Ag testy by som neznevažoval, sú lepšie ako protilátkove (kde aj “akútne” protilátky môžu pretrvávať v krvi dlhé mesiace až roky). Nezachytia toľko ľudí ako PCR testy, ale tam je určitá bezpečná rezerva keďže nevieme kto je infekčný a kto už nie. Ale takto plošne neviem neviem. Ako, nemyslím si, že he to úplna blbosť (vyhodnocovanie testov nie je pre bežných ľudí, lebo pozit. protilátky sa narovná pozit. PCR a to sa nerovná pozit. Ag). Ja sa niekedy zapotím aj pri hodnotení “bežných” infekcií.

Plošné celošrátne testovanie nie možné aby boli zabezpečené všetky epidemiologické opatrenia. To nejde keď ti nežije 5 mil obyvateľov v jednom meste...

Tu ostáva problém právne-technický, medicínsky by bolo zas lepšie proste plošne antigénovo testovať epicentrá - celé podniky, školy, v najhoršom prípade obce a regióny. Otázka je, či už na to nie je neskoro...
19.10.2020 - 01:19:56
04
matt napísal:
Trosku dlhšie, ale myslím že dobre zhrnuté ohľadom antigenovych testov a prípadného ďalšieho postupu čo s tým ( takze v rýchlosti zhrnuté, trosku nedomyslené a relatívne zbytočne )...
https://www.facebook.com/2247644/posts/10114092767592593/?extid=0&d=n

ked sa to tak vezme tak to cislo co mu vyslo treba este vynasobit minimalne krat 2,nieco kedze vacsina ludi zije v domacnosti s niekym a tym padom staci aby mal 1 clen domacnosti pozit. test a v karantene musia byt vsetci co bude mat za nasledok ze sa vyblokuje znacna cast pracovnej sily a tym padom sa moze ochromit priemysel/zdravotnictvo/sluzby...?
(beriem v uvahu ludi co sa takto "vyblokuju" z prac. procesu a nie ze ich realne bude tolko chorych, to pre rypalov :p )
19.10.2020 - 04:15:50
00
boris.ko v pohode, ja som to pochopil :) Nechápem ci svaly a telo tak strnulo, keďže viac ako 2 týždne málo pohybu,alebo ma dodrbkala korona.
19.10.2020 - 05:03:34
00
Je mozne ze po testoch by vyslo vela pozitiv, ti nech maju nariadenu okamzitu karantenu (kludne aj s rodinou) a objednavku na retest pripadne PCR na overenie.. pri kapacite 10k testov PCR je 200tis otazka 2-3 tyzdnov za cenu akehosi maleho lockdownu, pomocou rychlotestov by to zbuchali do tyzdna (a to verim ze nikoho nepolozi).. vyslovene metoda vyber z vyberu pokus omyl..
Vsetko bude lepsie ako ked vypnu celu krajinu.. a vobec by mi nevadilo osobne keby tych individi locknutych falosne aj odskodnili
19.10.2020 - 08:17:58
00
jj, len vidim tam malu chybu v "pri kapacite 10k testov PCR je 200tis otazka 2-3 tyzdnov"...nejako si tam zabudol priratat tych s priznakmi ktori za 2-3tyzdne budu cakat na PCR test ktory im bude nariadeny este pred hromadnym testovanim ( a ze ich v tom case nebude malo. + v tom casovom horizonte pretestovania 2-3 tyzdnov tam budu vyskakovat dalsi a dalsi ktori budu cakat na test ). Ja ti neviem, mne to stale vychadza sedliackym rozumom ze toto sa kapacitne zvladnut neda. Plus stale si neviem nejako realne predstavit ze na tie odberove miesta budu prichadzat cele rodiny s detmi nad 10 rokov, do toho dochodcovia 65+ atd...

