lto napísal:
este ten "sanitarny" den :) .. aspon potravinovy

Som zvedavy, ako to dopadne. Ono je to teraz viac agenda OLANO katolibancov, ako problem korony.
03.06.2020 - 12:45:06
08
mne sa celkom paci aj toto https://www.aktuality.sk/clanok/795603/koronavirus-vo-wu-chane-otestovali-10-milionov-ludi-nenasli-nove-pripady/?utm_source=azet.sk&utm_medium=feed&utm_content=nadpis&utm_campaign=azet-feed

Rozsiahle testovanie na prítomnosť koronavírusu SARS-CoV-2 prebiehalo vo Wu-chane od 14. mája do 1. júna. Otestovaných bolo 9.899.828 ľudí z 11-miliónovej populácie. Dôvodom testovania boli obavy z vypuknutia druhej vlny nákazy po tom, ako sa objavilo nové ohnisko infekcie.
Asymptomatické osoby podľa zdravotníkov neboli infekčné. Na rúškach, zubných kefkách, telefónoch, kľučkách dverí či výťahových tlačidlách, ktorých sa dotkli, sa nenašli nijaké stopy koronavírusu.
03.06.2020 - 13:21:52
00
Palo TT napísal:
Som zvedavy, ako to dopadne. Ono je to teraz viac agenda OLANO katolibancov, ako problem korony.

vsak to, na to som narazal :D .. ze sa im do toho nechce, predosla vlada sa o tom za polroka nedohodla, tak spravili mackopsa a zrazu voila a ..
03.06.2020 - 13:26:35
00
Hosť napísal:


To je príjemná správa, len sa ľuďom motajú medové fúzy popod nos tým vyjadrením "...dali sme darček..."
Z môjho pohľadu je to dosť nešťastná prezentácia, ktorá vyslovene podprahovo poukazuje na to, že Matovič je v tomto prípade dobrák, ktorý má moc rozhodnúť o všetkom a vlastne vie ľuďom dávať darčeky, keď o ne bez úspechu prosíkajú už neviem ako dlho, pritom povedzme si tak, že o dĺžke čakania tiež rozhodoval on a zrazu sa to zmenilo tiež len jeho rozhodnutím. Tak aký darček to vlastne je?
Nemôžem si pomôcť, to jeho zmýšľanie zatvorenia krajiny, div nie obmedzovania ľudských práv a slobody a zrazu sa tvári ako keby to tu spasil "darčekom"... neviem... proste mi to celé smeruje k tomu, že ten človek strašne potrebuje cítiť moc a rozhodovať o všetkom. Z môjho pohľadu sú takí ľudia veľmi nebezpeční.
03.06.2020 - 13:43:24
03
Vsak aj krizovy stab .. ten nema co rozhodovat, nema pravomoc ani mandat. Rozhodovat musi vlada. Strajk v opozicii je ok, ked uz som pri moci, spravime z toho trestny cin. Co viac treba dodat :)
03.06.2020 - 13:52:32
03
Hosť napísal:


Takze z tohto to vyzera ze to nakoniec nebolo Rakusko co brzdilo dohodu :P haha. Uz len cakat ci aj Slovaci coskoro otvoria.
03.06.2020 - 14:20:35
00
Asi nie, https://svet.sme.sk/c/22418117/rakusko-zrusi-kontroly-na-hraniciach-so-susednymi-statmi-s-vynimkou-talianska.html?ref=trz
03.06.2020 - 14:20:52
00
vsetko sa otvara a uvolnuje, a hned to velmi dobre poznat na bratislavskej doprave. Rano nehoda na Pristavnom, zapchaty cely obchvat, a teraz znovu a este horsie:
"Na bratislavskej D1 pred Zlatými Pieskami smerom z Prístavného mosta, zrazilo sa tam 8 áut aj s kamiónom, zdržíte sa asi hodinu"
03.06.2020 - 16:48:32
00
Richie18 napísal:
To je príjemná správa, len sa ľuďom motajú medové fúzy popod nos tým vyjadrením "...dali sme darček..."
Z môjho pohľadu je to dosť nešťastná prezentácia, ktorá vyslovene podprahovo poukazuje na to, že Matovič je v tomto prípade dobrák, ktorý má moc rozhodnúť o všetkom a vlastne vie ľuďom dávať darčeky, keď o ne bez úspechu prosíkajú už neviem ako dlho, pritom povedzme si tak, že o dĺžke čakania tiež rozhodoval on a zrazu sa to zmenilo tiež len jeho rozhodnutím. Tak aký darček to vlastne je?
Nemôžem si pomôcť, to jeho zmýšľanie zatvorenia krajiny, div nie obmedzovania ľudských práv a slobody a zrazu sa tvári ako keby to tu spasil "darčekom"... neviem... proste mi to celé smeruje k tomu, že ten človek strašne potrebuje cítiť moc a rozhodovať o všetkom. Z môjho pohľadu sú takí ľudia veľmi nebezpeční.


Ja si zase myslím, že niektorí ľudia Matoviča príliš prežívajú. Čakajú len čo povie, napíše na FB, aby sa mohli pohoršovať aký je to šašo, psychopat a podobné veci. Ja toto vôbec neriešim, mňa zaujíma čo rozhodnutia vlády reálne znamenajú pre fungovanie štátu a pod. Či si on povie, že to je darček alebo inú blbosť, tak mi to je fuk. Mňa zaujíma, že mám od februára objednanú z ČR posteľ a budem rád, keď sa jej do leta dočkám :D
Matovič je proste taký a podľa mňa sa nezmení. Jeho správanie je živelné, často píše a hovorí skôr ako myslí. Keď sa to ľuďom nepáči, tak budú musieť vydržať štyri alebo menej rokov alebo môžu spáchať nejaký atentát...
03.06.2020 - 17:34:38
06
Toto bolo síce napísané na margo zvolenia Trumpa a je viacmenej o Putinovi, ale...

https://medium.com/@alexey__kovalev/message-to-american-media-from-russia-6e2e76eeae77
03.06.2020 - 17:55:08
01
A ako to zapadá do tejto témy 🧐 ?!
03.06.2020 - 19:38:03
01
Svedi prehodnocuju strategiu. A zrazu maju za dnesok nie 600 ani 700 chorych ale 2214 ! Som zvedavy, ci "zmenili metodiku" (alebo inak povedane - mozno nebudu klamat tak velmi ako Rusi) alebo je to len "chyba v datach".
03.06.2020 - 20:12:24
00
Nejak som sa v tom už stratil asi. V marci bola snaha nezahltiť nemocnice, medzitým sa zistilo, že sme úplne v pohode ale opatrenia trvajú a až teraz sa ako tak začali uvoľňovať. Na SK.
V Taliansku mali úplný zákaz vychádzania, na diaľnici ani jedno osobné auto, neskôr už len zákaz bicyklovania a behania a potom to pustili úplne.
Dojčland a Ríša - v marci a apríli sa mi smiali, že nosím rúško, v máji (u nás už uvoľnené) bolo zrázu povinné v obchodoch... O čo ide...
03.06.2020 - 20:55:49
00
asi uz je po hnusobe.

Prílohy:

Screenshot_2020-06-03-20-46-20-935_com.facebook.katana.jpg
Screenshot_2020-06-03-20-46-20-935_com.facebook.katana.jpg 326.57 KiB thumb_up0thumb_down

03.06.2020 - 21:38:18
00
https://www.idnes.cz/technet/veda/jak-se-dostal-koronavirus-do-evropy-a-usa.A200601_140517_veda_mla
03.06.2020 - 22:19:34
00
keyboard_arrow_up