Ramon1 napísal:
Doplnil by som ešte nové “ hviezdy “ ako Molnupiravir a Paxlovid … Isoprinosin ak podávať , tak v prvých dňoch ! Neskôr nemá účinnost .

Ináč “ atómový energetik “ tam ma skoro všetko “ dostupné a obvodakmi doporučivané “ no jediný , ktorý sa prudko odporúča ako profilaxia toho čím kovid skutočne zabíja , tam nemá … LMWH !

A odporúča sa LMWH plošne u všetkých chorých? Podľa mňa nie, u detí rozhodne nie (u nich je LMWH všeobecne takmer nepoužívaný liek), u adolescentov tiež nie, ani u mladých dospelých inak zdravých ľudí dajme tomu do 40 rokov. Iné je vážny priebeh, hospitalizácia, imobilizácia a rizikové faktory vrátane veku.
24.01.2022 - 23:52:35
00
dcere lekarka nedala abs nic...priebeh covidu abs ziadny symptom milos21 ja neviem co sa tu tvarite ako polobohovia= co lekar to ine liecenie? to nemate odporucania ministerstvom ako mate postupovat? to si kazdy tahate z klobuka svoje vlastne riesenia? no jdu blejt...dlho som tu nebol a vidim,ze tu dlho zase nebudem
a kludne sa mozes opytat mojho obvodaka,ze preco mi dal take kombo, mozno Ti to aj dotycny Mudr, Marek Foldesi vysvetli
a na ten nizkopr. heparin Durovska z BA ma svoj nazor, dala mi obycajny anopyrin a cuduj sa svetu= d-dimery sa mi vratili do normalu, kazdy mesiac som kontrolovany=to sa mi ***** tou ***** AZeneca vakcinou :tmi:
24.01.2022 - 23:53:56
01
čo nechápeš na tom, že overená liečba neexistuje ?
24.01.2022 - 23:57:05
00
vy dvaja sa mozete obratit na Docenta a kopnut ho do riti,co za somarinu vymyslel pre ambulantnui liecbu
som zvedavy,ake gule budete mat

Prílohy:

2022-01-24 23_58_11-Vseobecny-praktik_1_2021.pdf.png
2022-01-24 23_58_11-Vseobecny-praktik_1_2021.pdf.png 273.55 KiB thumb_up0thumb_down

24.01.2022 - 23:58:41
00
Ja som odporúčal každému dospelému chorému na kovid … je to u hospitalizovaných pacientoch štandardom . Nie len u “ rizikových skupín “ . Pichal si to aj môj 33 ročný kamarat biker . Všetci prežili , nikto nemal infarkt ani NMCP ani trombembolizmus . Deti sú deti . Tých sa doterajšie kovidy moc netýkali … no omikron si ich už “ zamiloval “ .
24.01.2022 - 23:59:35
00
canopus napísal:
a ty odbornik od klavesnice,darmo si skoncil medicinu si videl moj diferencial,krvny obraz,d-dimery,pecenovky,hemokoagulacie? :tmi: no Tebe by som sa nechcel zverit do ruk,ked melies tieto belgicke tocene ..... mas ty vobec atest nejaky uz?

No ale ako tá liečba to pomôže tvôjmu KO (leukopenia, mono a lymfocytóza ako pri každej viróze), D-dimérom (elevované úplne pri všetkom infekčnom a neinfekčnom, parameter sám o sebe nič nevraviaci), no a na zvýšené hepatálky si dávať Isoprinosin a Azitromycin. Ešte pozor na DNU s močové kamene s renálnou kolikou. Ale dobre, liečba ktorá pri COVID-19 nijako nepomôže, hlavne si ešte viac zaťažiť už aj tak zničený organizmus, prezentovaný na fóre aj v inej téme.
24.01.2022 - 23:59:59
01
Ramon1 napísal:
Ja som odporúčal každému dospelému chorému na kovid … je to u hospitalizovaných pacientoch štandardom . Nie len u “ rizikových skupín “ . Pichal si to aj môj 33 ročný kamarat biker . Všetci prežili , nikto nemal infarkt ani NMCP ani trombembolizmus . Deti sú deti . Tých sa doterajšie kovidy moc netýkali … no omikron si ich už “ zamiloval “ .
mne odporucila Durovska anopyring po vakcinacii,kedy sa mi tie d-dimery dodrbali brutalne.... srdce ma bolelo skoro 10dni :(
toto je tiez podla Doc.Lietavu
ddimery som mal 2,5
nuz co lekar,to iny nazor
Durovska bola strasne nahnevana,ze obvodaci nikoho nekontrolovali ddimery po vakcinaciach

Prílohy:

2022-01-25 00_01_30-Vseobecny-praktik_1_2021.pdf.png
2022-01-25 00_01_30-Vseobecny-praktik_1_2021.pdf.png 108.45 KiB thumb_up0thumb_down

