teraz maju vsetci, ci si myslia, ze to neni ani chripocka, prave sancu ukazat Matovicovi, tym ze sa zucastnia... ked bude vela pozitivnych maju argument aka je to easy chorobka a jak malo mame v nemocniciach v kritickom...
18.10.2020 - 20:20:06
00
Hosť napísal:
Čo si na tom nevieš predstaviť, keď otestujú napríklad 2,5 milióna ľudí, a z toho bude len jedno 1% pozitívnych, tak to je hneď 25000. To sa veľmi ľahko môže stať.

cim vyssie % pozitivnych by vyslo, tym smiesnejsie bude covid vyzerat ...
18.10.2020 - 20:24:36
00
To chcu potom tie desiatky tisic pozitivnych ludi potom otestovat PCR testami, aby vylucili chybu? Ved uz teraz nestihaju testovat...
Chcu to realizovat na dusicky...uz to svedci o tom, ze to bude fiasko.
Prezidentka sa to dozvie od novinarov...
Chce trestat odopretim zdravotnej starostlivosti za neucast...protiustavne a asi ten tlk nevie, ale ti ludia platia vsetky odvody, aj zdravotne. Co potom fajciari, alkoholici, narkomani...
No jo, typicky Matovic
18.10.2020 - 20:26:07
013
Kto sa zucasni, dava suhlas na rozkadacky v takom rozsahu o akom sa Ficovi a spol. ani nesnivalo. Ja mu ten "mandat" urcite nedam. Ako som pisal, jedine ak to zacvaka zo svojho. Alebo niekto iny mimo statnej kasy. Napr. ten vyhodniar co vyhral eurojackpot :)
18.10.2020 - 20:26:19
03
romanx napísal:
To chcu potom tie desiatky tisic pozitivnych ludi potom otestovat PCR testami, aby vylucili chybu? Ved uz teraz nestihaju testovat...
Chcu to realizovat na dusicky...uz to svedci o tom, ze to bude fiasko.
Prezidentka sa to dozvie od novinarov...
No jo, typicky Matovic


co som pochopil maju byt 2 kola.... na dusicky a o tyzden alebo 2 dalsie kolo
18.10.2020 - 20:28:44
00
Hosť napísal:
Kto sa zucasni, dava suhlas na rozkadacky v takom rozsahu o akom sa Ficovi a spol. ani nesnivalo. Ja mu ten "mandat" urcite nedam. Ako som pisal, jedine ak to zacvaka zo svojho. Alebo niekto iny mimo statnej kasy. Napr. ten vyhodniar co vyhral eurojackpot :)


zdravotnícky personál ktorý je vyvažovaný už od marca ti určite poďakuje..
18.10.2020 - 20:30:41
01
Najskor vsetci chceli, aby sa "viac" testovalo (asi mali nahodne odchytavat ludi na ulici, aby ich mali viac) a teraz zrazu maju s tym problem. Ten obrazok, co som tu nedavno dal, to fakt vystihuje...
18.10.2020 - 20:32:29
37
jordi napísal:
co som pochopil maju byt 2 kola.... na dusicky a o tyzden alebo 2 dalsie kolo

a medzitym co? Vsetci do karanteny? Bez PCR testu je to nevypovedne, aj druhy test.
Len aby nedoslo k omylu, ja sa s rodinou urcite zucastnim, len je to nejake zbrkle.
18.10.2020 - 20:33:58
01
všetkých zavru doma?, pojdeme sa pasť na travu pod okná? aj tak sa nejaký budu motať kade tade, zas sa to v tretej vlne dovlečie z okolia EU ako v druhej, to je nekonečný začarovaný kruh.... su to vyhodene peniaze
18.10.2020 - 20:42:04
07
Cak do obchodu bude treba ist aj tak :) alebo si seci pre istotu spravia zasoby na dva tyzdne?
18.10.2020 - 20:58:47
01
dokupime do panelakov dalšiu cimru a regale na žradlo :D
18.10.2020 - 21:04:26
02
No... Nám hentá demokracia už tak vymyla mozgy, že každý má názor na všetko a tak vlastne u nás už nemôže fungovať nič ,v príkrom rozpore s Aziatmi. No ja neviem... Nechýba nám trocha rešpektu? Pokory? Ucty? Nie pre nejakého Matovica, on je tragéd a neskonale hovado, ale to vážne si niekto myslí, že naše zdravotníctvo je schopné zvládnuť 50000 ľudí s ťažkými príznakmi, ktoré môže mať ktokoľvek z nás? Fakt si to každý z vás chce zobrať na zodpovednosť? Že ľudia budú umierať pred bránami nemocníc?

