Ha ha,že Vernár, Čertovica, Velké pole ja mám problém z Hezkého do Turčianok! :headbang: O Podhradí ani nehovorím. :devil:
Ale ako som dal malú placku 39 tak je to lepšie :muscle:


Naposledy upravil Hosť dňa 24.11.2009 - 16:09:47, celkovo upravené 1 krát.

23.11.2009 - 18:53:47
00
Ha ha,že Vernár, Čertovica, Velké pole ja mám problém z Hezkého do Turčianok! :headbang: O podhradí ani nehovorím. :devil:
Ale ako som dal malú placku 39 tak je to lepšie :muscle:

Všetko je to otázka kondície a najazdených km,viem to podla seba po svadbe a narodení dcéry som asi 3 roky nejazdil vobec,a to bolo potom utrpenie,pokial sa človek znovu do toho dostane,ja som tiež jazdil 53/39 ale musím uznať že sa mi jazdí oveľa lepšie s klukami ultegra compact 50/34,hlavne do kopcov je to cítiť.
23.11.2009 - 21:19:42
00
nejake extra tazke stupanie som este nesiel. vsetko sa da vyjst aj na prevodoch 53/39 - 12/25

ono vacsinou sa idu tazko kopce na pretekoch ked doslova musite ist tempo niekoho ineho :)

ale teraz som si na jedno dost krute spomenul. La Plagne...profilom a dlzkou nie az tak strasne, ale to poludnajsie slniecko ( 38´C na nom ) a plno otvorenych usekov stalo za to
http://climbbybike.com/climb.asp?Col=La-Plagne&qryMountainID=6879

a dobry bol este Cormet d´Acheres hlavne tou kombinaciou galusiek a poslednych cca 4km po sotoline az celkom slusnych kamenoch :)

ale najblizsie by som si dal rad Signal de Bisanne...ten vyzera celkom fajn :P
http://climbbybike.com/climb.asp?Col=Signal-de-Bisanne&qryMountainID=7134
23.11.2009 - 21:28:49
00
no jo no, zahranicie je super .....
este som si spomenul na sliezsky dom, ale zase, ked idem sam secko vyjdem , ale ako nahle idem s partou dupacov silno lapam po dychu a do ciela pridem vacsinou posledny :-) :emo:
23.11.2009 - 22:22:28
00
certovicu som isiel z oboch stran,mam prevody 53-39,12-25.z popradskej strany je troska prudsi ale je to taky priemerny kopec.moje najtazsie prekonane stupanie je na sliezsky dom.
23.11.2009 - 22:44:59
00
Čertovica je len taký tréningový kopec. V lete si tam na cesťáku striedam 44-19 a 44-21. Má približne 9-10%, miestami menej. Sedlo má 1233 m n.m. Môže byť veľmi ťažká napríklad na akcii Trnava-Rysy, keď je v nohách vyše 200 km, alebo keď chýbajú najazdené kilometre.

Kto chce makačku, nech ide z liptovskej strany na Čertovicu starou asfaltovou cestou -odbočiť do Vyšnej Boce a v dedine do ľava. Záver je taký strmý, že to číslo neviem ani napísať. Ak to niekto vytiahne, môže si v bufete vypýtať pivo. Po tejto ceste sa robí aj beh do vrchu. Pozná ju málo miestnych, ale nieto kde zablúdiť.

