Ja mám s kolenami tiež problémy, zodral som si ich pri aktívnom športe (futbal, hádzaná na asfalte). Bolesti sa objavovali na bicykli už po absolvovaní trasy dlhšej ako 30 km. Pomáha mi neoprénová bandáž a tiež používam hlavne ľahšie prevody a jazdím viac frekvenčne. Teraz mi nerobia problém ani trasy nad 100 km.
Počul som, že aj mladí pretekári musia vždy na začiatku sezóny jazdiť hlavne ľahšie prevody kým nenaberú silu. Konzultácia s lekárom je však určite vhodná, najmä ak máš problémy už v takom mladom veku.
05.10.2005 - 15:26:33
00
1. jazdiť viac frekvenčne, na ľahkých prevodoch. Časom si na to zvykneš.
2. strečing pred jazdou.
3. ak máš bolesti v prednej časti kolena - dôvody môžu byť v kufroch, máš nízko sedlo, máš príliš vpredu sedlo, príliš dlhé kľuky (to asi ťažko, na bikoch bývajú skôr krátke kľuky).
4. ak máš bolesti skôr vo vnútri kolena - dôvody môžu byť opäť v kufroch, sedlo je vysoko alebo nízko.

Avšak máš bolesti až po jazde alebo len pri chôdzi, tak to je skôr pre ortopéda.

Posed si radšej nechaj nastaviť. Na tebe ostane len laborovanie, pri sedle v rozsahu 1-2 cm, pri kufroch ešte menej. Ale vždy zmeň len jednu hodnotu (napr. posuň sedlo dopredu) a potom odskúšaj. Až keď zistíš, že nie sú žiadne problémy a jazdí sa ti lepšie, tak zmeň inú hodnotu. Ak začnú problémy, tak to vráť naspäť a skús zmeniť niečo iné. Nastavenie dobrého posedu môže trvať aj mesiac. Ak ešte rastieš, tak dovtedy, kým sa rast nezastaví...
05.10.2005 - 21:21:39
00
Praveze bolesti na biku takmer necitim az pri chodzi a tak...
Zajtra idem k lekarovi, dik za rady
06.10.2005 - 19:42:51
00
Nieže len kolená, ale aj rameno mám z iného športu dosť dokatované. Tak som si zvykal na bolesť, kým som si nekúpil v taký český bazmeg na kĺby, čo si vraj dávajú najmä kulturisti. Zaberá mi to prakticky od prvého dňa. Síce, keď jazdím viac ako tých 80 km za deň, kĺby sa ku koncu hlásia, ale nebolia potom ďalšie dva dni ako predtým. Volá sa to Flexit a stojí cca päť kíl mesačná dávka. Toto však nedávam do pozornosti ani tak MartinoviB, ale skôr chalanom dvoj a viac násobného veku s podobnými príznakmi.
12.10.2005 - 11:34:21
00
a nie je nieco vyslovene pre cyklistov? ked uz maju tolko vyzivovych doplnkov urcenych vyslovene pre nich, by mohli mat cosi aj na cyklisticke kolena...mne v lavom zase raz zacalo praskat a citim ho aj posediacky nehovoriac o slapani.....(pre vrtakov: posed nemam idealny ale v ramci geometrie a komponentov nic lepsie asi nevymyslim, spd nemam)....no takze co dlavite okrem toho artrostopu plus a kostihojovej masti? :)
03.04.2006 - 14:58:07
00
a nie je nieco vyslovene pre cyklistov? ked uz maju tolko vyzivovych doplnkov urcenych vyslovene pre nich, by mohli mat cosi aj na cyklisticke kolena...mne v lavom zase raz zacalo praskat a citim ho aj posediacky nehovoriac o slapani.....(pre vrtakov: posed nemam idealny ale v ramci geometrie a komponentov nic lepsie asi nevymyslim, spd nemam)....no takze co dlavite okrem toho artrostopu plus a kostihojovej masti? :)

Kdesi bezala tato tema. Neviem ci nie na www.bikeforum.cz. Najviac sa mi pacilo vyjadrenie, ze vysledny efekt sa da dosiahnut aj jedenim primeraneho mnozstva huspeniny a vyjde to lacnejsie.
PS Klby starnu. Mozes len spomalit starnutie. Stavy ktore nastanu su zvacsa nezvratne. IMHO
03.04.2006 - 15:03:43
00
Najviac sa mi pacilo vyjadrenie, ze vysledny efekt sa da dosiahnut aj jedenim primeraneho mnozstva huspeniny a vyjde to lacnejsie.