Ja neviem, trebárs by k tomu neprišlo, trebárs je ozaj vírus už oslabený. Ale nemôžem to vedieť, nevedia to ľudia, ktorý sa tomu venujú a nie je to tým, že sú hlúpi.

Ale nebudem to riskovat a asi takto nejak by mal rozmýšľať každý z nás. Ste tu ako banda ufnukanych starých báb, jeden sa nebude dať testovať, lebo Matovič chce trestať tých čo sa nezúčastnia, druhý zas, lebo má pocit, že je zdravý... Viete čo? Choďte do pitchi, pre takých ako ste vy, ta naša západná civilizácia raz padne. Nikdy by som si nemyslel, že to poviem, ale plebs potrebuje niekoho kto ho vodí za ruku, lebo stávame sa čoraz viac sprostejsi v naivnej miere, aký sme free a cool a in.

Tragédiou dnešnej doby je to, že hlupáci sú plný sebavedomia a múdri ľudia plný pochybností.
18.10.2020 - 21:07:59
520
odlahceny text - dobre sa to cita a uvodna fotka tiez vela vysvetluje.
https://www.aktuality.sk/clanok/831709/komentar-lubomira-jaska-uznanie-za-napad-s-plosnym-testovanim-vydrzalo-az-hodinu/?utm_source=pokec.azet.sk&utm_medium=box-magaziny-aktuality&utm_content=clanok1
18.10.2020 - 21:11:41
00
Covid nieje chripka.
Hovori anestaziolog Jakub Vallo
https://www.facebook.com/MinisterstvoZdravotnictvaSR/videos/835538780548903
18.10.2020 - 21:14:49
00
Zatiaľ ani oni sami nemajú finálnu predstavu, či na báze dobrovoľnosti, odporúčania... atď. Aspoň to premiér dramaticky oznamoval na spoločnej tlačovke okolo 18.50. Určite analyzujú aj právny dopad prípadnej povinnosti testovať sa a možných sankcií, aby sa zrazu nevyrojil rad šikovných právnikov s hromadnými žalobami na štát za obmedzenie práv a slobôd garantovaných ústavou.

Zatiaľ to taktiež vyzerá, že to má byť organizované ako voľby. To znamená databáza podľa trvalého pobytu. Rádovo pár desiatok/stovák tisíc ľudí sa trvalo zdržiava na inom mieste krajiny, než na akom má trvalý pobyt. Takže buď ľudia poslúchnu, a počas testovania v období Dušičiek sa budú hromadne presúvať, zvýši sa mobilita a všetko čo s ňou súvisí. Ešte pred pár dňami hovoril o obmedzení mobility počas Dušičiek ako o hotovej veci. A teraz v tom istom termíne bude plošné testovanie podľa miesta trvalého pobytu. Áno isteže, je tu možnosť testovať sa aj v mieste výkonu práce/ prechodného pobytu, lenže ľudia spoja príjemné s užitočným, zacestujú si do rodných krajov, otestujú sa, a pokiaľ im cmitery nezavrú, tak sa len tak mimochodom zgrupujú aj tam. Tak neviem. Druhá vec je, že ak cezpoľní nepocestujú, preťažia odberné miesta v Bratislave a iných mestách tak, že sa tie 5 členné tímy pos..ú z toho.

Pokiaľ to nebude povinné a vynútiteľné (čo bude asi ťažko), neviem, či sa testovania zúčastní 90% Slovákov. Mám o tom pochybnosti. A pokiaľ by to skončilo fiaskom s nejakými 30% otestovaných, tak neviem aká bude vypovedacia schopnosť získaných dát, hlavne ak budú veľké regionálne rozdiely v percente účasti.

Celé to vyzerá ako predstupeň k lockdownu, ku ktorému aspoň podľa vrchnosti smerujeme. Za pár desiatok miliónov.
18.10.2020 - 21:16:48
01
keyboard_arrow_up