Nechcel som prilievat olej do ohna ale musím to tu napísat. Pred hodinou som bol na 3. davku Pfizer. Vobec sa za to nehanbím a kludne som ochotný to napísat aj druhý krát.
23.11.2021 - 10:27:43
121
ved neprilievas :), nic lepsie nez vakcina momentalne nie je. ak to pritiahnem za vlasy tak keby po vakcine zomrelo rovnako vela ludi ako na covid, stale by sa to oplatilo, lebo zomrelo by rovnako vela ludi, ale v nemocniciach by bolo daleko volnejsie..., ale ako vieme tak na vakcinu zomrelo v porovnani s covidom mizivo malo ludi.. takze neni o com
23.11.2021 - 10:47:59
00
bladerunner napísal:
Tak sorry, ale keď si bol schopný sa dostať do nemocnice taxíkom, tak si RLP/RZP možno fakt nepotreboval....nemyslím to v zlom, ale je to na zamyslenie....

Vlastne, aj ja som si mal objednat taxik
thumb_up0thumb_down
23.11.2021 - 10:52:12
00
Testujú vakcínu v tabletke, slovenské orgány sledujú jej vývoj

Antivaxeri sa budu musiet premenovat na antipillerov
23.11.2021 - 11:11:47
00
Nejaké tie roky mám odslúžené na RLP-čke, tak viem aké všelijaké výjazdy tam boli....to, že bežne RLP/RZP supluje taxík je proste fakt...a že potom niekedy nie je rýchlo dostupná keď ide o život je tiež fakt...ale nechcel som tu rozpútať flame.
P.S.: keď som sa minulého roku v jari vytrieskal v zjazde cca 45 km od domu (zlomená kľúčna kosť, ťažká distorzia krku, nejaký ten otras mozgu, celý zodratý, prilba rozbitá......) volal som manželku, nie 112/155..... čiastočne aj z dôvodu, že som sa chcel dostať do "materskej" nemocnice ?....RLP by ma šuplo do najbližšej.....potreboval som ešte cca 1-1.5 km peši zísť do dediny (cesťák nepojazdny -velka osmička vpredu....) , ale opakovane po pár desiatkach metrov som mal silné závraty, prekolapsové stavy, musel som si sadať.... neviem isto povedať či by som zišiel, ale išli nejakí chlapci hore na aute, tak ma zviezli....v dedine som už počkal na manželku. A po ceste domov som si ešte rozmyslel, že lepšie bude sa ešte doma osprchovať, vykefovat špinu z rán a odrenín ? a obliecť sa do niečoho normalnejsieho a až tak ísť do nemocnice na CT, RTG a ošetrenie....

A aby som nebol úplne off-topic, tak doplním, že bolo to v kovidovom období (jar 2020…), tuším posledný deň čo sa dalo ísť do iného okresu....aj preto som nechcel ísť do inej nemocnice, lebo to vtedy bolo veľmi komplikované....
23.11.2021 - 11:22:30
00
skorpion napísal:
Testujú vakcínu v tabletke, slovenské orgány sledujú jej vývoj

Antivaxeri sa budu musiet premenovat na antipillerov


to je iba iná lieková forma, ale stále to bude vakcína
tak ako penicilín v injekcii aj v tabletke je antibiotikum
23.11.2021 - 11:37:37
00
Asi sa minuli nanočipy, ktoré mohli byť podávané injekciou, bo ich nie je vidieť voľným okom.....do tabletky schováš aj väčší čip....😉😁
23.11.2021 - 11:42:07
01
Pelle este caka na praskovu formu
23.11.2021 - 11:44:47
04
Aj s Kalim a Pociatočníkom 🤪
23.11.2021 - 11:58:06
01
Celé vyhlásenie prezidentky:

Prehrávame. Prehrávame boj s covidom. A to najmä v tom zmysle, že sme najhorší na svete v počte novonakazených ľudí na milión obyvateľov. Neviem, čo viac treba počuť a vidieť na to, aby sme zmenili prístup. Čo viac treba vidieť ako preplnené nemocnice, ako ľudí, ktorí zomierajú na pľúcnej ventilácii a väčšina z ich sa už domov nevráti.

