iron.hide napísal:
Kurde, prvy den lockdownu a v BA zrazu nie su vobec ziadne zapchy

dnes nevyslo ani slnko!
25.11.2021 - 08:52:41
06
iron.hide napísal:
Kurde, prvy den lockdownu a v BA zrazu nie su vobec ziadne zapchy

Mozno stihli Blavaci ujst pred logdanom domov 🤔
25.11.2021 - 08:53:52
03
dovol, pupravim tvoj vyrok aby mal hlavu aj patu

madbugie napísal:
....ale možno tomu len ja mojim sedláckym rozumom nechápem... zvláštne opatrenia... logdan jak sa patrí...
25.11.2021 - 08:54:36
02
zo zvedavosti som si pustil video zostrih co sa moze a nejak som nezaregistroval co vlastne nemozem? mne to pride ze mozem robit a chodit vsade tam kde doteraz.
25.11.2021 - 09:07:18
03
no, akurat ze restauracie by mali byt zavrete (aj ked neviem ci aj v cervenych okresoch, ale asi ano). Tak snad aspon okienkovy predaj budu mat....
Btw niekde som zachytil ze schvalili nejaky novy eko zakon, a ze budu zakazane tie polystyrenove obaly na jedlo :facepalm:
25.11.2021 - 09:15:38
00
Dudo napísal:
Mas pravdu, ale nevynutis. Mame miliony osobnych exekucii, necudoval by som sa, keby sa mnozina s antiwax vyrazne prekryvala...


U nás obmedzenie mobility školákov zabralo. Prestali sa v novembri plniť nemocnice. 19. 10. 2020 začala dištančná výuka a na mesiac kým sa potom opäť neobnovila pre škôlkarov a I. stupeň ZŠ sa kataklizma zastavila. Potom to aj zásluhou sťahovania národa cez a po celoplošnom Ag testovaní šlo opäť hore.

Prílohy:

2. a 3. vlna_.jpg
2. a 3. vlna_.jpg 82.48 KiB thumb_up0thumb_down

25.11.2021 - 09:30:24
01
Táto vláda je katastrofa a to som si myslel ze nic horsie ako Fico/Pelle dojst nemohlo, ale doslo... Jedine pozitivum je, ze sa trosku cisti prokuratura a ze policia pripravuje par ludom krusne chvile.

Su v podstate 3 moznosti ako pandemiu riesit:

1. Ockovanie - tu vysledok 0, "O Astre vieme svoje", ubohy interface v zaciatkoch, keby sa do ockovania neobuli poistovne a VUC-ky, mozno doteraz nie je ani tolko zaockovanych, ziadne silne restrikcie proti tym co siria bludy o ockovani, bezzuba policia, ziadna motivacia ina ako zdravotna sa zaockovat (co prekvapivo na dost ludi funguje), kedze aj zaockovani aj nezaockovani mohli +/- to iste a rezim OTP nevymahal skoro nikto. Covid automat sa menil asi 100x

2. Premorenie - kolaps nemocnic, a vlada to nemoze prijat oficialne ako strategiu ale kolaps nemocnic sa uz deje - dokonca ideme reprofilizovat NUSCH a NOU ak som dobre zachytil - pozostali po nestihnutych operaciach svojich pribuznych sa im radi podakuju

3. Lockdowny - zabral lockdown cez minulu vlnu? Ani nie. Teraz ked R0 je niekde medzi 2.5-5 pri delte, som zvedavy ako zaberie"lockdown" :-D

+ dokonca menej penazi na zdravotnictvo, ziadna vyrazna snaha o udrzanie lekarov a sestier,

Uprimne, ja som si myslel ze kedze nerobili nic, ze chceli premorenie, ak mali v plane lockdown, preco nebol prisny lockdown mesiac dozadu ked sa cele Slovensko zacalo farbit ako jesenne listie? Hlavne ze skoly prave teraz nechali otvorene. Banda idiotov
25.11.2021 - 09:53:30
02
Teraz neni logdavn. Logdavn je ked karantenzovaným prelepia dvere páskou a ostatným ktorí vystrčia zbytočne čumák z domu tak po ňom na ulici hned jednu schytajú.
25.11.2021 - 09:58:09
00
Ramon1 napísal:
Áno , legálne aj cez deň môžeš ísť na “ chatu “ . Bolo to zodpovedané v otázkach , ktoré dávali ľudia po vyhlásení … avšak , ideš sám alebo s rodinou . Nie ožierať sa alebo “ školiť “ Kaliho ako ma vypovedať 😎.

nemyslel som zrovna chatu.. ale minule som nemohol ist na na druhy byt lebo bol v inom okrese :). tak ak toto naozaj plati tak super.. si mozem vybrat kde sa mi bude lepsie homeoffisovat :)
25.11.2021 - 09:59:22
00
ivan napísal:
Teraz neni logdavn. Logdavn je ked karantenzovaným prelepia dvere páskou a ostatným ktorí vystrčia zbytočne čumák z domu tak po ňom na ulici hned jednu schytajú.

