Inak Pfizer dostal povolenie na skusky v Rusku noveho lieku PAXLOVID proti COVID https://www.pfizer.com/news/press-release/press-release-detail/pfizers-novel-covid-19-oral-antiviral-treatment-candidate
Neviem ci to tu bolo, ked tak sorry
18.11.2021 - 12:05:51
00
Imunológ Karel Drbal – analýza videa
Vedci vôbec nepredpokladali, že vakcíny budú zabraňovať aj šíreniu koronavírusu. Práve naopak. Vedci informovali, že sa treba mať na pozore, keďže vakcína nemusí vôbec spomaliť šírenie vírusu a preto budú potrebné rúška.

https://ocamifarmacie.sk/2021/11/18/imunolog-karel-drbal-analyza-videa/
18.11.2021 - 12:26:15
10
No ked som sa bol vakcinovat heslo bolo som zodpovedný voči sebe aj druhým. Myslel som si že ak sa vakcinujem nemusím zabit mojich neočkovaných rodičov čo zrejme vôbec neplatí. Očkovaní to tu pekne roznášajú tiež. Jedina výhoda je ozaj že nemusíš chodiť do nemocnice. No ale aj tak poznám zaočkovaných ktorý stratili chuť a museli si poležať doma. Takže neplatí ani to že si ten covid prejdeš uplne bez ujmy a hlavne neočkovaní by nemuseli potom pisat somariny ako počet pripadov narasta a vakcína nefunguje. Takéto informácie vôbec alebo len okrajovo prebehli v mediach. Možno by sa očkovaní potom viacej chranili a nemysleli si že su nesmrtelní. Ako vidiet stačilo povinne očkovat 60+ a nemuseli by sa obmedzovat všetci. Ja som oddnes doma, školka zatvorená minimalne do konca novembra. Takže zase sa bude obmedzovat ekonomika nielen zatvaraním ale aj vseliakymi pnkami či už svojimi alebo detí.
18.11.2021 - 12:34:01
01
pre tých onko pacientov úplná katastrofa.zháňaj si kde ťa budú liečoť,alebo čakaj na smrť.Hlavne,že ***** sulík a spol.nepotrebuje lockdown.
18.11.2021 - 12:36:33
00
gebula napísal:
Mne sa na tej aplikácii monoklonálnych protilátok „na požiadanie a po odbornom zvážení zhoršeného zdravotného stavu“ asi najviac páči ich definícia v metodike MZ SR v kombinácií s vyjadreniami podstatnej časti fanklubu oboch expertov na tému „áno desiatkami rokov osvedčenému ivermektínu, rázne nie neschváleným experimentálnym vakcínam!!!“ ...


ved to je presne to :) tu nejde o to vi je registrovana, experimentalna atd..
tu ide len o to, ze ked niekoho nic neboli tak ma cas vymyslach ***** a konspiracne teorie...
ked je zle tak zozere aj ortut ak mu to niekto nahovori ze to zabere...

stavim sa o hocico ze ak sa objavi liek co sa bude uzivat az ked bude zle, tak ani jednemu neockovancovi nebude vadit aky je experimentalny, neregistrovany, ako velmi je smrtelny a ake priserne vedlajsie ucinky bude mat. kazdy sa ho bude dozadovat a zrat to na kila...
18.11.2021 - 12:36:34
01
Volodja napísal:
Mimochodom Ramon1 , tulenik co su tie mononuklearne protilatky? Viete nam laikom laicky vysvetlit? Lebo mne to pride ako taka horucou ihlou usita vakcina (resp protilatky, ktore by si efektivnejsie po konvencnom ockovani telo vytvorilo samo), ked uz ani svatena voda nezabera. Zaroven s nizsou ucinnostou a s vyssim rizikom neziaducich ucinkov.

