Ono ked uz, tak potvrdenie o 10 dnovej karantene ma podla mna vacsiu vahu ako vysledok nejakeho "testu". Proste budeme platit vypalne za to, ze sa mozeme ist nadychat cerstveho vzduchu. Co ale cakat od plagiatora?
Nastastie toto nie je lokalna zalezotost a ked sa veci pohnu mimo nasich hranic, pohne sa to aj u nas. Matovic to vie, tak sa chce nabalit co najskor. Pocitam, ze uz po prezidenstskych volbach v USA nastane obrat k lepsiemu. Aspon co sa covidu tyka. Ekonomika bude v ♦ este pekne dlho.
28.10.2020 - 17:08:50
10
Zdravím všetkých.

Nižšie uvedený link odkazuje na úplné znenie stanoviska SLK k navrhovanému plošnému testovaniu, tak ako ho zverejnil tlačový servis RTVS. Ak to tu už bolo zverejnené, ospravedlňujem sa a zároveň prosím admina o vymazanie.

https://www.facebook.com/1428899270704224/posts/2658523917741747/
28.10.2020 - 17:28:14
14
https://kosice.korzar.sme.sk/c/22520198/na-urade-dostali-termin-pocas-zakazu-vychadzania-prisli-hrozi-im-pokuta.html
:D .. ovce,bez vlastneho usudku :D
28.10.2020 - 17:55:03
00
To bude tou budovou, predtým tam bol KNV :)
28.10.2020 - 17:59:14
01
Dredd napísal:
Nižšie uvedený link odkazuje na úplné znenie stanoviska SLK k navrhovanému plošnému testovaniu, tak ako ho zverejnil tlačový servis RTVS. Ak to tu už bolo zverejnené, ospravedlňujem sa a zároveň prosím admina o vymazanie.


A ked tvrdim od zaciatku tohoto napadu ze toto sa len tak neda zvladnut logisticky a hlavne ze v tejto faze marnime cas, zatazujeme zdravotnikov atd, tak nieee...este budem pomaly oznaceny za toho ktoremu nezalezi na inych. Niektori vazeni, zalezi, velmi zalezi, ale zopakujem to opat...ked chceli, testovat mali skor, odkomunikovat to normalne s ludmi, pocuvat odbornikov ( ako sme sa teraz docitali tak ich nepocuvaju ) a mozno by to malo aj zasadny vyznam...
28.10.2020 - 18:03:35
012
lto napísal:

Dnes som presne kvoli tomu volal kamsi na Min. Vn. lebo som tam tiez chcel nieco vybavit a portal na urcenie terminu vypisuje, ze je nedostupny. Pani mi povedala, ze to preto, lebo su vybukovane terminy......
Aby si na stranku Min.Vn. vycapili oznam, ze KC a DI su kvoli situacii docasne mimo prevadzky je asi nad ich schopnosti......ale vytasit pokutove bloky vedia hned...
28.10.2020 - 18:11:26
00
A po tom vsetkom co pise matt kupit tie testy. Teda aspon ja by som to rozbiehal v takomto poradi ;)
Mala otazka: vsetky statne zlozky musia pouzivat v motorovych vozidlach teraz ruska? Hasic, sanitak, policajt mestsky/statny... Tada ak su tam minimalne dvaja.
28.10.2020 - 18:16:04
00
matt napísal:
A ked tvrdim od zaciatku tohoto napadu ze toto sa len tak neda zvladnut logisticky a hlavne ze v tejto faze marnime cas, zatazujeme zdravotnikov atd, tak nieee...este budem pomaly oznaceny za toho ktoremu nezalezi na inych. Niektori vazeni, zalezi, velmi zalezi, ale zopakujem to opat...ked chceli, testovat mali skor, odkomunikovat to normalne s ludmi, pocuvat odbornikov ( ako sme sa teraz docitali tak ich nepocuvaju ) a mozno by to malo aj zasadny vyznam...


