A je to tu 😲 … dezolé , čo ste sa vyhli delte , prichádza extrémny rýchlik omikron . Jemu sa už ale neschovate :!:

Na Slovensku zachytili prvé tri prípady variantu omikron. Všetci traja infikovaní pricestovali z rizikových krajín, boli očkovaní a priebeh ochorenia majú ľahký.

Denník N
11.12.2021 - 15:22:09
01
😀veď to je presne dokaz,ze aj ked si dáš napichat grafenove nanoziletky nepomóze to.
A vlasne 100% to ide po ockovaných!
Ta zas bude kecov!
Ale možno pomôže ked cez super ockovaci tyzden bude chodit ako ceĺebryta Matelko po ockovacich strediskach a kazdy kto sa zaockuje môže ho opĺuť.
Šiel by som koli tomu aj na 4,davku😎
11.12.2021 - 16:16:07
03
Na Matelka 🤡 sa mozme všetci 💩ť … tu ide o naše zdravie . Zatiaľ všetci očkovaní známi a nakazení omikronom sú v “ pohode “ . Ta tretia dávka je však s najväčšou pravdepodobnostou nutná na bezproblémový priebeh .
11.12.2021 - 16:29:31
08
Vypada skor omikron ako prirodzene ockovanie vsetkych a teda aj ukomvenie.pandemie. ocakava sa lahky priebeh u vsetkych
11.12.2021 - 16:37:50
00
Hadam to tak aj bude, ale treba mysliet aj na to, ze v ohnisku - Juznej Afrike - je ovela mladsia populacia, ako vo vyspelom svete, cize maju minimum ludi v kategorii 60+, ktori su nachylnejsi na tazky priebeh covidu. Na druhej strane, vyspely svet je do velkej miery zaockovany a teda kvalitne chraneny pred kolapsom nemocnic. Do vyspeleho sveta sice postkomunisticke krajiny ako napr. Slovensko nemozu patrit ani nahodou, zato populaciu maju tiez pomerne staru (a zial aj v prilis velkej miere hlupejsiu, ako by bolo vhodne pre ich "zdravy" rozvoj). Tak teda uvidime, co to prinesie. V nas prospech by mohlo hrat aj znacne premorenie v tejto vlne. :?:
11.12.2021 - 17:13:56
01
Nie som od fachu,ale takto spoza plota to vyzera,že Slovensko nezasiahne horšia mutácia ako Matelko.
To budeme este kua dlho rozdychavať...
11.12.2021 - 17:39:42
02
Vakcíny fungujú – všade!
https://dennikn.sk/blog/2636899/vakciny-funguju-vsade/
11.12.2021 - 22:23:19
12
Dobre, len tie obrazky su prilis nizko na to, aby si ich aj nadpriemerne vsimavy popierac vsimol, dosiel k nim
11.12.2021 - 22:39:10
10
Ľudia a východoeurópania zvlášť sú *ebnutí. Nedávno bol medzi dezolmi populárny článok, ako zaočkované Dánsko sprísňuje opatrenia. Z nadpisu vydedukovali, že vakcíny nefungujú. Pritom sa tam písalo, že fungujú, ale aj malé percento nezaočkovaných spôsobuje problémy nemocniciam a preto pre nezaočkovaných sprísňujú opatrenia. Lenže oni nemajú mentálnu kapacitu pochopiť písaný text. Boli to najlajkovanejšie príspevky v diskusiách na Topkách, Pravde, tu to zdieľal airbilly a istotne aj inde.
Alebo pred týždňom "doktor" Mesík na Hlavných správach publikoval článok, ako sú Briti zhrození, že vakcíny nefungujú. Na drzovku v článku dal link aj na zdroj, vediac, že dezoláti aj keby naň klikli, nepochopili by, čo sa tam píše. Vytrhol z kontextu nejaké čísla, ktoré sa tam uvádzali. Pritom v tej správe sa uvádza, že účinnosť vakcín proti ťažkému priebehu, hospitalizácii a smrti je 70 - 90%. Boli tam upozornenia, že pre pochopenie účinnosti vakcín si treba pozrieť tabuľku č. 11 a že treba správu čítať s porozumením v kontexte úrovne vakcinácie a brať do úvahy všetky informácie.
https://assets.publishing.service.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/1036047/Vaccine_surveillance_report_-_week_47.pdf
Alebo často sa na dezinfoweboch uvádza, ako vakcíny nefungujú, lebo v Česku niekedy za deň zomrie viac zaočkovaných ako neočkovaných. Nijako ich nevyrušuje, že v danej kategórii majú Česi zaočkovaných 85% ľudí.
Proste ako povedal Berco, ľudská hlúposť je nekonečná. Je nezmysel dezolov uplácať 300 eurami aby sa zaočkovali. Zvlášť keď je jasné, že očkovať sa budeme minimálne raz ročne. Treba ich poslať z nemocníc domov, s konskými liekmi, balíčkom orieškov a fľašou vodky.
11.12.2021 - 23:33:09
111
asi to bude naozaj takto:
Odborná vedecká diskusia dorazila v téme očkovania do cieľa, povedal vedec Pavol Čekan v diskusii Denníka N. „Už nemáme vedecké argumenty, teraz je to celé o strachu, nedôvere, únave, frustrácii. Alebo dokonca o viere. Ľudia sa nechcú dať očkovať, lebo veria, že oni sú tí martýri, bojovníci za slobodu. V tomto bode nám už nepomôže ani analýza o bezpečnosti alebo efektivite vakcín.“
11.12.2021 - 23:50:52
09
Tak vyšlo. Co už. Slovaci boli furt dobry národ. Aj teraz sme vpredu. WHO pred týždňom vyzvalo že treba viac vakcin do afriky, ... a my sa tým riadime už celý rok, ta sa radšej menej očkujeme, ne jak zaostalí briti za výzvami WHO co už skoro všetkých majú zaočkovaných, bez ohľadu na afriku, ... neni umenie sa zaočkovat ked je s čím ale nezaočkovat sa, ved naši dezolovia to sú novodobí hrdinovia ochotní aj vlastný život obetovat za afričana, ... šak keby som teraz náhodou išiel do afriky po omikron alebo z nejakého podobného vážneho dovodu a sa ma domorodec spýta kolko mám v sebe dávok vakcíny tak sa mu už s tromi dávkami ani do očú nemožem poriadne pozret - ked on má možno len dve

