A ja som len chcel , aby si pochopil , že kvalita nieco stoji ... vo všetkom . Auto , víno , elektronika , biky a samozrejme káva :)
05.08.2017 - 07:13:46
00
zasa shitstorm ako vždy... ak ju už niekto pil, čo je zač resp. ako chutí a nie onanie nad nízkou cenou a podobne... ja viem, mám si ju kúpiť a uvidím, ale to určite neurobil nikto, že by si kupoval každú kávu, na ktorú naďabí.
05.08.2017 - 08:11:26
00
Minule som kúpil čosi podobné z Kauflandu a nechutila mi - zrno prepražené až do čierna, chuť zodpovedajúca. Ja tieto "dark roasty" celkovo moc nemusím. Ale keď budú mať, kľudne skúsim aj túto Lidlovú, prinajhoršom bude s mliekom k vianočke.
05.08.2017 - 08:15:06
00
Ked ma surova kava velky potencial chuti a voni, tak z nej dobry praziar spravi light roast, aby tie chute a vone vynikli a vytazil maximum. Ak kava az tak vela chuti a voni nema, tak spravi niektoru uroven medium roastu, rozumne optimum. A ak je total bez vone a chute, pripadne este chytena plesnou a pod., tak sa spravi dark roast, aby sa to vsetko zakrylo. Kazdemu moze chutit cokolvek, podla osobnych preferencii, nalady a stupna rozvoja chutovych poharikov.
05.08.2017 - 11:11:53
01
Ramon1 napísal:
A ja som len chcel , aby si pochopil , že kvalita nieco stoji ... vo všetkom . Auto , víno , elektronika , biky a samozrejme káva :)

No vidis a ja som ti chcel naznacit ze v tomto svete sa predava aj houno v pozlatenom alobale za velke peniaze. Tak isto je mozne dostat kvalitu aj za velmi rozumnu cenu pripadne aj velmi nizku ak predajca bud nevie aky dobry tovar predava alebo je mu to jedno.
05.08.2017 - 11:20:04
01
Predajca je principialne blbec a nevie, co predava, a zije zo vzduchu a nie zisku, tak mu je to jedno, za kolko. To naozaj myslis vazne?
05.08.2017 - 11:40:05
00
Ano takych som tiez videl, predava nieco o com nema ani paru ze to ma taku kvalitu lebo je to ako vravis blbec.
05.08.2017 - 11:52:30
00
Nevie niekto, kde mi v Košiciach opravia Gaggia Baby Twin?
05.08.2017 - 13:03:58
00
Scarinko trepeš ale ze strašne hlúposti , si neznalý problematiky a dobre mienené komenty, rady a postrehy neakceptujes ... ďalšia debata na tvoju notu teda nema ziaden zmysel ... obchod s kávou je vysoko špecificky a uspejú len ti ktorí tomu rozumejú . Takze tvoj posledný vskutku neuveriteľný "postreh " platí možno pre podomových predajcov kobercov alebo čučoriedok , ale určite nie pre predajcov kavy ... cus toto nie je Aliexpres :)
05.08.2017 - 13:20:10
00
Ramon1 s tebou je to vzdy skoda drat klavesnicu ale ja som tvrdohlavy a skusam to aj dalej. Moj nazor je ze ak mi kava chuti nemusi stat 40€ aby som si trochu pohonil ego ako tu poniektori.
05.08.2017 - 14:54:10
03
Komu co chuti je v tejto " rovine " irelevantne ... niekomu chuti aj pečene hovno ale ako delikatesu by som ju nedoporucoval . Bavili sme sa o kvalite ktora sa dá aj nejako objektivizovať ... este raz a naposledy . Naštuduj co je kvalita , ako sa meria/ posudzuje naštuduj , aké su štandardy a potom ak sa mi bude chcieť alebo iným môžme započať zmysluplnú debatu ... dovtedy je to debata , ako by som mal Somalčanovi vysvetľovať zmysel adaptívneho tempomatu alebo rozdiel medzi laserovými a diodovymi svetlometmi . Niekomu chuti aj Poľska goldka , ale v skutočnosti je to zmeska preprazeneho odpadu ktorá s pojmom " káva " ma spoločnú tak vôňu
05.08.2017 - 16:59:19
00
Ja by som to uzavrel: chut (resp. chutit) a kvalita (ak sa da "objektivne" ohodnotit, napr. porotou somelierov, profesionalnych degustatorov, SCAE, atd) su dva rozdielne pojmy. Keby som nalial bezdomovcovi ikonický Rizling rýnsky, bobulovy vyber, 2001, od Chateu Bela, ta mozno povie dobre, ale čučo je lepšie. :)
05.08.2017 - 17:51:35
04
A nie je ? :)
05.08.2017 - 17:57:02
02
sakra, tak nájde sa niekto, kto už pil tú lídlovskú biokávu (či pre niekoho hrozný patok), alebo sa bude tliapať dve-na-tri?
05.08.2017 - 18:38:50
00
Takze nakoľko si nepochopil co som písal v prvom príspevku , tak este raz a pomalšie ... patok , sušina , preprazeny humus ... stačí ? Na certifikované espresso nepoužiteľné , do " kavomatu " tiež ta najnižšia kvalita výsledného nápoja , french press ako vylúhovane ponožky . Takze ak to chces potvrdiť alebo vyvrátiť Kupuj !!! 7€ za kilovku je predsa "dobrá cena " ;)

A pozvi aj izmuska a scarinka nech dajú aj oni ako chutila ...
05.08.2017 - 19:29:43
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika / Energia)
keyboard_arrow_up