Funkčný a kompaktný. Bol by krajsi, keby pouzili kratsi motor vacsieho priemeru, aby vo vysledku bol mlynec nizsi a sirsi. Vsak som im to aj napisal.
Myslim, ze chystaju dalsi, viac high-endovy, tak uvidime ...
21.07.2020 - 11:13:26
00
Posledny obrazok, gombik vlavo zboku, 200 - 1400 ot/m. Pri pouziti High-uniformity kamenov sa daju nastavit parametre identicke s E65S (teda 1400 rpm).
Este neviem, E65S vyzera tak dospelo a seriozne popri L64. Treba si zvyknut aj na odlisny workflow, mletie z nasypky je jednoduchsie, rychlejsie, komfortnejsie, SD ma vyhodu v zanedbatelnej retencii, musim vsak striekat (RDT), obcas nejake zrnko ostane prilepene v tegliku ci na deflektore mlynca.
21.07.2020 - 11:21:40
00
peterg Cena 1640 EUR za konfiguráciu s SSP komlet aj s DPH a clom? Doprava bola koľko?
21.07.2020 - 12:23:52
00
nadhera :) este spravit daku ciernu tamper base nech to ladi a mega u mna :P
21.07.2020 - 12:28:36
00
luper napísal:
peterg Cena 1640 EUR za konfiguráciu s SSP komlet aj s DPH a clom? Doprava bola koľko?

Oficialna cena: Mlyn s SSP 1640e, doplatok za ciernu anodizaciu 40 eur, doprava 60 eur. Je to uz s DPH a clom (dodanie malo byt DDP, Delivered Duty Paid), ale celkom dobre to nefungovalo (prislo ako DAP/DTU, teda Duty Unpaid) - musel som ja riesit colne konanie (teda podpisat dohodu s DHL, dat podklady o platbe, fakturu, registrovat sa do EORI, atd) zaplatit DPH a clo kurierovi, ktore mi vsak potom obratom Hayden refundoval. V niektorych inych krajinach to fungovalo lepsie, Hayden sa stazoval, ze maju problem s prepravcom (ci odosielatelom) a pracuju na zlepseni.
Poznamka (moze zniet ako chvala :) ): Za technicku spolupracu s Option-O som dostal na mlyn nejaku zlavu (cize know-how z "tunovaneho Zigulika" sa mi podarilo zhodnotit uz 2x ;) ) A stale sme v kontakte.
21.07.2020 - 13:04:25
11
Tak som rad , že si zužitkoval svoje technicke skúsenosti / vedomosti a pretavil ich do vzájomne prospesnej spolupráce 👏
21.07.2020 - 13:15:15
00
peterg Ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď. ;) :y:
Kua a zdál sa mi nejako povedomý, to za tú stupnicu? :?:
21.07.2020 - 13:40:50
00
Stupnicu som si prerobil na svoj obraz. Akosi lepsie sa mi citaju cisla vzostupne zlava doprava, ako zprava dolava. A sucasne som ju aj skalibroval, teda nastavil nulu na stupnici = ZP (zero point) na mlynci (vyrobca dodava vyznaceny ZP nalepkou na stupnici). Je to takto ovela prehladnejsie a mozem si zapisovat absolutnu hodnotu od ZP. Ale chapem, preco sa to vo vyrobe takto neda.

Original vrch vyzera takto, sipkou je oznaceny bod, kde sa kamene dotykaju (ZP):
Príloha:
IMG_7098.JPG
IMG_7098.JPG 418.79 KiB thumb_up0thumb_down

21.07.2020 - 13:54:10
00
Musím pochváliť , pekne urobený veb majú . Na tom mojom Kafatek mi chyba cena pre EU platiteľov . Doteraz mi nie je jasne či budem platiť aj Clo a DPH . Som zmierený že asi áno . Nevedel by mi to prosim niekto vysvetlit ? Diky
21.07.2020 - 14:57:22
00
Ramon1 napísal:
Musím pochváliť , pekne urobený veb majú . Na tom mojom Kafatek mi chyba cena pre EU platiteľov . Doteraz mi nie je jasne či budem platiť aj Clo a DPH . Som zmierený že asi áno . Nevedel by mi to prosim niekto vysvetlit ? Diky

