Švédska cesta , kktska cesta ... IMHO . Ale však , sú z prudko civilizovanej severskej civilizácie , musia “ to “lepšie zvládnuť ako my gadžové z východu 🤦‍♂️

https://svet.sme.sk/c/22412480/koronavirus-vo-svedsku-tisice-obeti-a-hrozba-recesie.html
27.05.2020 - 12:18:38
00
Ramon1 už som to sem možno dával, ale tu je vedecká práca, v ktorej zistili, že počas španielskej chrípky utrpela omnoho viac ekonomika miest, ktoré sa snažili kvôli "záchrane ekonomiky" nezavádzať silné karanténne opatrenia: https://papers.ssrn.com/sol3/papers.cfm?abstract_id=3561560

Slovensko samozrejme utrpelo, ale nedá sa to porovnávať s krajinami ako Taliansko či Španielsko.
27.05.2020 - 12:24:38
02
Jaj ako som zase nahnevany. Od marca som doma so synom na OCR, konecne sa od pondelka otvaraju skoly.

Teda nasa skola si urobila prieskum a zistilo sa ze cca 300 deti by sa chcelo vratit do skoly. A zrazu je problem, neda sa, nevedia zabezpecit prichody, rozdelenie, deti nebudu v tej iste triede a u svojej ucitelky, ale v mensich zmiesanych skupinach, ina ucitelka, ine deti, neda sa tepla strava zabezpecit, bude len studena strava,ucit sa nebude len zabavna forma....... a tak dnes sa zavazne prihlasilo len cca 50 deti. Zvysok online studium z domu. Proste neda sa!

A do toho davaju v RTVS spravach inu skolu v BA. Tu sa deti rano stretnu na dvore, kde budu presne dane skupiny, samostatne do tried, kde sa budu ucit, na obed tu dame do jedalne priecky, aby sa deti navzajom nestretli, aby sa to dalo vydenzifikovat,
..... proste aby sa to dalo!
27.05.2020 - 19:33:29
00
Pali65 napísal:
Ramon1 už som to sem možno dával, ale tu je vedecká práca, v ktorej zistili, že počas španielskej chrípky utrpela omnoho viac ekonomika miest, ktoré sa snažili kvôli "záchrane ekonomiky" nezavádzať silné karanténne opatrenia: https://papers.ssrn.com/sol3/papers.cfm?abstract_id=3561560

Slovensko samozrejme utrpelo, ale nedá sa to porovnávať s krajinami ako Taliansko či Španielsko.


Zachranovali sme ludi a tym.sme zachranili aj ekonomiku (aspon to, co sa dalo).
27.05.2020 - 19:47:15
00
a ako pomahaju ekonomike otvorene hranice? resp letne dovolenky v zahranici? este by som chapal kebyze tu mame dake more ze ku nam pride 100 000 ludi a od nas von pojde 10 000 tak nejake tie peniaze to sem pritiahne

s tymi skolami to nebude skor tak ze oni dostanu rovnake platy ci sa da alebo aj ked sa neda? a tak sa radsej neda...
ale aj tak nie su ludia, nie su prostriedky/financie, takze je pekne ze vlada/hygienik si nieco vymysli, ale realizovat to v praxi je skoro nerealne
28.05.2020 - 08:42:53
00
Za 3 mesiace 5 680 prispevkov a 390 809 zobrazeni. Som zvedavi ci aj takto o rok bude pri sezonej chripke podobna tema
28.05.2020 - 09:13:27
04
Z hladiska psychikej hygieny su dovolenky v tejto dobe urcite prinosom. Nie kazdy dokaze dlhodobo frcan na Neurole. Mna by skor zaujimalo, odkial vedia ze pride 2.vlna KP?
28.05.2020 - 09:20:00
00
co tak registrujem, niekde to ide, niekde nie, co sa tyka skolok a skol... ja som bol jednoznacne za otvorenie skolok a skol, pracovat a popri tom sa starat o tri deti s ucenim mi otvara cestu do pekneho prostredia prednej hory, ale aj pod pezinsku babu :-D myslel som, ze vacsi problem bude v skolkach, ale nakoniec so skolkou nemame ziadny problem, problem je skola, od zaciatku pustaju info, podla ktorych ako keby hladali priciny, preco to nepojde... najprv, ze obedy budeme musiet detom my vyzdvihovat a davat, prijme sa len 200 deti zo 750 moznych, kompikovane nastupy do skoly, obmedzene a komplikovane pouzivanie toaliet, trestno-pravna zodpovednost! za zdravotny stav dietata a ine perlicky, po ktorych ani nemam chut dieta poslat do skoly, kde aj tak vyucba so svojou ucitelkou budeprebiehat len cez net, cize v skole bude viacmenej len odlozeny s nejasnym programom... co som zachytil, nakoniec z maleho triedy mienia momentalne nastupit uz len 4 spoluziaci a to na zaciatku sa vsetci tesili do skoly... keby niet mrte roboty, tak berem s radosotu OCR, konecne normalne funovat s detmi, ucit sa, vonku behat, nie ako teraz, ked len stekam na ne...
28.05.2020 - 09:30:39
00
to isté ako škôlok a škôl sa týka aj dovoleniek resp cestovania. Som zvedavý ako v Lignane zabezpečia dvojmetrový odstup na pláži a nosenie rúšok v tých horúčavách:) U nas ,že škola do 11:30 to nemá žiaden význam potom dávať decka do školy.
28.05.2020 - 10:00:21
00
Kvôli niekoho výstrelku bude na svete len tá nevzdelaná robotnícka trieda... Kto vie, či nejde aj o to. Nám to ale môže byť akú jedno. Poslušné ovečky pôjdu so stádom a neposlušné dostanú palicou a pôjdu tiež 😂 Tutto andra bene, alles wird gut
28.05.2020 - 10:08:08
00
Tuto kolega spomínal štúdiu, že dezinfekcia na koži a aj jej vôňa spúšťa v tele podvedomú obrannú reakciu a stres. Toto následne vedie síce k vyššej výkonnosti pri práci ale zase k menšiemu uvažovaniu a reaguješ hlavne podvedome. Takže keby sme zase chceli konšpirovať tak toto je cieľ. Neuvažovať ale poriadne makať.
28.05.2020 - 10:13:30
00
Ja celkom nechápem, prečo sa všetko uvoľňuje, otvára a nie je vôľa zrušiť núdzový stav, ktorý sa má týka. Načo je momentálne potrebný???
28.05.2020 - 10:28:56
00
Aby si náš demokraticky zvolený mohol mastiť
28.05.2020 - 10:30:51
06
a ako to bude s očr, keď už budú školy otvorené?
28.05.2020 - 11:47:33
00
mala by platit dalej a skola by mala poslat SP zoznam deti, ktore ostali doma...
28.05.2020 - 12:11:27
00
keyboard_arrow_up