hehe, uz sa niekomu stalo ze ho zastavili na bajku za rýchlosť? :D uz som to chcel viac krat vyskusat ale ked oni sa vedia postavit len na blbé miesta

No nezastavili, ale uz mi policajt hrozil :) za cca 65 km rychlost pri zjazde na cestaku cez obec Odorin :)
13.09.2011 - 09:43:24
00
mne nehrozi ze by som rychlostou oslnil, uz pri 50ke mam smrt v ociach (pri takej rychlosti som aj naposledy "kvalitne" bozkaval zem), takze ja radsej technickejsi teren kde sa to extra rychlo neda, ale na druhu stranu treba vediet :D
13.09.2011 - 10:16:51
00
ja mám 63 dole zo Sačného a potom ešte okolo 60 dole Stráňavami. Gumy 2.25
13.09.2011 - 10:46:48
00
tento rok som dal nieco malo cez 80km/h dole zo Šachtičiek (po asfalte), zaujimavejsie by bolo pisat skor maximalky v terene
13.09.2011 - 17:12:58
00
a aka je definicia terenu? vsetko, co neni pokryte asfaltom?
13.09.2011 - 17:39:46
00
dajme tomu toto: (prepisane z trm.sk)

3. Lesné traily

Lesné traily zdielajú podobné princípy ako náročné chodníčky. Jedná sa o typický cross-country singletrack; terén je takmer vždy udupaná lesná zemina, trail je maximálne 1 meter široký a oveľa vlnitejší ako lesné cesty (v horizontálnom i vertikálnom smere). Pri vyšších rýchlostiach je cyklista nútený sa koncentrovať na terén a aktívne ovládať bicykel (miesto pasívnejšieho "vozenia sa", ako býva väčšinou možné na lesných cestách), ale pritom nie je obmedzovaný náročnejšími pasážami, ktoré by vyžadovali vynaloženie značnej námahy pri rýchlostiach väčších ako približne 20 km/h - teda koreňmi, ostrejšími zatáčkami, kameňmi, alebo značnejšími sklonmi. Lesné traily nie sú prístupné dvojstopovým vozidlám (vrátane štvorkoliek, aj keď vieme svoje) a sú využívané takmer výhradne cyklistami a pešími turistami pre rekreáciu. V Českej Republike koordinuje výstavbu ideálnych cyklistických trailov - singletrackov - ČeMBA, na Slovensku sa tomu venuje SloMBA. Presný popis singletracku je k dispozícii na stránkách Čemby.
Príklad: Jablonecký singletrack (Česká Republika).

4. Náročné chodníčky, technické traily

Náročné traily sú extrapoláciou rekreačných lesných trailov, v technickom slova zmysle. V princípe by mal dobrý náročný trail splňovať ideály tzv. AM.ENu (All Mountain / ENduro). Tieto technické singletracky sú koncipované výhradne pre horské bicykle, respektíve pešiu turistiku; nepostrádajú aj náročnejší terén ako korenisté, resp. kamenisté pasáže, prípadne občasné malé dropy a drobné skoky, strmé sklony, alebo zákerné zatáčky a iné prírodné útvary náročnejšie na prejdenie. Napriek ich náročnosti sú zdolateľné na XC mountainbikeu, ale pre ich najlepšie využitie je potrebná vyššia dávka skúseností s technickým jazdením pri dobrej rýchlosti (inak povedané flow – princíp, že keď sa jazdí po väčších prekážkach vyššiou rychlostou, tak má jazdec paradoxne vyššiu mieru stability ako pri jazde pomalej, pretože cez prekážky „prepláva“), a to ideálne na bicykloch s vyššími zdvihmi tlmenia. Svojou náročnosťou sú predurčené na zjazdovanie, aj keď krátke úseky takéhoto terénu môžu byť krátkodobo zdolateľné (v stojke).
Príklad: Slánske vrchy, časť Šimonka (žltá turistická značka, Čierna Hora - Sigord); Malá Fatra (červená turistická značka po hrebeni Veľká Lúka – Minčol - Sedlo Javorina); úseky singletracku vedúceho z Schattberg-West do Hinterglemmu (Rakúsko).

5. Skaly, korene, freerideové trate apod.

Táto kategória predstavuje ultimátum terénnej cyklistiky. Zahŕňajú sa do nej terény najvyšších obtiažností – náročné úseky veľkých kameňov, šmykľavé korene, dropy alebo skoky vyžadujúce skákanie, ostré klopené zatáčky, switchbacky a prudké sklony. Technicky sa sem môžu radiť aj rarity ako vyššie zmieňovaný North Shore, alebo vyložene freerideovo / zjazdovo koncipované trate. Možnosť vyšľapania takéhoto terénu je prakticky nulová. Technicky síce zdolateľné na akomkoľvek stroji sú tieto terény určené primárne celoodpruženým bicyklom.
Príklad: Rohatka (Bratislava), Family Track a čierna (zjazdová) trať v Jasnej apod.
13.09.2011 - 17:45:21
00
ja mám max 61.3 dá sa určite aj viace le stále fuka ten trafený proti vietor, mtb 2,00
13.09.2011 - 18:42:41
00
...ja mám tohto ročný rekord "zatiaľ" 78,4 km/hod....dole uložou a to dokonca v daždi a za pekného počasia som tam dal len 74,8 km/hod....a cestou z práce (z levoče do sp. podhradia) sa mi možno pred mesiacom podarilo zaradiť sa za kamión vďaka ktorému som šiel rýchlosťou 76,10 km/hod bez jediného šliapnutia až do hrhova....musel som sem tam aj pribrzďovať za kamiónom, a obehovať som sa ho bál....hihihihiihihihihihiihihihihii
13.09.2011 - 19:42:09
00
Vladik9 na tych zatackach? samovrah
13.09.2011 - 19:50:27
00
max. 68,1km/h na trekingovom biku smerom z Motešíc do Krásnej Vsi na vrchu kopca som to len pusti takže 70 by to na 3x8 určite dalo 8)
13.09.2011 - 19:52:04
00
...lacika_dnb ...tesne pred tými zákrutami....keby že vtedy tam vyletí auto...no konec....ale rýchlosť 70km/hod a viac je už o držku...ale chcel by som ešte prekonať 80 km/hod....
13.09.2011 - 20:12:42
00
V apríli z Kojšovky...

Prílohy:

Fotografia 7185.jpg
Fotografia 7185.jpg 306.13 KiB thumb_up0thumb_down

Fotografia 7163.jpg
Fotografia 7163.jpg 248.22 KiB thumb_up0thumb_down

13.09.2011 - 20:22:12
00
Ja dnes 60,4km/h ^_^
Príloha:
maximálka.jpg
maximálka.jpg 558.55 KiB thumb_up0thumb_down

15.09.2011 - 18:23:17
00
Luki to aby sa oco začal obzerať po nejakom cesťáku!
15.09.2011 - 18:33:04
00
ja 64 zo Sacneho a este som musel brzdit, lebo som posraty s drobnej sotolinky bol
15.09.2011 - 20:10:10
00
keyboard_arrow_up