Martinsrs napísal:
Mne sa najviac na keto páči tá nezávislosť od jedla. Žiadne stresy...

Kamos po prechode na LC dal 20 kg dole hned (prvotna strata vody), potom sa chudnutie zastavilo... a potom jojo efekt. Jeho ranajky: 9vajec 2 klobasy, desiata tlacenka atd. Skor by som to nazval zavislostou ako nezavislostou...
25.11.2019 - 22:09:12
00
Po 9vajcach a dvoch klobasach neverim ze ne desiatu je hladny. To je pazravost uz. A aj v LC funguje pomer prijem/vydaj takze nie ze zozeriem 3 kila slaniny a kopu vajec a prelezim den na gauci a chudnem. To je mylna predstava.
25.11.2019 - 22:15:59
00
V podstate neviem co u mňa najviac zapôsobilo na chudnutie, no skúšal som už od detstva veľké množstvo diét a LC ako jediné ukázalo výsledky. Jasné že aj znížený príjem veľa ovplyvnil. Behávať chodím na lačno a je mi jedno či to je ráno alebo večer. Ráno dávam len kávu s kokosovým olejom a maslom, a na tom fičím celý deň. V podstate je mi jedno aké následky to na starobu bude mať, keď si viete predstaviť ako veľmi sa mi zlepšila kvalita života teraz.
26.11.2019 - 05:47:23
01
Ja viem ze u mna najviac zaposobilo na chudnutie vyvazena kvalitna strava, samozrejme prisposobena prijmu-vydaju a sezonny silovy trening. Digitalna rucicka da sa povedat uz dlhodobo ukazuje -20kg. Ziadne kratkodobe diety, ziadne obmedzovanie, len a len zivotny styl :!:
26.11.2019 - 06:38:30
08
Presne tak beriem LC, ako životný štýl. Dám si všetko co mi chutí, ale nezajedam to pečivom alebo ryžou a zemiakmi. Zistil som že piť sa dá aj čistá voda, a ako je napríklad taká červená paprika neskutočne sladká. 😂
26.11.2019 - 06:57:07
00
Ja teda neviem, nerozumiem sa uplne principom LC, a mozno aj viem menej ako si myslim. Ale das si vsetko co ti chuti v zmysle, ze dojes palacinky v restike po decku, das si pivo-dve ked mas chut, zmrzku v letnom upeku alebo par gelov pocas preteku? :?: Ak nie, tak potom je to podla mna obmedzovanie.
26.11.2019 - 07:24:18
01
Jasne, zle som sa vyjadril. Myslel som všetko co mne konkrétne chutí. Teda klobásu, slaninu, kopy mäsa, syry, vajcia a podobne. Zmrzku som jedol skoro každý deň v lete, ale dal som si sorbet z nejakého bobuloveho ovocia bez cukru a podobne. Čokolády som takisto jedol kvantá, ale ozajstnej. Ale máš pravdu, z určitého hľadiska je to obmedzenie. A najhlavnejšia zásada je, že nedojedene po decku je nedojedene a bodka. 😂
26.11.2019 - 07:30:14
00
Jaiub Vieš čo je obmedzovanie? Keď na starobu zistíš (a to si uvedomia iba tí šťastnejší), že si sa mal v mladosti troška s tou životosprávou zapodievať a nedávať do úst všetko čo prišlo. Ver, či never, poznám mnoho starších ľudí, ktorí teraz na to doplácajú... A ja nechcem chodiť po doktoroch každý druhý deň.. ;).
Ale ako hovorím, nech si každý nájde to svoje, niekto keto, LC, iní zasa nerieši a funguje mu to. Len pamätajme, síce strava robí tých 60-70 % úspechu, ale do 100 % ešte niečo zostáva... a ak nefunguje hlava, strava to moc nezachráni. Všetko je krásne spojené a v tom je tá nádhera.
