Prosim o radu ako spravne nastavit sedlo, aby mi pri slapani do kopca netrplo v krizoch a vlastne cela cela polka tela od bedroveho klbu az po strednu cast chrbta. uz som skusal posuvat sedlo do predu, dozadu a nic nefunguje.urcite existuje aj nejaka info ako spravne sediet na sedle. Hladam a nic nenachadzam. Aj tu na fore som uz asi vsetko popozeral ale nic konkretne ohladom mojho problemu so nenasiel. Mate prosim niekto skusenost s tymto problemom ?sklon sedadla sa mi neda nastavit. Len posuv do predu alebo do zadu . budem rad za kazdu informaciu a dopredu dakujem za pomoc
03.03.2015 - 08:24:08
00
http://www.merida.sk/clanek/273
03.03.2015 - 08:41:58
00
tento clanok som tiez objavil, ale vsetko mam podla toho spravene, teda aspon dufam. Ale aj tak sa to deje.
naozaj som ztoho trochu dost mimo.
nemyslim si , ze pri kupe biku by mi tvrdili , ze to je v pohode myslim velkost aj keby nebola. aj ked na slovensku je vsetko mozne len aby sa predalo.
03.03.2015 - 08:48:35
00
aku mas velkost biku, aky si vysoky?
mas mznost skusit jazdu na inom biku? ak ano tam nemas tieto problemy?
03.03.2015 - 08:58:41
00
bicykel xl, 184cm
a co mam aj druhy bike tam aj tam su tieto problemy len nie az tak velke.
moze to byt aj samotnym sedlom ?
03.03.2015 - 09:02:30
00
ktory bike, sedlo? aktualna fotka celeho biku by dost pomohla...edit : moze byt iba sedlom
03.03.2015 - 09:03:07
00
tak ak to mas na oboch nemusi byt na vine bike, inak ta krize nebolievaju?
skusila by som vymenit sedlo z jedneho biku na druhy, tym vylucis sedlo
potom by som navrhovala jazdit menej silovo a viac frekvencne, ci to bude lepsie
ak nie skusit este mozno kratsi predstavec, mne to pomohlo
03.03.2015 - 09:10:25
01
Roman74, a uvažoval si o aj o tom, že zdrojom tvojho problému nemusí byť práve geometria sedenia na biku?
Tebou popisovaný problém má jeden môj spolubikujúci,"chrbtičiar".
Aj zlá technika šliapania do kopca môže spôsobovať tŕpnutie chrbtového svalstva.
03.03.2015 - 09:13:09
01
Nemyslim, ze zrovna trpnutie krizov az do polovice chrbta suvisi primarne so sedlom, aj ked pri extra zlom sedle by mohlo. Ale to sa da zistit jednoducho - nahodit sedlo z ineho bajku, na ktorom sa tento problem nevyskytuje.

Ja to skor tipujem na kombinaciu tychto faktorov:
1. prilis vysoko nastavene sedlo
2. prilis velky drop (rajdy prilis nizko voci sedlu)
3. prilis natiahnuty posed
4. prilis silove slapanie v sede

Odporucam v prvom rade overit tu vysku sedla. Ak je vyska sedla OK, tak treba na skusku dostat rajdy vyssie a skratit vzdialenost rajdy sedlo, tzn. kupit nejaky zakladny kratky predstavec so strmym uhlom (napr. tento) a posunut sedlo v zamku co najviac dopredu. Ak tieto upravy pomozu, tak odpoved bude zrejme pridlhy ram, co by ma ani velmi neprekvapilo, kedze na 184 cm je XL asi dost extrem. Na taku vysku byva obcas aj L privelke (inak "zboznujem" tie oznacovania M, L, XL, ked nikto ani netusi aka je to geometria). Ak uvedene zmeny v nastaveni posedu nepomozu, tak uz jedine zmenit styl slapania - vyhybat sa silovemu statickemu slapaniu v sedle do dlhsich stupani, tzn. ist frekvencnejsie, menit polohu na sedle, obcas sa aj postavit do pedalov.

P.S. A ak nic z uvedeneho nepomoze, tak je to asi na ortopeda...
03.03.2015 - 09:30:29
03
Fuuu dakujem moc za mnozstvo typov na mozne zmeny. Ale skusim urobit zmenu v tom silovom sliapani nakolko sa v tom zhodla aj Silva aj Jezus. Lebo zacne to v useku od slalomky na BK. To znamena ze mam davat mensi prevod do kopcov? Chapem to dobre?
03.03.2015 - 09:48:41
00
ano spravne , zaradit lahsi prevod, cize menej tlacit do pedalov a viac krutit frekevencne
s Jezusom sme sa zhodli v podstate vo vsetkom teda aj vyska sedla je dolezita , aj v uprave dlzky posedu, akurat teda Jezus to podal tak vedeckejsie ;)
no tom specializede mas aku velkost ramu, len pre porovnanie s tym giantom
a ake su velkosti predstavcov na obidvoch?
ved pomeraj horizontalne vzdialenost od konca sedla po stred riaditok a to ti napovie ci mas dlhsi posed na giante


Naposledy upravil silva dňa 03.03.2015 - 09:54:37, celkovo upravené 1 krát.

03.03.2015 - 09:52:08
02
Vdaka Silva, tak to bude prve co urobim ked dojdem domov. Este raz vdaka. Mas u mna kofcu na Bk
03.03.2015 - 09:54:25
00
to nebude problem, vidim ze sa motas tade kade aj ja vzhladom na bydlisko, tak sa urcite niekde uvidime
03.03.2015 - 09:55:18
00
sklon sedla sa určite nastaviť dá,možno ho máš sklonené špicou príliš dolu,z toho môžu bolieť kríže-chrbát,skús ho kúsok dvihnúť-geometria v XL uvádza TT 635 mm,ak je tam dlhý predstavec cca 100 mm,to už môže byť spolu z ofsetom sedlovky 15-20 mm hodne dlhé na výšku 184 cm (ovela lepšie by mala sedieť geometria vo velkosto "L" ale keďže už máš "XL" treba skúsiť skrátiť posed-kratší predstavec cca 70-80 mm a sedlovku z ofsetom nula - tá ti aj pomôže dostať pedále viac pod seba-šiapanie pred seba tiež môže spôsobiť tvoje problémy z krížami
03.03.2015 - 10:28:23
01
Dano vdaka povodne som ti chcel pisat sms ci by si si nenasi 5min a ked si z race ci by si sa mi na to nepozrel .len sa mi to zdalo byt drze.
silvi uz sme sa niekolko krat stretli na BK u Vlada, myslim ze si sa prave vtedy pochvalila s pastekou co si robila, xixi
03.03.2015 - 11:04:27
00
keyboard_arrow_up