Vsak ano, tak na co potom takyto lockdown? Ak je pracovisko vyznamnou kategoriou ohniska nakazy, preco nie je home office povinny trebars od septembra? Poznam X ludi ktorych zamestnavatel nutil chodit do prace, ktoru mohli robit z domu...
25.11.2021 - 10:03:01
01
ivan napísal:
U nás obmedzenie mobility školákov zabralo. Prestali sa v novembri plniť nemocnice. 19. 10. 2020 začala dištančná výuka a na mesiac kým sa potom opäť neobnovila pre škôlkarov a I. stupeň ZŠ sa kataklizma zastavila. Potom to aj zásluhou sťahovania národa cez a po celoplošnom Ag testovaní šlo opäť hore.


Ale chod už s tým “plošným testovaním “ do psej matere ! Mobilita , áno . Ľudia proste “ nepochopili “ , že testovanie nie je vládou podporovaný bašável , pri ktorom sa treba stretávať , debatovať , cestou s negatívnym výsledkom bez respirátora ďalšie 2-3 hodiny rozoberať pandemiu s ďalšími desiatkami ľudí , ktorých nepoznáte … Pocit infikovaných negatívne Ag testovaných , že sú zdraví a strata rešpektu a porušovania protipandemickych nariadeni . To je hlavný dôvod ! Nie , že niekto oblečený v Tiveku s plexisklom a ffp3 sa , niekomu špáral v nose . Nebud dilino .Mame tu 3.vlnu a je mnohokrát silnejšia ako ta “ špárajuca Matovičovu “druha vlna aj bez tvojho celonárodného testovania …
25.11.2021 - 10:03:07
00
skorpion napísal:
s lockdownom mali zaviest povinne ockovanie pre 60+. Inak sa nic nevyriesi, len sa odsunie problem na neskor. Neviem, preco niektori politici masturbuju nad povinnym ockovanim, akoby to bola nejaka mantra po ktorej vysloveni nastane apokalypsa. Povinne ockovania su nariadene uz teraz. Sice prevazne pre deti, ale nie je to ziadna novinka, je to platne uz desiatky rokov: http://www.ockovanieinfo.sk/sekcia-sk-2-Okovac-kalendr

asi by si nemohol ist robit politika :) im nejde o to ze ockovanie je zle alebo co, opozicia ma jediny ciel, byt proti vsetkemu co vlada prinesie, je uplne jedno co to je, treba byt proti a hrotit situciu, robit im co najviac problemov, lebo ked sa nieco posere, tak to bude v prvom rade na vladu ...
25.11.2021 - 10:08:24
12
Ramon1 napísal:
Ale chod už s tým “plošným testovaním “ do psej matere ! Mobilita , áno . Ľudia proste “ nepochopili “ , že testovanie nie je vládou podporovaný bašável , pri ktorom sa treba stretávať , debatovať , cestou s negatívnym výsledkom bez respirátora ďalšie 2-3 hodiny rozoberať pandemiu s ďalšími desiatkami ľudí , ktorých nepoznáte … Pocit infikovaných negatívne Ag testovaných , že sú zdraví a strata rešpektu a porušovania protipandemickych nariadeni . To je hlavný dôvod ! Nie , že niekto oblečený v Tiveku s plexisklom a ffp3 sa , niekomu špáral v nose . Nebud dilino .Mame tu 3.vlnu a je mnohokrát silnejšia ako ta “ špárajuca Matovičovu “druha vlna aj bez tvojho celonárodného testovania …


To o debilizme celoplošných Ag testovaní nemám z vlastnej hlavy ale od tvojich kolegov na covid oddeleniach ktorí koncom februára a začiatkom marca ked sme mali denne dvakrát tolko obetí ako teraz, v nemocniciach 4 000 hospitalizovaných prosili Matoviča nech už s tým prestane. Vdaka celoplošným Ag testovaniam máme teraz o 17 % menšiu kapacitu nemocníc pre chýbajúci personál - časť zdravotníkov prestalo bavit hrat sa donekonečna na oskafandrovaných kozmonautov. Ty nebud dilino - táto vlna je v predstihu a zatiaľ na 80 % z vrcholu druhej lebo máme zaočkovaných a funguje ako by sme mali vela


Naposledy upravil ivan dňa 25.11.2021 - 10:20:27, celkovo upravené 1 krát.

25.11.2021 - 10:11:07
02
Dvakrát toľko obetí sme mali … áno teraz ich až toľko vzhľadom na počet infikovaných nebude . Pretože tu mame ešte imunnych z druhej , začiatku tretej vlny a 46%ockovanych . Ta premorenost je oveľa vyššia ako sa laikom javí ! Obrazne povedané “ ma alebo bude mat to kazdy “ v priebehu krátkej doby …

He he , ináč vsimajte ako ubúda dezolov z diskusii pod článkami, ale aj tu na fóre … ale aj na zemeguli 🌏
25.11.2021 - 10:17:43
00
To som si aj ja všimol že v komentároch začína mať prevahu opačná strana, ale na druhú stranu poznám človeka ktorý bol z obojstranným zápalom pľúc v nemocnici ,len len že sa vyhol ventiláciu, ale je rovnaký kkt ako pred tým
25.11.2021 - 10:21:31
02
keyboard_arrow_up