No a tu sa kruh uzatvára, dostávame sa k článku 13, ods. 1 písm. a) Ústavy SR, ktorý predpokladá ukladanie povinnosti zákonom alebo na základe zákona (v praxi podzákonnými predpismi, ak zákon na vydanie takéhoto predpisu splnomocňuje). Zákon je, zákonné splnomocnenie je, čo viac by si ešte chcel ?

Inak celkom sa Ti čudujem, donedávna som Ťa vnímal len na predných priečkach rebríčka nastúpaných metrov, podľa foto si v pohode vyzerajúci otec rodiny. Nerozumiem, prečo si sa zrazu tak masívne začal angažovať v tejto téme, podľa môjho skromného názoru Ti to nič nedá, lebo názor nezmeníš, a svojim postojom ani Ty nezmeníš stanovisko druhých v tejto veci. Niektoré príspevky od Teba sa mi nezobrazujú, ale v tých viditeľných reaguješ vcelku kultivovane, aj keď mám opačný názor na vec. Keď si pozrieš blokádu BA, alebo Lidl, a množstvo iných prejavov týchto ľudí, nenaskakuje Ti husia koža z toho, že si v tejto zásadnej otázke s nimi na jednej strane názorovej barikády? To len na zamyslenie. Nechcem odpoveď, jeden kolega tu má pravdu, reakciou sa len živí toto celé, a reakcie žerú čas. Takže už na ďalšie Tvoje prípadné citácie zákonov z prehliadačov nebudem reagovať. ;)
30.10.2021 - 16:30:55
1115
Len reaguj, trochu legislatívnej osvety je potreba
30.10.2021 - 17:04:59
02
keyboard_arrow_up