takýchto sk.rvených alibistov treba kopnúť už do prdele.

https://www.aktuality.sk/clanok/8n031f3/michal-sipos-z-olano-za-otvorene-skoly-nesie-zodpovednost-minister-branislav-grohling/
28.11.2021 - 17:26:34
00
Myslíte, že v česku sú rozumnejší? Nič lepšie ako davy ludi bez respiratov nemohli fakt urobiť.
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/chcipl-pes-letna-praha-protest-proti-vlade-protiepidemickym-opatrenim.A211128_092308_domaci_lre
28.11.2021 - 17:41:33
00
https://www.aktuality.sk/clanok/khl9n8t/koronavirus-vakciny-by-mali-chranit-aj-proti-variantu-omikron-uviedli-experti/

Nejaké dobré správy
28.11.2021 - 17:50:59
00
No len aby to tak bolo, ako píšu aktuality.
Lebo: https://hnonline.sk/svet/14572232-nova-mutacia-napada-vsetkych-pre-variant-omikron-koncia-v-nemocniciach-mladi-ludia
28.11.2021 - 18:19:57
01
triki napísal:


Sipos lezie do prdele sefovi. A kope so Sulikovcov.
Mas pravdu. Matovica aj s jeho nekritickymi vernymi treba nakopat.

Grohling prave pomaha tomu aby sme to prekonali co najskor. Dospeli sa maju ockovat a deti maju chodit do skoly. Sipos to vie a aj Matovic. Nepovedia to ale budu svinsky kopat.
28.11.2021 - 18:30:15
04
lenže kým sa dospelí naočkujú tak to deti na nich prenesú a na starých rodičov ktorí potom končia v špitáli.
28.11.2021 - 19:33:35
01
triki napísal:
lenže kým sa dospelí naočkujú tak to deti na nich prenesú a na starých rodičov ktorí potom končia v špitáli.

no a co ??? to je co za argumentacia ? ved deti nezacali chodit do skoly vcera, ale v septembri ... a v podstate od jula su ockovacie centra prazdne a ludi treba prosit aby prisli ... takze nie, dezolatov nie je co lutovat ...
28.11.2021 - 20:14:06
06
triki napísal:
lenže kým sa dospelí naočkujú tak to deti na nich prenesú a na starých rodičov ktorí potom končia v špitáli.


casu mali dost, vacsina z nich sa zaockovat aj tak nechce - ich volba - preco by sme kvoli nim mali nicit zivot detom?

navyse v pripade regionalne zlej situacie, skoly moze uzatvarat lokalny urad operativne...
28.11.2021 - 20:16:35
03
"V situácii, keď bol variant omikron zistený už v rôznych častiach sveta je zavádzanie zákazov cestovania, ktoré postihujú Afriku, útokom proti globálnej solidarite," uviedla vo vyhlásení riaditeľka WHO pre africký región Matshidiso Moetiová...

Čítajte viac: https://svet.sme.sk/c/22792678/who-vyzvala-krajiny-aby-nezakazovali-cestovanie-z-afriky.html

Tak toto uz ano :) "Solidarita" ( akakolvek ) dnes hybe svetom. Nemam ani najmensiu pochybnost ze sa novy variant v dnesnej dobe po svete rozsiri ako nic. Ale snad by nebolo uplne blbe sa to snazit aspon nejako casovo oddialit aby sme o nom medzitym ziskali aspon ake take poznatky. Alebo mozeme byt teda "solidarni" a verit tym par doktorom... "Niektorí lekári však z JAR však uvádzajú, že ľudia nakazení omikronom, ktorý netrpia inými ochoreniami, majú len mierne symptómy"
28.11.2021 - 21:24:28
02
ked tak pozeram co sa deje kolo toho ockovania, prestavam verit ze aj keby bolo povinne ze sa tam podari dostat dezolatov... proste sa na to vydrbu tam ist mozes im hrozit kolko chces...
tu fakt pomoze uz len nieco ze vynat to z poistenia, alebo ist na to spravodlivo a rozdelit lozka fifty fifty medzi neockovancov a ockovancov... samo bez reprofilizacie nech nam fici aj biela medicina...

