volodaj, k tomu uz chyba len adresa a navstevne hodiny. :-)


Adresu mám a ako tak pozerám tak si spravím aj návštevné hodiny :-D volodaj, mám doma nejakú domácu a samému mi to neberie. Mal by som ťa prísť pozrieť :-P
12.02.2014 - 21:26:08
01
Si vítaný. Pripadne spravíme nejaký teamovy meeting a čosi prinesieme. Mali by sme prebrať Jarný šprint :-D
12.02.2014 - 21:36:38
00
Na klobásky prídem aj ja, ale s domácou moc nepomôžem :D Jarný šprint by sme malo naozaj prebrať, aby vôbec bol.
12.02.2014 - 21:48:51
01
Jelenie klobásky som napisledy videl /kúpil/ v Spišskom Hrhove.
12.02.2014 - 21:58:45
00
ReHMn Zlatošovi sa bojí... poslať svoje názory.Takže to bolo správne.Moja slovenčina je na slušnej úrovni.A napíš tomu Zlatošovi,lebo zbytočne nás-obyč.bikerov-k´rmiš ťažkou chémiou.Necháp to zle,ale ozaj by som rád vedel,čo on na to.Ak ozaj v niečom klame,nech to vysvetlí.Nebol by si sám,niektorí idú naňho dosť tvrdo.
12.02.2014 - 22:08:39
00
Ja nemám tiež nič proti klobásam,pokiaľ neobsahujú glutamán a múku.Ani proti slanine,ak nieje máčaná v škrobe.
12.02.2014 - 22:12:45
00
Ale veď v pohode... Celý príspevok bol len odpoveďou na položenú otázku. A následne nato, boli položené ďalšie. Článok som nemal v úmysle písať vôbec, preto som to ani neposlal adminovi. Ešte dlžím odpoveď 04Petrovi, len teraz neviem kam to mám napísať. Zlatoša mám na háku. Okrem toho, on sám písal, že nie som v pozícii kritizovať, tak to rešpektujem.
Skôr by som sa zúčastnil toho team meatingu spojeného s ochutnávkou klobásky. To by bola mega akcia, lebo ako pozerám prispievajúcich do fóra, veľa ich je z okolia Martina...
12.02.2014 - 22:24:34
01
co je na klobase nezdrave? :)
12.02.2014 - 23:04:45
00
my robime domace klobasky z pravej domacej "zabijacky",cize do roka aj 10x niekedy...sami vychovame,sami schosnujeme
predpokladam,ze pre 99% fora su to myty a legendy tie klasicke dedinske zabijacky :D
12.02.2014 - 23:12:06
02
myslis taketo? :)

Prílohy:

IMG_0260.jpg
IMG_0260.jpg 440.04 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_0262.jpg
IMG_0262.jpg 286.16 KiB thumb_up0thumb_down

12.02.2014 - 23:31:08
05
Obaja čo sa z MT zapojili sú teamový parťáci :D. Takže nejakú na posedenie určite odložím :)
13.02.2014 - 06:39:10
00
ach jaj až je mi lúto že som z Nitry keď sa pozerám na tie klobásky :D
19.02.2014 - 10:35:51
00
Chcel by som vedieť názor na Hnízdila, http://czechnewstv.cz/jaroslav-dusek-hosti-mudr-jana-hnizdila/

Peter, si sa pýtal na môj názor verejne na tomto fóre na linknuté video MUDr. Hnízdila. Trocha oneskorene, ale predsalen a verejne ti odpovedám. Komu sa to nepáči, nemusí čítať ďalej...

Video je dlhé viac ako 3 hodiny. Z toho som mal čas pozrieť 2 hodiny a 10 minút. Viem sa vyjadriť iba k tomu, čo odznelo v tej časti.

Dr. Hnízdil povedal, že choroba je informácia, že človek robí vo svojom živote chybu. V jeho ponímaní liečiť chorobu znamená, dávať radu čo robiť, aby sa uzdravil. Pacienta treba liečiť globálne, aby nechodil po ambulanciách. Po skončení medicíny objavil existenciu psychosomatickej ambulancie.

- Môj názor je, že psychosomatická ambulancia by mala doplňovať klasické ambulancie, resp. by mala úzko spolupracovať. Pacienta okrem na zopár zákonom stanovených prípadov nemožno nútiť liečiť sa. Mala by existovať možnosť výberu alebo spolupráce. Vyhradzovať si právo, alebo stanovovať ktorá metóda je lepšia, nie je správna cesta.
Zaujímalo by ma, či pán Dr. Hnízdil chodil na stáže počas štúdia medicíny. Pretože práve tam je možnosť zisťovať príčinu psychosomatických ochorení a následne odporúčiť nejaký postup liečenia.
Okrem toho, v praxi sa odoberá anamnéza, ajkeď sa bagatelizuje a nie je v takom rozsahu, ako by to bolo na psychosomatickej ambulancii. U hospitalizovaných pacientov sestry musia vypracovať plán ošetrovateľskej starostlivosti, ktorý už je v značnej miere zameraný na psychosomatické problémy.
Netvrdím, že sa všetko aplikuje v praxi, ale keď niekto mi začne tvrdiť, že sa s takýmto prístupom stretol náhodou po skončení medicíny, tak to vo mne vzbudzuje podozrenie, že vynechával stáže.

