v supermarketoch sa kupuju rozky a salama, nie kava:-D
11.06.2013 - 11:21:21
00
och, z duse si mi napisal.:))) sir toto posolstvo dalej, nech to uz konecne ludia pochopia:)
11.06.2013 - 11:32:30
00
a pridu bezkrky panovia z lavazzy a podobnych "eno nuno originalnych talianskych praziarni" ze im kazime biznis:) keby je ta kava aspon lacna tak nepoviem ani slovo, ale oni sa tvaria ako super kvalita a cena je niekedy vacsia ako cerstvo prazena kava.
11.06.2013 - 11:39:50
00
kúpil som nejednu kávu z obchodu, bežných supermarketov a môžem povedať, že to nieje káva. Zvetraná, nepení, nechutí, každé zrno inej farby, jedno zelené, iné prepálené. Dá sa to piť iba s mliekom, no káva to nieje. Nieje to to pravé orechové, to je priam zelený orech :)
No to zistí každý sám, kto si kúpi kávu. Zistí, že káva je o chuti, nie o tom kolko jej za den vypijem. Do 30 eur viete kúpiť kávu čerstvo praženú.
No pri kúpe stroja si dopredu určite, kto bude stroj obsluhovať. Pákovka alebo automat. Aby sa nestalo, že sa k nemu nebude chcieť nik postaviť a ostane vám niekde v krabici zahádzaný.
Z pákovky sa stane robenie kávy vašim koníčkom :)

Každá návšteva sa teší na kávu. Aj ten úsmev vás obdarí dobrým pocitom :) Jediný negatívny je ten, že tú lepšiu kávičku máte schovanú v inej dóze :)
11.06.2013 - 12:19:20
00
mnavak: neboj, nepridu. oni vedia velmi dobre, co nam sem posielaju...

kuslak: s tou kavou s tebou plne suhlasim:) lenze ja si kvoli testovaniu kupim este aj tu podtatransku a mozno este nejaku dalsiu. nech nedavam zbytocne zaujate vysledky:)

co sa kavovaru tyka, tam by som sa skor rozhodoval, ci mi zalezi na kvalite napoja alebo na kvantite. nic v zlom, ale automat nespravi tak kvalitne espresso, ako to dokaze jedine paka (ale nie je paka ako paka...).

trebars tu http://mojakava.sk/naozaj-aspon-15-bar/?utm_source=mtbiker&utm_medium=web&utm_campaign=june

ludia zial stale nechapu, o com priprava kavy je a predajcovia povacsine ani netusia, co predavaju. najma ti velkopredajcovia vsetkeho. neda sa vediet o vsetkom vsetko. preto su lepsie uzko specializovane obchody a eshopy.
11.06.2013 - 12:30:16
00
@vitki1: Silviu a Rockyho najdes tu http://espressoshop.sk/?utm_source=mtbiker&utm_medium=web&utm_campaign=june :) mozno je trosku drahsia ako nejaky delonghi ci saeco, ale ver mi, stoji to za to. mam ju na stole a niekolkokrat denne sa presviedcam o vyhodnosti kupy. predtym som mal delonghi (model si uz nastastie presne nepamatam), ale to sa neda porovnat. lacny kavovar spali kavu a vyraba nechutnu umelu penu. silvia po troske cviku jednoducho robi prave espresso s cremou. si predstav, ze by si mal na kvalitnu kavu chodit do kaviarne. za rok by si prepil aj 2 silvie:) a naco, ked to mozes mat doma:)



sranda je, ze na coffegreek bol test saeca via venezia (ktore vlastnim) a zistili, ze pumpu ma rovnaku ako silvia :lol: , ale inac je to pravda, lacne espresso spali kavu a je to o nicom.
11.06.2013 - 13:42:23
00
Testovať môžeš aj na nekvalitnej, respektíve popradskej káve, no akonáhle chytíš do rúk čerstvú praženú kávu nastáva nové testovanie :) nastavenie hrubosti mletia, plnenia misky, no o tomto to všetko je... Netreba sa tým nechať odradiť! Odmena je horko-kyslo-čokoládovo-ovocno, ale hlavne kávová :)
Treba si uvedomiť jednu vec. Stroj s nutným, opakujem nutným mlynčekom vyjde viac, no rovnako ako bicykel to nieje záležitosť na jeden rok. Keď sa oň staráte, mal by vydržať roky. No je to vždy len elektronika. No ja som zatiaľ problém neobjavil :)
11.06.2013 - 13:47:33
00
vitki1: je to mozne. ta pumpa sa dava do vela kavovarov. ale to neni to, co robi z hracky kavovar. co ti je platne, ze mas na bajku pedale nejakej kvalitnej znacky, ked vsetko ostatne je na prd?:)

silvia ma mosadzny 3 dcl bojler, mosadzny parovod, mosadznu hlavu, mosadznu paku, solenoid a to najdolezitejsie zo vsetkeho, ma regulovatelny pretlakovy ventil. pumpa je v tomto pripade to najmenej podstatne, kedze je stale vibracna. hlavne aby vyrobila tlak. dolezite je vsak to ostatne;)

chapeme sa?:))
11.06.2013 - 13:48:53
00
kuslak: pises, ako keby som s kavou zacinal :D :D :D neva:)

to testovanie som myslel tak, ze robim test kvalitna vs. supermarketova kava a supermarketovu bude zastupovat lavazza, popradska a este neviem co. potom z toho spravim clanok. chcem to robit prave pre ludi, ktori zacinaju alebo zanovito obhajuju lacne veci.

a vobec to nema byt tendnencny test. ak vyjde popradska lepsie ako nejaky el salvador, ci kenya, napisem to tam. ale skor to bude clanok len o dokazoch a preukazaniach, ze v supermarkete jednoducho kvalitu nehladaj:)
11.06.2013 - 13:52:50
00
prepáč, nechal som sa uniesť, nečítal som všetky komenty pred tým :)
11.06.2013 - 13:54:34
00
v pohode:) dolezite je, ze aj medzi bajkermi su kavicakri. skoda, ze ste len dvaja aktivni:))
11.06.2013 - 13:59:26
00
http://www.servis-kavovarov.sk/domace-kavovary
Tu som kupoval kávovar ja. aj s mlynčekom. Ak sa rozhodne niekto predsa len pre nový stroj, prijateľná cena, myslím, že najnižšia. :)
11.06.2013 - 14:06:44
00
kuslak: kolko?:))
11.06.2013 - 14:07:35
00
aha, je to tam napisane:) no, uplne najnizsia neni:) ako som pisal vyssie, kludne si vypytaj zlavu:)
11.06.2013 - 14:10:02
00
Samozrejme dá sa objednať aj priamo u Italov. No neviem, či pochodí so zľavou ďaleko, možno pri kúpe setu. Na Silvii moc nezarába.
11.06.2013 - 14:13:52
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika / Energia)
keyboard_arrow_up