Traviaci trakt sa urcite tesi takejto potrave. :)
21.09.2015 - 22:47:01
00
canopus a to ste tu vsetci mali boreliozu ked to idete dobrovolne podstupovat? pisal si nieco o tom, ze ti to skodilo dost na oblicky ... tak sa len pytam, naco je dobre si takto vedome ublizovat? :)

Marinada aj nam prosim ta napises, ake su dovody ktore ta vedu k vyskusaniu takej stravy? je to teraz v mode alebo zdravotne tazkosti? :)

moja babka ma 83 rokov, normalnu postavu, zje vsetko co vidi (cukry, tuky, biele pecivo), v zivote nepocula o ziadnej paleo, keto, raw a inych "super cool" stravach a este teraz nema problem dat 30km na starej liberte, v pase je tak ohybna ze sa celom dotkne kolien a v kuchyni spravi stojku na hlave...

neberte to ako nejake vyripovanie, no mam pocit, ze ludia to v posdlednej dobe dost prehanaju... strava ma byt vyvazena... tzn. ani jeden extrem nieje pre nase telo vhodny.
sacharidy su a vzdy budu zdrojom energie... preco vsetky energeticke gely, tycinky, napoje atd. obsahuju predovsetkych sacharidy, ktore su obzvlast pre cyklistov tak dolezite?
kazdy cyklista (pro) si po dojazde supne jednu colu/fantu...
22.09.2015 - 06:47:07
01
K upravam stravy ma dohnala nadvaha a aj tazkosti s travenim. Nemam potreby sem pisat neviem ake sukromne veci. Pytal som sa, ze kto ma s tym skusenosti. Ked o tom nic nevies a ani ta to nezaujima, tak sem prosim ta nepis. Tvoja babka vyrastala na prirdnej domacej potrave. Porovnavas neporovnatelne. To co dnes ludia jedia nema s potravou skoro nic spolocne. Je tazke z toho odpadu este nieco neskodne vybrat.

Pokial nemate co to nacitane, tak sa nevyjadrujte prosim!

Toto hovori samo za seba http://www.martinchudy.blogspot.sk/2013/08/cukor-zabijak-ludstva-cislo-jeden-11.html?m=1
22.09.2015 - 08:56:14
06
canopus : "by si sa divil,kolko kulturistov,kondicnych sportovcov ma nadelenu takyto typ stravy"

kondicnych sportovcov ano, profesionalnych nie. kondicni sportovci su ludia, ktori maju ten luxus robit chyby a v ich praci (sporte) sa to nijako extra neprejavi. pokial chcu vsak maximalne posuvat svoju vykonnost, narazia do steny. kulturisti maju pol roka objemovku a potom na par tyzdnov zaradia CKD. cize nie je vela casu na stratu svalovej hmoty, ci sily (navyse silove treningy v posilke su na glykogen ovela menej narocne, ako cyklisticke treningy). kulturistom pre ich sport teda moze CKD priniest benefity.

s CKD som sa stretol prvy raz asi pred 10 rokmi, ked som sa venoval este silovemu sportu. nikdy som sa vsak na tu dietu nedal, kedze si neviem predstavit, ze by som cely den jedol klobasu, slaninu, maslo, vajcia bez sacharidov. pokial nema niekto specificky problem, pri ktorom by mu mohla bezsacharidova dieta pomoct, je to podla mna zbytocna sebatryzen a ako to uz bolo spomenute, kto vie co takato zivotosprava prinesie so sebou po rokoch

co sa tyka vseobecne diet, je pravda, ze k cielu sa viete dopracovat mnohymi sposobmi. v kulturistike sa vacsinou hraju sportovci so sacharidmi (vacsinou sacharidove vlny, obcas aj CKD). poznam vsak aj byvaleho uspesneho kulturistu, ktory urobil formu na sutaz na 400g ryze denne !!! jeho tajomstvom bola delena strava. mnoho ludi schudlo obmedzenim tukov, rozlozenim stravy do pravidelnych intervalov a len miernym znizenim energetickeho prijmu. clovek sa vsak asi musi ucit na vlastnych chybach - vlastnej skusenosti...
22.09.2015 - 09:12:07
01
Marinada : "Tvoja babka vyrastala na prirdnej domacej potrave. Porovnavas neporovnatelne. To co dnes ludia jedia nema s potravou skoro nic spolocne. Je tazke z toho odpadu este nieco neskodne vybrat."

Vsak to, dnesne maso, maslo, slanina ani vajcia uz nie su to co byvali..nadupane antibiotikami, rastovymi hormonmi a anabolickymi steroidmi :)
22.09.2015 - 09:16:48
00
Z tohto vsetkeho zatial vyplyva, ze ketonka je dobra na ocistenie a teda len ako docasne riesenie. Tiez by som to tak videl kedze nerad by som bol v strave uplne zahnany do kuta.
22.09.2015 - 09:17:29
00
K upravam stravy ma dohnala nadvaha a aj tazkosti s travenim. Nemam potreby sem pisat neviem ake sukromne veci. Pytal som sa, ze kto ma s tym skusenosti. Ked o tom nic nevies a ani ta to nezaujima, tak sem prosim ta nepis. Tvoja babka vyrastala na prirdnej domacej potrave. Porovnavas neporovnatelne. To co dnes ludia jedia nema s potravou skoro nic spolocne. Je tazke z toho odpadu este nieco neskodne vybrat.