Téma Športové lekárstvo. Dr. Hnízdil povedal nasledovné:
"Vrcholový šport je protirečenie. Samo sa to vylučuje. Šport môže byť vrcholový, ale potom nemôže byť čistý. Alebo chcem čistý šport, ale nebude vrcholový. Limity už boli dosiahnuté"

- Je tu niekto kto sa stotožňuje s týmito výrokmi? To je ako keby som rovno napísal, že: Adam Ondra, Jarda Kulhavý, Peter Sagan, Peter Velits nie sú čistí. Alebo to, čo robia nie je vrcholový šport.
Limity už boli dosiahnuté? Nehovoria nič mená ako Ussain Bolt, Michael Phelps? Aj 21 ročný rekord Sergeja Bubku bol len nedávno prekonaný. Mám pokračovať?

Téma Homeopatia. Podľa Hnízdila nie je uznávaná.
- Nie je to pravda. Homeopatia je samostatný študijný odbor na farmaceutickej fakulte.

"Klasická medicína považuje bolesť za chorobu."
- Nie je to pravda. Keby Dr. Hnízdil dával pozor na prednáškach, dozvedel by sa, že bolesť je považovaná za príznak. Charakteristika, pôvod, intenzita a iné vlastnosti bolesti sú základom diagnostických metód. Nemyslím si, že je v záujme lekára prekryť tento príznak analgetikami. A už vôbec nie na nátlak farmaceutických spoločností.

"Politici sú psychiatria sama o sebe".
- V tomto súhlasím.

"Záujmom farmaceutických firiem sú zdraví bohatí. Naopak, nie je záujem liečiť stovky postihnutých maláriou v Afrike."
- Diskutabilné. Reklama môže ovplyvniť iba toho, kto ju prijíma. Je na jedincovi, či sa nechá ovplyvniť, alebo nie. Keď kupujete nepotrebné vitamínové prípravky je to váš problém, že takto podporujete farmaceutické spoločnosti.
Keď však lekár na jednoduchú angínu hneď vypisuje liek z tretej línie antibiotík, len preto, lebo jeho užívanie pohodlnejšie po 12 hodinách (namiesto prvej línie, kde treba užívať každých 8 hodín), to už nie je len váš problém.
Istý nátlak a záujem tu je zo strany farmaceutických firiem, ale tvrdiť, že chudobných v Afrike nie záujem liečiť je klamstvo.
Konkrétne na maláriu existuje minimálne 6 druhov liekov, ale jeho liečba je oveľa zložitejšia, ako napríklad angíny. Toto by Dr. Hnízdil ako absolvent medicíny tiež mal vedieť, pokiaľ má skúšku z infekčných chorôb.
Čisto hypoteticky, predpokladajme veeeeľmi podhodnotený odhad. Liek na maláriu nech stojí 10EUR a nech je v Afrike 100 000 nakazených osôb.
Ktorá farmaceutická spoločnosť by si nechala ujsť kšeft v hodnote milión EUR?

- S tým, čo povedal Dr. Hnízdil o očkovaní, v podstate súhlasím, ale z iných dôvodov.

Takže v krátkosti toľko z mojej strany. Dúfam, že teraz nebudete chcieť odo mňa, aby som to napísal aj na iné fórum, prípadne aby som ako v politickej relácii vystupoval proti niekomu.
Otázky rád zodpoviem, nemám problém vyjadriť svoj názor, ale zostávam v dimenziách tohto fóra.
25.02.2014 - 19:51:52
02
ReHMn
Ono tá moja otázka nebola priamo určená konkrétne pre teba, to by som si nedovolil poslať niekomu 3hodinové video a nech mi napíše naň názor, bola určená tým, ktorí už o ňom čítali, počuli, poznaliiť..
O to väčšia vďaka, za to že si si dal túto námahu. Pre mňa to bola odpoveď nad očakávanie. Ďakujem veľmi pekne,
25.02.2014 - 20:20:42
00
nechcelo sa mi dnes doma riesit ziadny obed, tak som si odbehol do cunova a dobre som spravil :) pochutil som si veru :)))

Prílohy:

020320147601.jpg
020320147601.jpg 331.96 KiB thumb_up0thumb_down

020320147602.jpg
020320147602.jpg 344.95 KiB thumb_up0thumb_down

02.03.2014 - 18:48:00
04

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika)
keyboard_arrow_up