Ešte si nič neobjednával z US :?: , lebo ak je to bez dane, tak ju zaplatíš u nás a clo sa vypočíta z celkovej sumy aj s dopravou + provízia dopravcovi, ak si nevybavuješ preclenie sám. Múdrejší budeš, ak sa spýtaš Denisa. ;)
21.07.2020 - 15:50:44
00
peterg napísal:
Stupnicu som si prerobil na svoj obraz.
Original vrch vyzera takto, sipkou je oznaceny bod, kde sa kamene dotykaju (ZP):

Vidím, že pôvodnú stupnicu si prelepil a takto je to, ako to má byť, ako nové. :y:
21.07.2020 - 15:55:57
00
Ramon1 napísal:
Musím pochváliť , pekne urobený veb majú . Na tom mojom Kafatek mi chyba cena pre EU platiteľov . Doteraz mi nie je jasne či budem platiť aj Clo a DPH . Som zmierený že asi áno . Nevedel by mi to prosim niekto vysvetlit ? Diky

... si pis, ze budes platit, Kafatek neponuka DDP sluzbu pre EU, kazdy si dovoz riesi sam.

luper napísal:
... a clo sa vypočíta z celkovej sumy aj s dopravou + provízia dopravcovi, ak si nevybavuješ preclenie sám. Múdrejší budeš, ak sa spýtaš Denisa. ;)

Objasnim presnejsie:
Ak je cena tovaru > 150 eur, na tovar sa napocita clo podla colneho sadzobnika, ak nie je od cla oslobodeny. Pre mlynec to bude 2.2% podla posledneho preclievania (kod CS: 8438 80 10, mozes pouzit pri dovoze). K vyslednej sume s clom sa pripocita doprava, a na to vsetko napocita DPH 20% (v mojom pripade pocitali clo dokonca s ceny tovaru + doprava, ale neriesil som). To je tzv. colny dlh, ktory sa plati statu. Tento dlh zaplati spedicka, ale za to zinkasuje poplatok (poplatok za tzv. colnu zapezpeku) + proviziu za colne vybavenie (vystavenie JCD), spolu asi 24 eur (DHL, TNT). TNT si ziadalo zaplatit colny dlh predom prevodom na ucet (svine, za prevzatie colneho dlhu na seba zobrali proviziu), DHL dorucilo balik a colny dlh + poplatok sa platil kurierovi (kartou).
Spedicka Ta bude kontaktovat (SMS-kou alebo pod.), aby si sa im ozval mailom, kde Ti poslu zoznam (podklady), ake vsetky dokumenty mas dodat:
- podpisanu zmluvu na zastupovanie
- foto OP z jednej aj druhej strany (len TNT)
- potvrdenie o nakupe tovaru (screen shot z webu, kde je dany tovar aj s cenou, potvrdzujuci mail s cenou)
- fakturu od predajcu (tu mozu dostat aj v baliku spolu s tovarom, pozor!)
- vypisy z bank. uctu ci PayPalu na dokladovanie skutocnej hodnoty tovaru
- registracny e-mail do databaze EORI, centrálneho registra finančnej správy (to si vybav uz skor, trva to par dni) - zavolaj mi pripadne
- Presná špecifikácia tovaru (obsahu zásielky) - zrejme na priradenia cisla colneho sadzobnika (pomoze im to cislo, co som Ti dal).

Doplatok, co este zaplatis (colny dlh + provizia) =
(<cena tovaru> * 1.022 + doprava) * 1.20 + <poplatok spedicke cca. 24 eur> - <cena tovaru + doprava>

Pre presny vypocet colneho dlhu treba pouzit aktualny kurz pre prepocet colnej hodnoty z cudzej meny (https://www.financnasprava.sk/sk/infoservis/kurzy-nbs/_1), nie kurz banky v case platenia
21.07.2020 - 17:13:06
00
Ramon1 napísal:
Peťo dakujem za pozvanie . No zatiaľ nemôžem tak dlho sediet s ani šoférovať . Motáme sa len okolo domu . Ak sa zregenerujem dôjdem určite aj s Maxom 👍

Kluďne príď aj so psom, my sme na domáce zvieratká zvyknutí ...
21.07.2020 - 17:33:03
00
Práve kvôli tej fotokópii OP si colnicu vybavujem sám. ;)
21.07.2020 - 18:00:31
00
Nepochopil som sice, ze aky je problem s fotokopiou OP. Inak DHL-ku nebolo treba (mozno po registracii do EORI nie je treba).
21.07.2020 - 18:18:23
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika / Energia)
keyboard_arrow_up