26.11.2019 - 08:27:41
00
Mne to hovorit nemusis, keby som sa nou nezapodieval tak nemam -20kg a momentalne, resp. 3 roky sa necitim v najlepsej forme, nerobi mi to problem dlhodobo udrzat (s realnou vidinou po zbytok zivota) a zaroven neprinasa radost z jedenia ;-) Ja som len zastancom zdraveho, ale najma vyvazeneho stravovania (samozrejme prisposobeneho aktualnym potrebam -aktivny sport, chudnutie, naberanie, nic nerobenie...) Nie sa v tom ci onom obmedzovat ci to hnat k extremom. Lebo to podla mna taktrochu LC je. Proste ked mam obcas chut na kolac tak si ho dam a pod., bez nejakych vycitiek. Samozrejme inde to potom vykompenzujem (na celkovom dennom/tyzdennom prijme, alebo si dam viac do tela), ale nie ze nemozem si ho dat lebo porusim celu zasadu mojho stravovania, alebo mi obratom poskoci vaha-jojo efekt kratkodobych radikalnych diet... Ja uz so tu kdesi moj pribeh a teoriu pisal, nebudem sa opakovat a ani ma nemusi v tomto nikto poucat. Pretoze nevarim z vody ale vysledky som uz dosiahol :-)
26.11.2019 - 08:54:05
03
Tak to si uvedomelý jedinec ;) a môžeš byť rád, že si to vieš ustriehnuť. Ja osobne som začal riešiť stravu po určitých zdravotných problémoch.. a ono sa to postupne formovalo, až som skončil na keto s cieleným príjmom sacharidov pri vysoko intenzívnych aktivitách. Jednoducho preteky bez sacharidov nejdú... Takto mi to vyhovuje, stále však študujem veci a baví ma to. Cítim sa výborne a preto sa toho držím.
26.11.2019 - 09:05:42
00
ja by som vedel o kolacoch a inych mnamkach pisat ako si ich nemozem dat :D
jaiub, bud rad ze ti to funguje, su ludia a nie je ich malo ktorym takato forma stravy na ubytok hmotnosti nefunguje, alebo nasleduje jojo ako u mna. Ano tiez som uz raz schudol 35kg s klasickou stravou ale nebolo to udrzatelne. Tak ako su ludia ktori mozu zjest uplne hocico a hocikolko a nepriberu ani prd tak su ludia co vypiju pohar vody a priberu kilo. Na toto neplati univerzalna poucka cize je to silne individualne.
26.11.2019 - 09:43:43
00
na sebe mam odskusane ze staci vysadit sladkosti, pecivo /kupujem len Slatinsky celozrnny chlieb a jem ho len rano/ a zredukovat na minimum zemiaky a ryzu a za cca 4 mesiace som dal 10kil dole. no ale jojo efekt je svina a hlava to nevydrzala :D teraz som sa dva tyzdne dozadu do toho pustil zas a dufam ze vydrzim :) zatial dve kila dole, tak verim ze to pojde tak ako predtym.
26.11.2019 - 09:51:21
00
staci vysadit fruktozu a vsetky umele slado-sracky... a zazraky sa udeju asap
26.11.2019 - 10:27:04
00
mireczagora: paci sa mi tvoje kriticke myslenie, tiez nim disponujem a tiez som schopny takto uvazovat. nemyslim si, z je nieco zle na tom, ked zo stravy vylucim vsetko, co obsahuje muku, zemiaky a ryzu, kukuricu. dalej spracovane potraviny obsahujuce skrob a kedejake nezdrave tuky. a ked sa vdaka drzaniu takejto diety dostavi pokles hladu (jednak absencia zachvatov zravosti, ktora sa ustali az v stadiu, ze nie kazdy den clovek potrebuje konzumovat stravu tak ako je zazite, teda rano, na obed a vecer, ale len vtedy, ked je hladny - to znamena raz denne, ked ma pasivny den, dvakrat, ked bol aktivny - tu pribuda jedlo po vykone, ktore sa prirodzene ziada na doplnenie energie. cize doplnas energiu len vtedy, ked si to telo ziada, nie preto, ze je cas na ranajky, obed, veceru a preto, ze v tomto case vsetci