Kedysi som šiel s bratom na čunder 3000 km okolo Juhoslávie. V Boke Kotorskej sme sa ale rozdelili, lebo on sa ponáhľal domov. Poslednú noc spal v kukurici asi 50 km pod Budapešťou. Vyrazil na svitaní a na Čertovici bol pred polnocou. Na Čertovici mu to ukazovalo 310 km, v kapsách mal približne 15 kíl batožiny. Dolu do Hrádku tých 23 km to už išlo samo, ale svetlo by sa i tak zišlo. To boli časy. Hustá hriva, boli sme mladí a mocní. Dnes len dokrivkám k počítaču, prečítam fórum a sledujem či Jánošík s Andrejkom naozaj pôjde tú 24-hodinovku, alebo len kecá. Mal by si brať príklad zo strýka. On a Ivan Jankovič je to najstaršie a najlepšie, čo na Liptove rastie. Oni keď trénujú cez Čertovicu, tak je to Boca-Jarabá-Bocajarabáboca...už musím isť spať.
24.11.2009 - 05:21:30
00
Dantes:
Aha, tak potom :handshake: .. od Brezna to nie je take strme. Slovensky Raj je nadhera .. Pieniny tiez, ale bohuzial uz to asi nebude co byvalo. Chodil som tam na dovolenky ako maly chlapec pred 25 rokmi a potom som tam bol asi tak 8 rokov spat a uz to tam vyzeralo , ako vyzeralo :( .. kazdopadne je tam pekne :nod: :nod:
Latanka: stare casy bez aut :worried:
24.11.2009 - 07:21:54
00
2latanka : dufam ze nie ( teda ze nekecam ) preto su este dalsi 3-ja okolo mna aby ma tam dokopali ist :-) , inak moja zatial najdlhsia tura bola iba 170 km z LM cez helpu na Kralovu Holu a spet bolo to na horaku aj ked drviva vacsina bola asfalt ,okrem teda spodneho useku na KH , inak ty jazdis MTB alebo cestu ? obcas este vyrazim ak je pekne pocko tak mozme nieco dat :nod: :hai:
24.11.2009 - 08:32:06
00
Toho roku som nejazdil, ale chystám sa. Trénoval som hlavne na ceste a chodil som maratóny. Tento rok som vypustil, ale začal som na spiningu,aby som sa vpratal do obleku synovi na stužkovú.
Bol by som rád, keby ste sa mi s Andrejkom, Palom, Števom, ... niekedy ozvali. Toho roku už asi pritiahne, ale na jar. Nezabudni, prosím.
24.11.2009 - 09:59:57
00
Dantes:
Aha, tak potom :handshake: .. od Brezna to nie je take strme. Slovensky Raj je nadhera .. Pieniny tiez, ale bohuzial uz to asi nebude co byvalo. Chodil som tam na dovolenky ako maly chlapec pred 25 rokmi a potom som tam bol asi tak 8 rokov spat a uz to tam vyzeralo , ako vyzeralo :( .. kazdopadne je tam pekne :nod: :nod:
Latanka: stare casy bez aut :worried:

Ito:v roku 93 po návrate z vojenčiny, sme s partiou jazdili každý rok po celom Slovensku až do roku 2002 keď sa mi narodila dcéra,boli sme všade kde bolo niečo zaujímavé,ale do Pienin mi to nevyšlo preto sa tam tak veľmi teším,cestou nazad chcem ísť na biku cez Polsko do Trstennej na Oravu(tiež krásny kraj na jazdu)domov,to som si naplánoval na budúce leto dúfam že mi to vyjde a dovtedy naberiem nejakú slušnú kondičku,pretože to čo je pre niekoho slabší tréning,pre iného je poriadna zaberačka,preto keď niekto napíše že čertovica je tréningový kopec,je to veľmi relatívne-tam ešte patrí dovetok:ako pre koho :)
24.11.2009 - 14:49:40
00
To sa vrati, kondicka .. telo si pamata .. budes trenovat Certovicu za chvilu tiez :) .. mat to pri dome, tak ma hned napadaju kacirske myslienky oprasit cestak ... ale psst :lol:
24.11.2009 - 15:12:30
00
Sliezsky dom? Tazke stupanie? Ved to je len taky kopcek pre penzistov na prechadzke. Najtazsi usek bol prebit sa k barovemu pultu. :lol: 8)

Prílohy:

A.jpg
A.jpg 221.27 KiB thumb_up0thumb_down

24.11.2009 - 21:59:14
00
:clap:
24.11.2009 - 23:24:21
00
hehe, tak to hej, akoby tam tych turistov zmetali z hrebenov skal :-) ......
len pre info pred tym nez som isiel z polianky na sliezsky som presiel cca 110 km a domov som mal este 50 km :P :whew:
24.11.2009 - 23:55:03
00
Ale v nedelu tam bolo naozaj dost ludi. Asi utek pred depresiou z dlheho zleho pocasia. Dokonca cestou dole sme postretavali aj dajakych dalsich bikerov.
25.11.2009 - 09:32:36
00
keyboard_arrow_up