Alebo treba veľa žrať želatínových gumových medveďov (že vraj fungujú iba značky Haribo - sú vyrobené z kostí).

http://www.bike-forum.cz/forum/268697/278143/forum.html
03.04.2006 - 15:15:54
00
a nie je nieco vyslovene pre cyklistov? ked uz maju tolko vyzivovych doplnkov urcenych vyslovene pre nich, by mohli mat cosi aj na cyklisticke kolena...mne v lavom zase raz zacalo praskat a citim ho aj posediacky nehovoriac o slapani.....(pre vrtakov: posed nemam idealny ale v ramci geometrie a komponentov nic lepsie asi nevymyslim, spd nemam)....no takze co dlavite okrem toho artrostopu plus a kostihojovej masti? :)


dalšia fáza vývoja - dlaha :-)

Mne pomohol Flexodon s správny posed. Ale ak máš bolesti skús lekára. Mne síce nič nenašli a už som si myslel že som simulant, len ta bolesť ma doviedla k názoru že nie. Naštastie sa to upravilo a v rámci možností je to v pohode.
Doporučenie lekára - jazdiť menej... dobrá rada nad zlato :lol: tak to mi ju môžu rovno amputovať.
03.04.2006 - 15:19:38
00
aj ja som pocul, ze pomahaju aj prirodne veci...napr. jest chrupky(chrupavky) z kosti - nedelne kura,.... mozno treba vyskusat aj plavanie (o tom sa tusim hovori, ze je dobre na klby a pod.)
03.04.2006 - 15:35:22
00
dobra tema, ja mam ten isty problem ale iba na pravej nohe, ked to namazem pred jazdou artrostopom tak vpoho, ale ak nie tak zvacsa po 20km sa ozve, staci menej zaberat a da sa, ale akonahle by som siel na silu tak to dost citit az sa neda tahat....
aspon ze niesom sam, som si myslel, ze je troska skoro aby som v 27 rokoch nemohol na koleno :D ale ako vidim aj mladsi maju podobny problem.....
no s geometriou na bicykli sa moc nepohram mam 202 cm telesnej vysky :) bicykel ma 21" ram takze stale som troska vyrasteny :)))) a pikoska tretry mam velkost c.48 :D
03.04.2006 - 22:40:44
00
Ja mam haluzne problemy s lavym kolenom, boli ma iba v zime , ked sem tam chodievam behavat. Ale iba ked je teplota okolo nuly. Nechapem.
04.04.2006 - 09:25:49
00
Jazdievam skoro kazdy den a zacinam mat problemi s kolenom ako to riesite vy???


Naposledy upravil peecho dňa 24.02.2007 - 09:38:55, celkovo upravené 1 krát.

23.02.2007 - 22:22:14
00
ja zatial nijako koleno ma bolievalo ale nie az tak ze sa to nedalo vydrzat niekdy ked bicyklujem pocujem alebo vlastne citim take jemne pukanie niekedy je to trocha neprijemne ale potom to zas prejde a to aj s bolesto ked sa aj ta pritrafi
a keby to uz je ozaj ze si to musim natriet mame doma kremi su s americkej spolocnosti a su dobre uz som si pomohol s viacerimi vecami
23.02.2007 - 22:49:09
00
Jazdievam skoro kazdy den a zacinam mat problemi s kolenom ako to riesite vy???


Za prve sa rozhodni ci je to take, ze treba ist za lekarom. Inak bezna starostlivost je podla mna starat sa aby to nebolo trvalo v chlade. Teda vhodne oblecenie pripadne navleky. Niekto ti doporuci vhodne pripravky iny ti bude tvrdit, ze staci jest huspeninu. Osobne pokladam pripravky na klby vhodne mozno v mladosti ako preventiva, ked uz je pruser asi tazko pomozu ale nie som lekar. Vela zalezi na sposobe zataze, tenis, hokej fotbal, beh ... v porovnani s plavanim, bikom ci hranim sachu su omnoho skodlivejsie.
23.02.2007 - 23:12:20
00
tiež pri dlhších výjazdoch ma bolia kolená. rozmýšľam, že stým skočim za lekárom, ale vždy keď mam čas tak radšej vyberiem bajk
24.02.2007 - 03:22:09
00
keyboard_arrow_up