25.01.2022 - 00:02:48
00
Ramon1 Ja som si ho nepichal, ani iný dospelý v mojom okruhu min do toho veku 40 rokov čo viem (prejavy virózy, domáca liečba, možno aj výraznejší priebeh - delta - ale nič komplikované). U hospit. štandard samozrejme (hoc dospelých osobne neriešim), ale tam je aj často polymorbidizmus, vek, imobilizácia, invazívne vstupy a všetko spolu. Preto som sa pýtal, či máš skúsenosť o nejakom plošnejšom odporúčaní...
25.01.2022 - 00:05:28
00
Canopus ukľudní hormón … ako lekar chápem tvoje neuropsychicke zmeny pri práve prebiehajúcom kovide , no v mnohých tu evokujes svojimi vstupmi človeka minimálne s bipolarnou poruchou .

Liečba sa vyvíjala a na základe štúdii prehodnocovala a aktualizovala . To , že sa na začiatku pandemie bral Remdesivir za zlatý gral , bo nič iné v podobnej sile sme nemali , už dnes neplatí a mame účinnejšie lieky . Poznáme procesy a štádia ochorenia a liecime podľa toho … nesnaž sa silou mocou dávať príliš múdra , zvlášť ak si tu mesiace “ nebol “ a mnohe ti ušlo . Takze si ten Fraxík pichni a ver že aj tie mikrotromby v tvojej CNS trpko zaplacu a polepšíš si ani o tom nebudeš vedieť … ber abo nechaj tak , je to na tebe .

milos21 je to na osobnú debatu presahujúcu toto fórum . Ja som si pichal a mal som kovid deltu na 2-3 dni !!! A to tak , že som neprestal športovať , výkon absolútne nepoklesol , žiadne dýchavice , stenokardie ani poruchy rytmov . A hypertenzne výstupy boli len prvý týždeň . Vedel by som aj do prace na služby chodiť , keby som nebol tých 5 dni infekcny . Takze za mna pichať … nemá to žiadne rizika a len benefity . Bo jeden nikdy nevie , kde mu ten trombus narastá .
25.01.2022 - 00:16:13
00
Plné zaockovany je kto ? Po 2 alebo 3 dávke. Lebo plne zaockovany aj keď budú pozitívny môžu ísť kľudne na druhý deň do práce.. 🤦
25.01.2022 - 08:23:05
00
Ešte aby bola nejaká všeobecná tabuľka ako čím a kedy liečiť, keď všetky výskumy sa zrušili na úkor vakcíny... Medzinarodne...
A hej na druhý deň do práce, však to je úplne logické ako inak, v zahraničí ordinuju pozitívni lekári a sestry, lebo neočkovaných vyhodili tak nemajú personál.... Ohromne logické kroky, 2 roky mohli byť v prvej línii, teraz papa....
25.01.2022 - 08:34:58
00
Sovicka30 napísal:
Plné zaockovany je kto ? Po 2 alebo 3 dávke. Lebo plne zaockovany aj keď budú pozitívny môžu ísť kľudne na druhý deň do práce.. 🤦

to si sa kde docital ???
25.01.2022 - 08:51:33
00
Ráno v rádiu to hovorili
25.01.2022 - 08:53:48
00
zase si to kazdy precita po svojom
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/614483-nove-pravidla-uz-od-utorka-karantena-trva-uz-len-pat-dni/
ak mas 2 davky a si do 9 mes, nemusis do karanteny, ak si mal kontakt
25.01.2022 - 08:56:20
00
To prve je tak divne napisane (aspon vo veezii, co som videl, pripajam), ale druhu cast si sovicka vymyslel (pozitivny iste nie)
PS: tak nevymyslel, prevzal

k) osoba očkovaná alebo osoba, ktorá prekonala ochorenie COVID-19 je osoba:
1. kompletne očkovaná a zároveň má aplikovanú posilňovaciu (booster) dávku, alebo
2. kompletne očkovaná, alebo
3. ktorá prekonala ochorenie COVID-19 v období pred nie viac ako 180 dňami,
l) kompletne očkovaná osoba je osoba:
1. najmenej 14 dní po aplikácii druhej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19 s dvojdávkovou
schémou, avšak nie viac ako 9 mesiacov po aplikácii poslednej dávky, alebo
2. najmenej 21 dní po aplikácii prvej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19 s jednodávkovou
schémou, avšak nie viac ako 9 mesiacov po aplikácii poslednej dávky, alebo
3. najmenej 14 dní po aplikácii prvej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19, ak bola prvá dávka
očkovania proti ochoreniu COVID-19 podaná v intervale do 180 dní od prekonania ochorenia
COVID-19, avšak nie viac 9 mesiacov po aplikácii poslednej dávky.
25.01.2022 - 08:58:11
00
keyboard_arrow_up