jedia, tak musim aj ja). ked sa vdaka takejto diete, ktorej vedlajsim ucinkom je aj mensia frekvencia a mensie kvantum jedla, prejavi tvorbou ketonov, o ktorych existencii keby som nevedel, tak si spokojne chudnem dalej az do dosiahnutia idealnej vahy, co je urcite ziaduci stav, na rozdiel od obezity. pozam velmi starych ludi, ktori v zivote nesportovali, mozno ani jeden brusak nespravili a dozivaju sa veku nad 90r len vdaka striedmosti v strave. Skoncia tak, ze niekde zakopnu, spadnu, zlomia si bedrovy klb a zostanu imobilni a to ich zabije. Chudnut bez tvorby ketonov pri obmedzeni sacharidov bez tvorby ketonov nejde. Preto ja mam sklony aj vyssie hodnoty vylucovanych ketonov povazovat za nieco prirodzene, nevyhnutne, co odoznie (budem to sledovat, ci sa tak stane). Je len prejavom mojej zodpovednosti, ze si kladiem aj otazku: co ak je to nezdrave? a snazim sa ziskat o tom nejake informacie. nie od teoretikov (motivovanych ziskom), ale od tych, co s tym maju nejaku solidnu skusenost a vysledky a citia sa skvele, zdravsie ako predtym. Som typ, ktory priberie aj zo vzdusneho planktonu, takze nemam moc moznosti ako schudnut, keto je jedine, co na mna plati. Prial by som si, aby malo moje okoli e pre to viac pochopenia. Ja nie som vrcholovy sportovec, nepotrebujem prisypat cukker cestovinami, gelmi a neviem cim este, uspokojim sa s tym, co moje telo dokaze bez neho. A zase, niesom az tak uplne bez cukru, cielene nejaky pre istotu prijimam, ale v zdravej podobe, v ovoci odporucanom pri keto diete, ale v malych mnozstvach (aby som nemusel sypat synteticke doplnky stravy). dbam totiz o to, aby som mal nejaky naturalny zdroj mineralov a vitaminov, cize nei len kvoli energii, alebo cukru samotnemu. ked viem, ze idem na celodenny vylet na biku, alebo peso, a tusim, ze mozno nenatrafim na vycap, zoberem si par datli do vacku a pred odchodom si dam kludne na ranajky banan. cize ked je to rozumne a odovodnene, berem cukker v zdravej podobe v nevyhnutnej miere. dufam, ze je zrejmy rozdiel v pristupe k cukru medzi mnou a niekym, kto si dava pred vykonom a po vykone vasoko sacharidovu stravu. nikdy by som sa neuchylil k nejakemu kofeinovo-cukrovemu gelu, som tazky odporca aj energy drinkov vseobecne. pijem len vodu, odstavnenu zeleninu, prip stavu z rakytnika, aronie a pod. (riedim ako syrup) pivo ako odmenu za vykon (zasada 1 pohara), sezonne malo vinka. cukor davam, ale vzdy to musi byt odovodnene. Zmrzlina, palacinky, lokse, ani dojedacky, nic.
26.11.2019 - 10:43:30
00
dudo: ano, v zasade pravda. tazko sa mi diva na zlozenie zateglikovanych mliecnych vyrobkov, ktore jedia moje deti. okrem kvanta cukru, schovane zbytocne skroby, zahustovadla. za tvarohovy, alebo jugurtovy zaklad schovaju tolko sraciek, ze vynechat to urcite pomoze telu nie len pri redukcii hmotnosti, rovnako ako vzdat sa nadobro sladenych napojov. a ked uz nieco podobne clovek musi mat, tak do bieleho jogurtu, ktory neobsahuje nic ine si dat trosku zamrazenych lesnych plodov, alebo ribezli etc. urcite zdravsie ako "zarucene zdrave" spracovane 3x zansilnene obsahy teglikov z obchodu. ovocie nevynechavam uplne. kvoli vitaminom a mineralom, ktore v mase, olejoch a zelenine niesu. ale velmi opatrny som s ovocim.
26.11.2019 - 10:50:15
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika / Energia)
keyboard_arrow_up