ináč nie všetci sú dezolovia úplne z vlastnej vôle, moja 84 ročná mama /ktorá ma možno lepšiu kondíciu ako jej o 30 - 50 rokov mladšia obvodačka/ nie je zaočkovaná aj preto lebo jej to táto možno dezole prechlastaná, vyžratá, ... obvodačka nedoporučila, ako píše Joe70 na východ od západu je to viac dutohlavé nie len v radoch jednoduchých ľudí ale aj lekárov, ... a celá táto dutohlavosť sa potom nejak tak exponenciálne na seba nabaluje
v tomto bananistane sa dejú nepochopiteľné veci - asi pred rokom som mame priniesol C vitamín 250 mg v tabletke nech aspoň jeden denne použije a ona že také nemôže lebo lekár jej to nedoporučil takže aj počas pandémie provozuje nadalej viac hodinové turistické pochody po krajskom meste v rámci akcií na zlacnené kafland rohlíky, ... bez svojej dávky vakcíny a vitamínu C :D teraz mohla dostat 300 euro ale nevadí - však ona si to v rámci akcií za rok vybehá :D
a potom že máme zaočkovanosť namiesto 85 len 45 %

https://www1.pluska.sk/rady-a-tipy/primar-pozyva-antivaxerov-oddelenie-pridte-pozriet-ako-nas-neockovani-prosia-pomoc?itm_modul=centrum_topbox&itm_brand=centrum&itm_template=hp&itm_area=top_vyber&itm_position=1
12.12.2021 - 00:53:30
03
k tym 300e. mame znamu co robi v dakom ustave kde sa staraju o starych kadejak narusenych... doteraz im vacsina 'rodinnych prislusnikov' volala ze si nezela aby ich ockovali atd... ako dali tych 300e tak odrazu zacali vsetci volat ze rychlo ich ockujte :) samo peniaze idu tym rodinam ktore sa o nich akoze staraju...
vychcanost na n-tu... nech mi nik nevravi ze nie je aj takychto pripadov mrte kde 'rodinka' zamerne nechce aby sa stari ockovali aby mohli cim skor dedit...
12.12.2021 - 13:16:36
02
capulo žijeme bohužiaľ v dobe kde by má takéto praktiky absolútne neprekvapili 🥺
12.12.2021 - 13:40:16
00
rozumiem tomu správne, že osoby po 60tke dostanú figu borovu, ak boli očkované oboma dávkami pred 30.6., v septembri prekonali covid, tým pádom 3. dávku do 15.1. zjavne nestihnú/nedostanú?


Naposledy upravil schmeter dňa 12.12.2021 - 14:01:09, celkovo upravené 1 krát.

12.12.2021 - 14:00:41
01
Veru takto to cítia ľudia , keď nás vidia … strach , nemusia nič povedat , cítime ho u nich . Dostali sa totiž do bezprostrednej blízkosti toho “ čomu mnohí neveria “ a boli konfrontovaní zo skutočnosťou , zvlášť ak dotycneho aj osobne poznali … a vedia , že to nie je žiaden platený komparzista .

🔓 : https://dennikn.sk/2645325/ako-som-bol-vyniest-flase/?cst=6c9a14bc61ba5592c28f3035983f05f029601e08
12.12.2021 - 14:00:44
10
keyboard_arrow_up