Alebo su tam ludia len menej paranoidni... :)
10.05.2020 - 07:16:19
013
Nabuduce si nakúp v BA, aby si svojou maličkostou nemusel prispievať k mačkanici v obchode na strednom slovensku.
10.05.2020 - 07:17:10
08
Tak je neviem, ale doteraz sa ani u nás ľudia nejak nemotali po vonku. Posledné dni ako sa všetko uvoľnilo, tak vidieť viac ľudí. Včera som bol v Tescu v BB a normálne ľudia udržiavali odstup pri pokladni, aj keď teraz tam porušili dosť pokladní s tetami a je tam veľa samopokladní. Na druhej strane, aký význam má dvojmetrový odstup pri pokladni, keď napr. pri zelenine je narvaných 40 ľudí...
10.05.2020 - 07:47:10
00
V TN sa motaju a dost. Odkedy je vynimocny stav, tak v urcitych hodinach na novej cyklotrase po Skalku boli normalne zapchy. Hradze okolo Vahu to iste. By musela uz byt nakazena polovica Trencina. To je len dalsi dokaz, ze ten virus sa na vzduchu siri minimalne.
Moj nazor je, ze pokial clovek dodrzuje hygienu a nie je dlhodobo vo vysoko kontaminovanom prostredi, tak je minimalna sanca, ze ochorie. Vid predavacky, kurieri, soferi mhd.
10.05.2020 - 08:22:43
09
Vôbec sa netreba báť nákazy . Keď mám rúško a druhá osoba tiež, tak sa nákaza neprenesie. Skôr dôsledku sa treba báť. Aby nám tu neostalo to rúško doživotne. To by bol pruser

A ináč, niečo sa deje práve som videl vo Verone na letisku rolovať obrovské ruské lietadlo, gigantické
10.05.2020 - 10:25:32
00
Dnes nahadzoval číslo o počtoch nakazených asi Kotleba :)
10.05.2020 - 13:38:33
00
nemyslel som ze sa motaju ludia v prirode. ale po meste. v Lc nevidim velmi rozdiel pred koronou a teraz, vela ludi uz ma rusko len na krku aby sa nepovedalo a niektori uz vobec.ako nie su cisla a oteplilo sa tak sa to nejak az priliz zvrhlo
10.05.2020 - 13:52:05
00
Nezvrhlo, vonku ruska nemaju velky zmysel a zvlast pri ledva 40% vlhkosti. Snad niekoho osvieti a v exterieroch mimo priameho kontaktu s ludmi to zrusia.
10.05.2020 - 14:15:57
010
Vsetkeho do času. Ked to v ČR zrušia (nosenie vonku) tak bude verejný tlak na zrušenie rušok v exterieru aj na SR. Ja tiež nosím ruško na krku ak idem "prázdnou" ulicou. Je dobré zbierat a vyhodnocovat info z roznych zdrojov, aj zo zahraničných, nie len z tlačoviek pana Matoviča/Krajčiho, ako tu bez rušok všetci "pomrieme". Však oni tiež nemaju patent na rozum, aj ked sa snažia presvedčit o opaku. Rozumiem, že su ultra-konzervatívci, ale zasa odtial potial.
10.05.2020 - 15:35:37
06
Sesulak napísal:
V TN sa motaju a dost. Odkedy je vynimocny stav, tak v urcitych hodinach na novej cyklotrase po Skalku boli normalne zapchy. Hradze okolo Vahu to iste. By musela uz byt nakazena polovica Trencina. To je len dalsi dokaz, ze ten virus sa na vzduchu siri minimalne.
Moj nazor je, ze pokial clovek dodrzuje hygienu a nie je dlhodobo vo vysoko kontaminovanom prostredi, tak je minimalna sanca, ze ochorie. Vid predavacky, kurieri, soferi mhd.

nj, riadne sa rehocem ked idem cez pole za dedinou a stretnem psickarov a ti si na par sekund vyhrnu tricko na tvar pokym prejdem :D Lebo uplne to zo mna srci jak z praskovacieho lietadla :D
10.05.2020 - 15:56:35
04
Od zaciatku je znama informacia, ze nosenim ruska(satky, bufky, akejkolvek handry) chranis ostatnych pred svojimi vyparmi. Takze nie, neboja sa oni teba, ale o teba.
10.05.2020 - 16:40:30
015
Ved hej, ale ked vidim tie oruskovane mlade rodiny, je mi z toho smutno. Podla politikov by si mal mat handru na ksichte aj keby si zil sam na pustom ostrove, ale dam ruku do ohna, ze oni to nosia akurat tak pred kamery. Zaujimave, ze pred koronou novinari nemali problem ryt do kohokolvek a teraz ako keby sli vladnej garniture na ruku. Nieco tu pekne smrdi...
Segru ma v BE a ti az teraz budu dostavat erarne ruska, doteraz vobec nenosili. Brusel, centrum europskej mumie si konecne uvedomilo, ake vyhody to prinasa zasiat strach medzi ludi. Maju prve vystupy z kolonii, tak to aplikuju aj u seba doma.
10.05.2020 - 17:07:20
06
bubbic napísal:
Od zaciatku je znama informacia, ze nosenim ruska(satky, bufky, akejkolvek handry) chranis ostatnych pred svojimi vyparmi. Takze nie, neboja sa oni teba, ale o teba.

Neviem či je to je zrovna pravda,keď ho ľudia nosia x hodín, také prevhlnuté rúško musí byť ako sprej keď do neho fúkneš...
10.05.2020 - 18:28:48
02
scart335 Citanie s porozumenim. Reagoval som na vyrok "riadne sa rehocem ked idem cez pole za dedinou a stretnem psickarov a ti si na par sekund vyhrnu tricko na tvar pokym prejdem".
10.05.2020 - 18:47:27
00
cokupit napísal:
Nezvrhlo, vonku ruska nemaju velky zmysel a zvlast pri ledva 40% vlhkosti. Snad niekoho osvieti a v exterieroch mimo priameho kontaktu s ludmi to zrusia.

dobre tak este upresnim, tu ludia doma a okolo domu nenosia skoro nikto nic, a to plati aj ked ide o 8 poschodovy panelak s vytahom a podobne, proste je doma tak naco si to bude davat, sak ide len do auta pred panelakom...
a uplne naj je ked daka suseda zbada detvaky a hned ich zacne tapkat abo hladkat po hlave ze jaaaj ako ste vyrastli...
takze osobny kontakt v relativne uzavretom priestore a ani naznak zeby sa aspon snazili vyhybat alebo co, nic proste
jedine kde to maju este na hube su obchody, lebo tam ich sbs nepusti, ale to je tak cele
10.05.2020 - 19:58:26
00
keyboard_arrow_up