Čo viac treba vidieť, ako vyčerpaný zdravotnícky personál. Čo viac treba vidieť, ako ľudí, ktorí zomierajú v iných oblastiach alebo s inými diagnózami, lebo sa kapacitne na nich nedostane. Čo viac ešte potrebujeme počuť, ako že sme so svojim prístupom najhorší na svete.

Pre mňa je to absolútne alarmujúce, a to čo potrebujeme, je prestať šíri bludy o covide a prestať tliachať o covide a počúvať odborníkov. Odborníci jednoznačne hovoria, konzílium má jasné odporúčania, že treba obmedziť mobilitu, že potrebujeme lockdown.

Je to nepopulárne opatrenie, ktoré je absolútne nevyhnutné. Je to žiaľ opatrenie, ktoré sa musí dotknúť všetkých, či sú zaočkovaní, nezaočkovaní, zodpovední. Sme na tom tak zle, že takéto opatrenie, ktoré odborníci odporúčajú, sa musí dotknúť všetkých. A áno, treba povedať aj to bé – je to nefér voči ľuďom, ktorí sa správali zodpovedne, dodržiavali opatrenia a zaočkovali sa.

Dúfam, že keď toto najhoršie pominie, práve toto a ich zodpovedný prístup bude môcť byť zohľadnený. Počúvajme odborníkov, lebo obrázky, ktoré som v Ružinovskej nemocnici pred chvíľou videla, boli tragické, boli hrozné.

Keď som sa rozprávala so zdravotníckym personálom, ktorí napriek obrovskej snahe čelí vyhrážkam a nenávisti, mám pocit, že žijem v krajine, ktorej nerozumiem.

Ako je možné, že v súčasnej situácii, keď zomierajú ľudia aj na základe bludov, na covid, ešte stále tu máme nenávisť voči tým, ktorí nás zachraňujú. Toto považujem za absolútne nefér. Moja nekonečná vďaka a úcta patrí každému jednému zdravotníkovi, ktorý sa snaží pomáhať
23.11.2021 - 12:00:32
68
Odpírači očkování do sebe nechtějí píchat chemii. Pak do nich na ARO tečou litry každou hodinu a jsou s tím v pohodě
https://www.ctidoma.cz/politika/odmitaci-ockovani-do-sebe-nechteji-chemii-pak-do-nich-na-aro-tecou-litry-kazdou-hodinu-jsou
23.11.2021 - 12:11:45
00
Ramon1 napísal:
Aj s Kalim a Pociatočníkom 🤪

Mimochodom Kaliňåk je zaočkovaný. Vyjadril sa v nejakom videu že je militantný vaxer.
23.11.2021 - 12:22:33
00
Ahojte

Prosim vas ti ktori sa viac vyznate, existuju riadne klinicke studie (III. faza), kde sa podavala 1. a 2. davka AstraZeneca a Pfizer/Moderna ako booster ?
Druha otazka: Nieco som kedysi zachytil, ze AstraZeneca rokuje s EMA o schvalenie AstraZenecy ako booster davky, nemate blizsie info?

Dik
23.11.2021 - 12:55:31
00
Na Janssen sa moc nespoliehajte . Ja by som volil booster mRNA určite po dvoch mesiacoch . iron.hide platí pre teba , bo vieme že si ňou bol vakcinovany …

🔓 : https://dennikn.sk/2620466/v-cesku-skratia-interval-pred-posilnujucou-davkou-imunolog-jesenak-by-preockoval-po-dvoch-mesiacoch-ak-sa-podal-janssen/?cst=9b28b74163c0659672fa5147cea3adb4dc5c98fc
23.11.2021 - 13:04:10
01
V GB bežali na jar testy kombinácie 1. a 2. dávky rôznych výrobcov, čím sa chcela dosiahnuť lepšia účinnosť tým, že dostaneš síce to isté (všetky vakcíny 1. generácie používajú ako jediný antigén spike proteín alebo nejakú jeho časť) ale inak naservírované (čo je rozumný predpoklad). Tretia dávka sa v podstate spúšťa až teraz, sledovať sa to iste bude, ale na výsledky si ešte počkáš.
Čo už vieme, že jarní nadávači na neskorú dostupnosť druhej dávky (porovnanie GB vs Izrael) v skutočnosti vyhrali, lebo dlhší odstup 1. a 2. dávky značne odďaľuje pokles účinnosti.
23.11.2021 - 13:06:23
04
keyboard_arrow_up