bo ak sem pride ta mrcha omikron (nie ze by tu uz nebol ked sa prihlasilo az 70 ludi co lozilo dakde tam v jar...) abude to nakazlivoejsie a zakernesie tak fakt netusim co chcu spravit ked namiesto 3000 ludi sa bude chcet dostat do nemcnice 10000 alebo viac... to jedine riesenie bude proste neliecit to v nemocnici a hotovo..

okrem toho 2500 zdravotnikov chce odist ak sa podmienky nezmenia - presne ako som predpokladal, ze nik nebude mat chut tam ostat v tom blazninci a ze ma byt priorita spravit vsetko aby tam tych ludi udrzali..
28.11.2021 - 21:47:51
01
Nevidím problém. Aktuálne, keď sa chce, vie fungovať napr. pripoistenie na hory - nemáš, prípadne nesplníš podmienky = smola. Tu by som situáciu videl úplne rovnako.
28.11.2021 - 21:56:40
06
Asi to nepojde. Pre spolocnost nebude taka skoda dalsie tisicky mrtvych. Najvacsia skoda bude rozdelenie spolocnosti.

Som si predstavoval seba, keby som sa pobil s odporcami ockovania, comu by to prispelo. Akurat by odporcovia vedeli utvrdzovat sami seba, ze druha strana je agresivna. Vobec by to nepomohlo, aj ked by som najradsej tym militantnym nalozil.

Rozmyslam, co sa deje a odkial maju ludia info proti ockovaniu. Nechapem, preco odhovaraju priamo doktori - uz viem o dvoch kardiologoch, ktori neodporucaju ockovanie svojim pacientom. Rovnako sestre lekarka pri ockovani povedala doslovne "sice vam to nepomoze ale hadam vam to neublizi". To bolo na jar, ked nemohli vediet o neziaducich ucinkoch.

Nerozumiem co to je a preco je takych lekarov tak vela.

Rozumiem, ze vakciny maju neziaduce uconky a casti z ludi sposobia problemy. Ale ako vidim velke cisla, tak tie vakciny funguju a skody znizuju. Preto nechapem ten odpor.

Mozno som paranoidny, ale mam pocit, ze tu bojujeme fakt v hybridnej vojne a Rusi maju zaplatenych ludi, ktori siria hnusnu naladu a rozdelenie spolocnosti. A neviem ako sa da v takejto vojne vyhrat inak, ako drzanim spolu.
Lebo rozdelenie spolocnosti na 2 nepriatelske tabory je presne to, co Rusi potrebuju. Spolocnost sa rozpadne a bude sa nam v nej zit tazko. Ale kazdy budeme mat svoju pravdu.
28.11.2021 - 22:49:32
05
Clen rodiny ma obvodnu lekarku, ktora nevie absolutne nic - vsetko robi setricka, ona len recni a kavickuje..."sestricka, ake lieky predpiseme, ked hovori toto?" sestricka napise do vyhladavaca o chvilu diktuje..
Iny clen rodiny ma obvodnu, ktore zasadne nepouziva stetoskop, lebo ani netusi co to je. V oboch pripadoch dani lekari preferuju ked im rovno od dveri povies co chces predpisat (kludne aj ATB), predpisu a dovidenia...
28.11.2021 - 23:08:08
00
No klasika.
28.11.2021 - 23:32:36
00
vlastoch napísal:
no a co ??? to je co za argumentacia ? ved deti nezacali chodit do skoly vcera, ale v septembri ... a v podstate od jula su ockovacie centra prazdne a ludi treba prosit aby prisli ... takze nie, dezolatov nie je co lutovat ...

Lenze v tejto faze to uz nie je o dezolatoch, aj ked situaciu zapricinili oni, ale o doktoroch a celej spolocnosti.
28.11.2021 - 23:37:37
00
keyboard_arrow_up