Komunikácia s odborníkmi by mala zopár zádrhelov: 1. Už by celoplošné testovanie nebol čisto Matelkov celosvetovo medzi galaktický unikát. 2. Nemuselo by sa uskutočnit, 3. ...
28.10.2020 - 18:23:00
13
Takze po otestovani a negativnych testoch neplati uz karantena. Takze aj infekcni negativni budu pobehovat kade tade spolu s detmi. Zrusit karantenu pri rekordnych cislach nakazenych to da.rozum. Vyzera to tak ze pri Igorovi budeme zatvarat a otvarat az kym.nebude vakcina. Igor chce mat velku ucast a je jedno co.to bude stat a ako sa k tomu stavaju lekari ci epidemiologovia. Dnes som.musel pisat mail vsetkych zamestnancom ze pracovat mozu od pondelka len s negativnym testom napriek tomu ze s tym nesuhlasim. Kebybsa testovalo vonku tak by som.to mozno bral napriek tomu ze budu vsetkych 20k uz doat vytazenych zdravotnikov este vytazenejsich. Ale aspon zase igor bude mat na koho sa vyhovorit.
28.10.2020 - 18:38:59
01
Double: Ak narážaš na ten dátum 8 november, tak to vyzerá tak, že asi potom 2 kolo nebude, inak by to nedávalo zmysel 8 zrušiť zákaz vychádzania. Peniaze na testy sú minuté a správne uložené, tak môže prísť lockdown a asi to k tomu aj speje.
28.10.2020 - 18:53:16
00
komunikácia s odborníkmi

https://www.cas.sk/clanok/1044082/uznavany-biochemik-pavol-cekan-bije-na-poplach-okrem-pandemie-koronavirusu-zabudame-na-dalsi-obrovsky-problem-video/

koňar
https://www.presov.sk/oznamy/folklorista-ktory-robi-vedu.html

https://www.startitup.sk/biochemik-cekan-media-nevedomky-siria-loz-presnost-plosneho-testovania-je-uplne-ina/
28.10.2020 - 18:54:24
00
matt napísal:
A ked tvrdim od zaciatku tohoto napadu ze toto sa len tak neda zvladnut logisticky a hlavne ze v tejto faze marnime cas, zatazujeme zdravotnikov atd, tak nieee...este budem pomaly oznaceny za toho ktoremu nezalezi na inych. Niektori vazeni, zalezi, velmi zalezi, ale zopakujem to opat...ked chceli, testovat mali skor, odkomunikovat to normalne s ludmi, pocuvat odbornikov ( ako sme sa teraz docitali tak ich nepocuvaju ) a mozno by to malo aj zasadny vyznam...


Tiež si myslím, že zaťažovať v tomto momente zdravotnícky personál v rámci celého Slovenska je blbosť. Alebo možno by stačilo aby boli kompetentní v pohotovosti vrátane vojakov, a testovali by sa len najviac rizikové okresy podľa potreby. Tak ako teraz cez víkend. Aj tak ideme k úplnému lockdownu - nič to podľa mňa nezmení, je to nutnosť.
28.10.2020 - 19:14:19
01
Toto co ma byt? To akoze bude SBSka pri vstupe do potravin kontrolovat informacie o zdravotnom stave ludi, ktori si idu nakupit? :fubar: Takto vytoceny som nebol uz davno.

https://rokovania.gov.sk/RVL/Resolution/18844/1

Prílohy:

Snímka obrazovky (11).png
Snímka obrazovky (11).png 81.39 KiB thumb_up0thumb_down

28.10.2020 - 19:16:37
03
Dalsi problem vidim v nas.pozrite sa aka je spolocnost rozhadana kvoli chaotickemu vedeniu statu. Toto nebolo ano za Fica. Vid staci pozriet tuto temu a to mame spolocne hobby. Pritom medziludske vzahy su velmi dozite pre psychiku a celkovy vyvoj cloveka.
Inak tymto testovanim sa porusuje ustavne pracovne pravo a aj tak dlho presadzovany GDPR. Proste dva tyzdne je strasne malo pripravit sa na tak velky projekt ako celonarodne testovanie aby bol uspesny. Osobne som za testovanie ale takymto systemom urcite nie. Na kazdeho z nas a hlavne na zdravotnikov je toho vela.


Naposledy upravil double dňa 28.10.2020 - 19:23:59, celkovo upravené 1 krát.

28.10.2020 - 19:18:13
07
S tým ,,negatívnym,, testom sa bude dať preukzovat ako dlho ? 7 dní, 2 týždne, mesiac, dva ?
28.10.2020 - 19:22:05
00
keyboard_arrow_up