Patri pod katedru galenickej farmacie, co je samostatny studijny odbor.

Edit: Nie som farmaceut, homeopatiu som nestudoval, ale autorovi tej webstranky, ktora na zaklade rovnice koncentracie latky stanovila, ze homeopatia je placebo, nasledujuc jeho logiku odkazujem nasledovne:
Smrt a choroby sposobene virusmi je tiez len placebo. Predsa virus ani nie je bunkovy organizmus a pre jeho velkost nemoze makroorganizmu ako je clovek sposobit nic badatelne. Tak ako Ebola "nedokaze" zabijat, tak ani latky s nizkou koncentraciou "nemozu" ovplyvnit procesy v organizme.
Bol som dostatocne sarkasticky?
16.03.2014 - 09:50:45
01
Trošku opálená kačička na dnešný obed, mňam :)

Prílohy:

DSCF2126.JPG
DSCF2126.JPG 249.78 KiB thumb_up0thumb_down

16.03.2014 - 12:14:56
05
Patri pod katedru galenickej farmacie, co je samostatny studijny odbor.

...ktora na zaklade rovnice koncentracie latky stanovila, ze homeopatia je placebo


homeopatia nie je to moja tema, len ma zaujalo to, ze by to mal byt samostany studijny odbor. (podla mna nastastie) homeopatia teda u nas nie je samostatny studijny odbor.

k placebu z onej stranky:
nuz, neviem, ci si to trafil s virusmi. keby sa ucinne latky v tabletkach Oscillococcinum same od seba mnozili, vtedy by to sedelo.

vesele analogie homeo koncetracii: http://en.wikipedia.org/wiki/Homeopathic_dilutions#Analogies

Duck liver 200C in the entire observable Universe[edit]
A popular homeopathic treatment for the flu is a 200C dilution of duck liver, marketed under the name Oscillococcinum. As there are only about 1080 atoms in the entire observable universe, a dilution of one molecule in the observable universe would be about 40C. Oscillococcinum would thus require 10320 more universes to simply have one molecule in the final substance.[15]


pointa vsak bude skor tu:
"Vedecké štúdie neukazujú, že by nejaké homeopatikum fungovalo v slepom teste lepšie, ako placebo. Takéto štúdie sa robia celkom často a homeopatický liek opakovane dopadá rovnako ako placebo."

inak tvoje poznamky ku panovi Zlatosovi su vyborne a diky ze si sa na to podujal - mimoriadne uzitocna vec.
16.03.2014 - 13:41:41
00
jasopeto mohol by si bližšie vysvetliť ten koniec o tom Zlatošovi?Dík.
16.03.2014 - 14:07:38
00
jasopeto mohol by si bližšie vysvetliť ten koniec o tom Zlatošovi?Dík.


janocube, vzdavam ReHMn hold a vdaku za to, ze si dal tu namahu a obsirnejsie reagoval na mudrosti z pera pana Zlatosa, ktoreho povazujem za obzvlast nebezpecny ukaz na poli vyzivovych alternativ. to predovsetkym preto, ze v suvislosti s povahou svojho podnikania ziskava pomerne siroky priestor v mediach. v geopriestore, ktory dominuje rebrickom vyskytu rakoviny hrubeho creva(!) prezentuje nazory, ktore mnohych laikov inspiruju namiesto k vyvazenej strave k vyzivovym kotrmelcom, ako je zvysenie podielu proteinov vysoko nad odporucane mnozstva a podobne.

pre zaujimavost, ReHMn okrem ineho spravne riesil aj Zlatosove bludy o prekysleni organizmu a na tuto temu tot vysiel elegantny clanocek: http://liviahlavackova.blog.sme.sk/c/350960/5-otazok-a-odpovedi-sucasnej-vedy-na-prekyslenie-organizmu.html
16.03.2014 - 16:29:04
00
jasopeto,dík,že si dokončil,čo si začal.Každý má svoju pravdu,každý strojcom svojho šťastia,je to každého osobná vec,čo je a pije.Len sa mi zdá,že je to nefér písať o niekom,že píše bludy,keď nemá odvahu napísať to priamo Zlatošovi na stránku.Rád by som vedel jeho odpoveď na Vaše tvrdenia.ReHMn odmietol písať Zlatošovi a čo Ty jasopeto?Len aby si vedel,ja som na Zlatošovej strane.Je to ako slovenský Mark Sisson.Niečo podobné,čo sa týka stravovania,ktoré odporúča Zlatoš a Sisson,je aj na paleocentrum.sk.Skúšam to na sebe,zatiaľ to funguje a vyhovuje mi to a keď ste Vy,jasopeto a ReHMn,proti tomu,je mi to jedno.Len by som si rád prečítal Zlatošovu reakciu na Vaše tvrdenia.Howg.
16.03.2014 - 19:20:55
00
Trošku opálená kačička na dnešný obed, mňam :)