Monoklonálne, nie mononukleárne.
Vezmeš aktivovaný B-lymfocyt, ktorý (keďže je aktivovaný) kotí presne ten imunoglobulín (teda protilátku), ktorá ťa zaujíma. Naklonuješ ho (vyrobíš bžilión geneticky identických kópií) a necháš túto kopu buniek kotiť presne tú protilátku, ktorú potrebuješ. Tú extrahuješ a robíš s ňou, čo potrebuješ.
Teda napr. cpeš to do pacoša, ktorého vlastná produkcia protilátok nestíha.
Nie je to nič také ako si myslíš, naopak, je to síce "postaršia" (1973/75/88 "zlomové body" - objav, produkcia, produkcia "ľudskej" verzie) technika, ale padli za ňu 2 Nobelovky (1984 za objav, 2018 za využitie na imunoterapiu zhubných ochorení - samozrejme oboje so sklzom 10+ rokov) a bez nej by si nemal celý segment imunoterapie, ELISA testy, ba ani tehotenské testy :P
18.11.2021 - 12:39:23
34
Mononuklearne by mozno boli ucinnejsie :-D
18.11.2021 - 12:48:17
07
double napísal:
No ked som sa bol vakcinovat heslo bolo som zodpovedný voči sebe aj druhým. Myslel som si že ak sa vakcinujem nemusím zabit mojich neočkovaných rodičov čo zrejme vôbec neplatí.


double Poznam pripad kde sa rodina dala zaockovat aby ochranili svoju babku, ktora mala ockovanie kontraindikovane kedze bola onkologicky pacient, babka do obchodu nechodila, nakupy jej nosili, stykala sa len s ockovanou rodinou a zomrela na kovid. Toto su veci, ktore mi na ockovacej kampani vadia, pretoze z informacii, ktore sa siria vela ludi pochopilo ockovanie tak, ze sa potom nemozu nakazit a ze nemozu nakazit ostatnych.
18.11.2021 - 13:35:57
00
Onkologicky pacient je absolútnou indikáciou , nie kontraindikaciiu očkovania proti kovidu … nejak sa kopia “ nepochopenci “ v tvojom okoli .

Opäť klameš !!! Kampaň bola stále o tom , že nestačí akože chrániť starcov očkovaním mládencov . Aj starci sa musia ockovat a prednostne ! Už tu prosim ta nefabuluj . Zhovadeni si tu už až do “ kolonizácie Marsu “ . A Bukovsky , Pijak a Mesík tiež .
18.11.2021 - 13:41:23
07
https://www.reuters.com/world/europe/austrian-covid-19-cases-keep-rising-provinces-prepare-full-lockdown-2021-11-18/
Tak rakusania idu plny lockdown, len u nas sulik to este nepochopil ?
18.11.2021 - 13:47:01
00
Covid automat výrazne sprísňuje pravidlá pre neočkovaných, povedal premiér Heger. „Je to lockdown pre nezaočkovaných.“ Predseda vlády uviedol, že v nových pravidlách sú zrovnoprávnení očkovaní a prekonaní, budú môcť chodiť do neesenciálnych obchodov a nebudú sa musieť testovať.

Vláda verí, že dočasné prísnejšie opatrenia budú platiť tri týždne, potom sa situácia pre očkovaných uvoľní.

Denník N
18.11.2021 - 14:07:34
00
CyclopathicLaughs napísal:
double Poznam pripad kde sa rodina dala zaockovat aby ochranili svoju babku, ktora mala ockovanie kontraindikovane kedze bola onkologicky pacient, babka do obchodu nechodila, nakupy jej nosili, stykala sa len s ockovanou rodinou a zomrela na kovid. Toto su veci, ktore mi na ockovacej kampani vadia, pretoze z informacii, ktore sa siria vela ludi pochopilo ockovanie tak, ze sa potom nemozu nakazit a ze nemozu nakazit ostatnych.


Ja poznam jedneho na tomto fore pod nickom ano čo rozpraval že nieje zaočkovaný a pritom bol. Vážne ver mi.

Podla môjho názoru Kampaň vakcína je sloboda bola velmi zle formulovaná. Ako keby nepočítali s tým aká je Slovač.
18.11.2021 - 14:10:29
01
uz je to tu!

"Nezaočkovaní sa po novom nedostanú do obchodných centier ani na hromadné podujatia. Na vstup do práce sa budú musieť dvakrát do týždňa testovať."
18.11.2021 - 14:16:21
00
rychlo som prebehol novy automat a pod oznacenim "OP" sa okrem plne ockovanych radia aj deti 2-12r s testom? co im pare?
18.11.2021 - 14:21:03
00
plus este nieco z Nemecka (kde mali dnes rekord +65k)

Neočkovaní v Německu nebudou smět bez negativního testu cestovat veřejnou dopravou

https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/nemecko-chce-vyloucit-neockovane-bez-testu-z-dopravy-nebudou-moct-ani-do-prace-40378377
18.11.2021 - 14:25:18
00
keyboard_arrow_up