Dalsia vec je ze keby mi vysiel test nedajboze pozitiv aj keby som bol v skutocnosti negativny, ratam ze karantena neminie mna ani najblizsich rodinnych prislusnikov...maju napr v tomto pripade domyslene ci budu za ten cas trvania karanteny vyplacat dorovnanie uslej mzdy pripadne co sa tyka podnikania usleho zisku? Atd atd atd...
19.10.2020 - 09:51:41
00
chlapci, neverím že štát uvažuje tak hlboko a ďaleko ako vy tu. Oni uvažujú len po moment otestovania ... a potom budú operatívne riešiť čo ďalej ... prípadne spanikária. A na nejaké kompenzácie zabudni, môžeš otvoriť konanie voči štátu
19.10.2020 - 09:59:41
03
@matt ano maju... 🤣
https://dennikn.sk/2089331/koalicia-pri-odstraneni-pravnych-nejasnosti-vytvorila-nove-a-k-tomu-pridala-aj-davku-cynizmu/
19.10.2020 - 10:20:17
00
matt a kto ti dorovna mzdu ci usly zisk pri totalnom lockdowne? Alebo pri nariadenej karantene po kontakte s nakazenym? To uz je o tom ze bud si to zlizne len niekto alebo vsetci.. to ci medzi "niekto" budem patrit aj JA osobne je uz otazka testov, moj postoj k situacii by sa ale na zaklade tohto menit nemal
19.10.2020 - 10:26:54
00
Tu je vidiet, že posledné generácie nezažili nič zlé. Demokracia je dobrá ak sa nič nedeje ak sa začne niečo čo i len trochu diať vyzerá to takto. Miesto toho aby človek čušal doma a chodil v rúšku, tak ide pred úrad vlády hádzat dlžobné kocky rozbíjat bránu. Keď ho rozoženú vodným delom stažuje si na nehumánny policajný zásah. Ak dáš príliš veľkú slobodu ludom,tak sa to začne zvrhávať lebo každý si myslí že môže všetko. V piatok vypadol internet od orangeu na tri hodiny a tolko rozhnevaných ludí čo chceli žalovať a odškodnenie som dávno nevidel. obyčajny posraty internet na tri hodiny. čoho sa desím, že to organizovala LSNS a mala hned na video k protestom 30tis zdielani a lajkov. Ciže je tu obrovské množstvo ludí, čo tento vírus absolútne neberú do úvahy a opatrenia berú ako nezmysel. Ak bude to testovanie nepovinné tak nebude mať žiaden zmysel a taktiež ak sa nezúčasnia na nom deti.
Osobne si myslím,že miesto testov by bolo dobre jednoducho zaviesť zákaz vychádzania. Pomohlo to aj teraz v Izraeli. Tvrdo postihovať ľudí za nedodržiavanie. Myslím ,že k tomu príde aj tak.
19.10.2020 - 10:36:30
014
IMMAFIRINMALAZOR, dakujem, ine som v podstate ani necakal...to bola len taka moja "basnicka otazka"
CraObs, no neviem ale ja stale vidim rozdiel v lockdowne a v tom zeby si bol istym sposobom "krivo obvineny" a bolo by ti tym znemoznene chodit do prace a zarabat. Na druhu stranu by v tej absurdnej situacii pri AG testoch normalne pokracovalo v "beznom" zivote urcite percento "pozitivnych" ludi ktori by to mohli veselo sirit dalej...
lapaloma ved akurat to ze "štát" neuvažuje tak hlboko a ďaleko ako my tu je na tom to uplne najhorsie. Podla mna je to otazka premyslenia dalsich 3-4 krokov dopredu ale nevidim tu ani len premyslenie kroku cislo 2. Cele mi to pride ako akcia nejakeho 4r skolkara systemom "vymyslim nejaku akciu a ono to uz nejako dopadne"

Ono nejake celoplosne testovanie nie je zly napad, ale musi byt dokonale premysleny. Toto mi nepride premyslene vobec...hlavne co mi je proti srsti ze ideme testovat niecim co nie je presne a nie je na taketo testovanie ani urcene. A uz teraz vidim ze ak by to bolo povinne, tak sa zacnu zavazat vynimky, vynimky z vynimiek a vynimky z vynimiek ktore este nedostali vynimku...