Pokial nemate co to nacitane, tak sa nevyjadrujte prosim!

Toto hovori samo za seba http://www.martinchudy.blogspot.sk/2013/08/cukor-zabijak-ludstva-cislo-jeden-11.html?m=1


moja babka ale stale zije a poslednych 31 rokov co zijem sa starvuje tym istym co ja... takze to na akej starve vyrastala s tym nema nic spolocne..

tvoje sukromne problemy ma samozrejme nezaujimaju a kazdemu zelam aby bol zdravy a citil sa dobre...

ale ak mas nadvahu, tak to nieje len o sacharidoch... ale ja niesom odbornik, ja ti nebudem hovorit co mas robit (aj ked jednu jednoducho radu by som ti vedel dat, no to by som ta len nahneval) ;-)

a slubujem, ze uz ti tu viac trepat nebudem (pokial niekto nebude niekto komentovat moju osobu) :)
22.09.2015 - 09:19:05
00
Neviem aku radu by si mi chcel dat ale pohybu mam dost. Presiel som na low carb na zaciatku roka a co sa stalo? Som tam kde som chcel byt uz davno, len neboli potrebne znalosti. No dost o mne.
22.09.2015 - 09:22:11
00
Len je otázne či si to dosiahol primárne zložením stravy, alebo životosprávou ako takou- začat sa ovládať, prestať sa nezmyselne napchavat trebárs pri telke....
Sám musíš vedieť čo všetko si zmenil.
Tiež som to pred pár rokmi skúsil, prestal som keď som ja z jedného inak bezproblémového vybehnutia musel vrátiť krokom.
Schudol som? Áno. Chudol som aj "na normálnej strave"? Áno. Lebo už som sa nevrátil k návykom ako napr. nazrat sa do prasknutia po výjazde, alebo večerná bodová dieta :)
No a teraz sa držím hesla: všetko s mierou
22.09.2015 - 09:38:39
00
Ja som skusal kadeco ale dokym som cukry neobmedzil tak som nic nedosiahol. Pametam si, ze ked som mal 96kg tak som prestal iba pit sladke vody. Nic ine som nezmenil a zhodil som vtedy 13kg velmi rychlo. Dalej som sa ale nevedel zas dostat. Az tento rok. Prestal som uplne zrat pecivo, cestoviny a sladke jogurty ( ine sladkosti som nejedol ani predtym ) a sme doma. Dalsie kila prec. Takze ja mam jasno v tom ako funguje moj metabolizmus. Patrim k ludom, ktory priberu aj z vody ( ako sa hovori ), takze bolo treba najst iny druh stravy.
22.09.2015 - 09:46:54
00
mne sa paci ako sa tu rozobera maso nasypane rastovym hormonom a antibiotikami a v druhej vete sa clovek vramci "diety" napchava klobaskami :lol:
22.09.2015 - 09:48:24
01
Klobasy nejem uz dlho. Telo ich u mna odmieta velmi nepeknym sposobom ( horucky a bodanie v bruchu ).
22.09.2015 - 09:49:59
00
Marinada : "Tvoja babka vyrastala na prirdnej domacej potrave. Porovnavas neporovnatelne. To co dnes ludia jedia nema s potravou skoro nic spolocne. Je tazke z toho odpadu este nieco neskodne vybrat."

Vsak to, dnesne maso, maslo, slanina ani vajcia uz nie su to co byvali..nadupane antibiotikami, rastovymi hormonmi a anabolickymi steroidmi :)


To je tiez slusny mytus - polnohospodarstvo pred par desiatkami rokov bolo o chemii (mnohe tie svinstva su uz roky zakazane) a prehnojovani. Na mnohych druzstvach krmili zvierata uplnym odpadom (plesniva silaz bola standard) a hygienicke poziadavky boli tiez niekde uplne inde. To ze dnes je v obchodch plno sajrajtu neznamena ze sa neda kupit aj nieco ine - a ten sajrajt je tam preto, lebo ludia ho pozaduju... spomienkovy optimizmus...
22.09.2015 - 09:53:13
02
Moja neboha starka jedla co chcela, dostala cukrovku, extremne pribrala a oslepla. Nejdem to tu rozvadzat, ale som si isty ze keby sa stravovala low carb tak by sa to nemuselo stat a mozno by este teraz zila.
Hodne zalezi na genetike, preto treba pristupovat individualne k takymto "experimentom".
Cukor je rychla energia, ak je sval a pecen naplnena glykogenom, je zbytocne sa napchavat sacharidmi pokial nie je clovek v najakom sportovom vykone.
22.09.2015 - 09:54:43
01
Cukry a hlavne glukozo-fruktozovy "cukor" (vyrabany cehmickou cestou v odstredivke) su priamou pricinou nadvahy a pridavaju sa do vsetkeho. Nielen sladke vody, pecivo, ale videl som to aj v pive :) Mlieko .. dobra vec, ale nie to, co sa predava. A ked sa k tomu prida este kadejake farbiva a dalsie vychytavky, ktore su uz vsade , tak ... Bol som teraz dva dni na Ukrajine, tam este kuzlo chemikalii v potravinach neobjavili. Tie veci tam chutia ako kedysi. Dnesne jogurty, to je hnus fialovy. Chlieb a rozky sa nedaju povacsine jest, je to tiez pekny sajrajt.
22.09.2015 - 09:58:37
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika / Energia)
keyboard_arrow_up