za toto by som si nechal koleno prevrtat :P
16.03.2014 - 20:15:51
01
Nedeľné menu

Prílohy:

P3161692a.jpg
P3161692a.jpg 69.07 KiB thumb_up0thumb_down

16.03.2014 - 20:17:33
07
Taka jednoducha pochutka po behu alebo vyjazde.
Ovsenna kasa,struhany kokos,kakao,susene brusnice,skorica.A este tam mali byt aj kusky tvarohu,ale momentalne nebol na sklade.


vyzera to chutne :)
16.03.2014 - 21:55:36
00
jasopeto,dík,že si dokončil,čo si začal.Každý má svoju pravdu,každý strojcom svojho šťastia,je to každého osobná vec,čo je a pije.Len sa mi zdá,že je to nefér písať o niekom,že píše bludy,keď nemá odvahu napísať to priamo Zlatošovi na stránku.Rád by som vedel jeho odpoveď na Vaše tvrdenia.ReHMn odmietol písať Zlatošovi a čo Ty jasopeto?Len aby si vedel,ja som na Zlatošovej strane.Je to ako slovenský Mark Sisson.Niečo podobné,čo sa týka stravovania,ktoré odporúča Zlatoš a Sisson,je aj na paleocentrum.sk.Skúšam to na sebe,zatiaľ to funguje a vyhovuje mi to a keď ste Vy,jasopeto a ReHMn,proti tomu,je mi to jedno.Len by som si rád prečítal Zlatošovu reakciu na Vaše tvrdenia.Howg.


janocube, uplny suhlas, je kazdeho osobna vec co je a pije, pravda pokial ma obciansky.

ved pokojne skopiruj tunajsiu diskusiu a sup ju tomu Zlatosovi. alebo len link mu posli, ze ho tu spominame. zivi sa tym, ak nam to tu odargumentuje, iste tu najde novych klientov. medzi nami, bude to iste zazitok vidiet obhajovat prekyslovanie organizmu stravou. niekto by mozno povedal, ze je to ako tvrdit, ze Slnko rotuje okolo Zeme. [vid. napr. http://tech.sme.sk/c/7136022/lovci-sarlatanov-nezmysel-o-prekysleni-organizmu-je-neznicitelny.html]

prosim, ked spominas to paleo, posunies mi ako priklad nejakeho uspesneho vytvalostneho sportovca co by na paleo alebo lowcarb trenoval/zavodil? [trvanie zavodu cca 2 hod. a viac.]
16.03.2014 - 23:06:50
00
jasopeto dufam,ze je to vtip kto tak trenuje :D
17.03.2014 - 07:52:28
00
janocube: ved ked ti to tolko vadi tak mu posli odkaz na tuto diskusiu.
17.03.2014 - 09:19:13
00
mnavak,všetko najlepšie.
17.03.2014 - 09:33:24
00
nezastávam nikoho názor, ale ako som od nového roka obmedzil príjem sacharidov, moja hmotnosť išla dole o 10 kg a obvod pása o 10 cm, bez toho, že by som extra cvičil (momentálne bicyklujem tak 2 zriedka 3 krát do týždňa po hodine a štvrť)
17.03.2014 - 09:52:17
01
co si konkretne obmedzil? sladkosti alebo cestoviny/zemiaky respektive vseobecne prilohy. nemam problem zjest maso bez zemiakov ale nedat si denne sladkost uz je vacsi problem:)
17.03.2014 - 10:47:40
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika)
keyboard_arrow_up