No nic, asi skoda nad tym zbytocne rozmyslat, aj tak to my nijako neovplivnime. Idem radsej pracovat kym sa este da
19.10.2020 - 10:50:57
01
u nás sa pri prvej vlne uvažovalo o plošnom pretestovaní a rozdelení do tzv čistých tímov, dokonca o oddelení jednej skupiny pre zabezpečenie kritických činností (nie len z pohľadu firmy ale kritických celoslovensky) a práve keď od plánov premysleli tie ďalšie kroky, upustilo sa od toho ... možno štát ani nechce rozmýšľať ďalej aby sa im to nerozpadlo skôr ako začnú :) vieš chcú vyzerať proaktívne a okrem toho ide aj o biznis
19.10.2020 - 10:59:21
02
Jedinym pozitivom bude, ze Matovic poda demisiu :D Lebo toto tento stat nezvladne ani nahodou. A tipujem, ze sa nezucastni ani 20% ludi, pre dovody, ktore uviedol Matt (vyblokovanie celej rodiny z pracovneho procesu, ak bude niekto falosne oznaceny za pozitivneho)
19.10.2020 - 11:03:46
05
no z tych reci na tlacovkach, je proste pointa takato.... neestihame trasovat, tak podme nejakymi testami testovat kto sa da, ak bude pozitivny, ide na 2 tyzdne do karanteny, a o 2 tyzdne znova.... neriesia ze niekoho falosne zavru doma, proste dufaju, ze ked z 50tis pozitiv bude 30 tis real pozitiv, tak aspon 30tis ludi nebude behat dalej, s tym aj ich rodiny a oni zase mozn zacnu zase stihat riesit ten zvysok...
nic dalsieho a konkretneho neodznelo.... ak sa aj pytali co dalej po testovani, odpoved bola dohadujeme sa, dame vediet....

ono sa moze stat, ze zistia cez vikend, na Orave, ze to je kravina a mozno to ani nebude....

podla mna dobra motivacia ist sa testovat by mohla byt 100% preplacana PN, ak budes pozitiv a musis ostat v karantene... a pre tych negativnych zase, ze sa uvolnia nejake opatrenia...
ale o tomto nikto nic nehovoril...
19.10.2020 - 11:08:22
00
Sesulak napísal:
Jedinym pozitivom bude, ze Matovic poda demisiu :D Lebo toto tento stat nezvladne ani nahodou. A tipujem, ze sa nezucastni ani 20% ludi, pre dovody, ktore uviedol Matt (vyblokovanie celej rodiny z pracovneho procesu, ak bude niekto falosne oznaceny za pozitivneho)


ja neviem, kde ste nabrali to ze odstupi.... povedal jasne, ze ak ich nepresadi, dava demisiu... a vlada to uz jednohlasne schvalila.... takze ziadna demisia...
a tiez mohol byt ticho s tymto, lebo urcite kopu ludi na testy nepojde prave z tohto nespravneho vykladu, pochopenia a prezentovaniu tych slov.... a potom budu zase bliakat, ze sak klamal... a pritom to iba oni zle pochopili....
19.10.2020 - 11:10:56
04
Citácia: V podstate tu ani nejde o to prečo sa dať či nedať otestovať. Ale musi to byť hlavne z vlastnej vôle. Naše zdravotnictvo nieje pre ludi zadarmo, znašame rôzne doplatky a z tohto dôvodu vyhrážky niesu na mieste. Vyhrážať sa može tým čo nepracujú, nikdy nepracovali a štát znáša náklady o ich zabezpečenie. Nás od 89 teho ucili, že sa musíš v demokratickom zriadení o seba postarať sám. Po 30 rokoch sa vytvaraju rôzne komunitne a dobrovolnicke skupiny a organizácie. Toto všetko tu už bolo pred rokom 89. Pán premier si chce pre seba a jeho ego urobit tak potrebne čísla a aby dokazal že má pravdu v počte infikovanych, alebo sa chce zbaviť zodpovednosti v zavislosti od toho ako to vyjde. Není vôvec blbý. Radšej nech teda odstupi aj bez testovania. O to tu ide, lebo inak to nedava zmysel. To je ako z Covid eurami z Bruselu. Ani tie niesu zadarmo, bude ich treba vratit a tak zadlzime dalsie 3 generacie. Dlh je nastroj na ovladanie ludi, vlád a štátov. Už nie zbrane.
19.10.2020 - 11:12:33
00
keyboard_arrow_up