velmi "dobry" napad po zime sliapat po cervenej od Cerveneho mosta na Kolibu
mne diagnostikovali vo veku 32r horizontalnu leziu az po volny okraj v zadnom rohu medial. menisku - operovali artroskopicky, odstranili cast menisku ( sukromna klinika)
nez som sa k tomu odhodlala bolelo ma to cca 2 roky teda od 30r ( hravala som squash dost vela do vtedy)
Sportclinic je podla mna jedna z najlepsich oplati sa cakat na termin aj zaplatit, skus ist k ortopedovi ku ktoremu by si normalne patril a uvidis kolko budes cakat ( vlastna skusenost na Zahradnickej)
po operacii som mala s kolenom pokoj az do 2012, cely ten rok 2012 ma pobolievalo a tak som skoncila v sukromnej Clinica Ortopedica, isli tri injekcie Sinovialu do kolena+condrosulf 3 balenia, zdalo sa ze to nic nespravilo, ale zaciatkom roku 2013 ako keby zazrakom ma prestalo to koleno boliet, dokonca som si dovolila zmenit crankbrothers pedale za klasicke spd
samozrejme som skoncila s tazkymi prevodmi,behanim, a sportami s rychlou zmenou smeru pohybu, ale koleno ma boli napriklad uz iba lyziach co je ale logicke
Co sa tyka rehabilitacie, podla mna daj si ukazat co treba cvicit a cvic poctivo, uber plyn na biku, zlahka tocit nedusit, po zatazi chladit,pripadne aj natierat konskou chladivou mastou na hrubo a zaviazat, vyber ten condrosulf a uvidis
Injekcia do kolena nie je nijak bolestiva ( zavisi aj od sikovnosti ortopeda) ked sa ti to nezlepsi po tom condrosulfe tak skus aj romanx to ma za sebou a je myslim spokojny




No strasne, ako rychlo sa z cloveka stane poloinvalid. Po 20tke to ide dole zavratne rychlo. :D Bavil som sa o kolenach minule s 5 podobne starymi kamosmi a kazdy jeden dofajcene kolena a to nikdo z nas nerobil sport na nejake vyssej urovni... co uz. :)

Kazdopadne naozaj vdaka za rady, nevyzera to az tak cierno ako na zaciatku. Bike sa zatial da ked skusam jazdit ako pises, co ma tesi. :) Horsie je to schodzou niekedy, ale ked clovek mysli na nieco ine, tak ani nesmatla. :D Verim ze sa to postupne pomaly zlepsi, kedze predtym som ani 4 km nevedel na bikeu prejst po asflate a rovine bez toho, aby koleno zacalo bolieta a tuhnut. Injekcie si zatial necham ako zalohu do buducna. Rehabilitaciu vyskusam, aj ked na taketo veci velmi nie som, ale co clovek nespravi pre moznost dobre sa zas rozbit na bikeu, vsak ano.. :D

Co sa tyka Sportclinic, tak som to myslel v tom pozitivnom zmysle, ze maju uz tak dobre meno, ze tam je naval napriek tomu, ze sukromnych klinik s podobnymi sluzbami uz existuje dost vela. Hlavne to, ze netreba mesiace cakat na MRI. Tiez prvotna diagnoza ortopeda po tom co mi len mechril s nohou (a hned ma poslal na MRI) bola zasah do cierneho, len stupen poskodenia neutrafil (kedze v ten den ma to akurat nebolelo :D).
23.03.2014 - 23:59:05
00
http://vysetrenie.zoznam.sk/cl/1000649/1386267/Koniec-bolestivym-kolenam--Ako-si-ich-udrzat-co-najdlhsie-v-dobrej-kondicii-
25.03.2014 - 10:54:49
00
Hmmm. Dalsia moznost na zvazenie pri poskodenej chrupavke - kmenove bunky - http://www.novinky.cz/zena/zdravi/268844-v-ostrave-nove-leci-artrozu-pomoci-kmenovych-bunek.html

http://www.cellthera.cz/caste-otazky/

A spolupracujuce pracovisko uz maju podla vsetkoho aj v BA - www.medissimo.sk

Ma niekto skusenost? :)
03.04.2014 - 00:02:18
00
Je to pekne drahe cca 2000 e, robili to mojej mame, ale davali jej len 50% sance na uspech vzhladom na stav jej kolena. Jej to nepomohlo. Svagrina zase absolvovala tu metodu z vlastnej krvi neviem presne ako sa to vola a tiez nic. Lepsie jej zabral synovial injekcie.
03.04.2014 - 06:51:41
00
1.tie sračky z vlastnej krvi pomahaju asi na 3 dni a je to drahé, poznám asi 6 prípadov čo to robili a efekt nula
2.je pravda že vačšina z nás geneticky nemá stavané kolená na 10000-15000km za sezonu v dajakej vačšej záťaží a ked sa pridružia okolnosti-nedostatočná vyvážená výživa , snaha o rýchle neprirodzené naberanie objemu km a pod , problém je na svete :-(
3. neviem načo by som točil 10tis ročne :-)
13.04.2014 - 21:54:05
00
Ja som mal problémy s kolenami, spôsobil som si ich nesprávnou technikou behania, bike a drepy z predklonu to po vyše pol roku dali do poriadku.
10.07.2014 - 10:42:54
00
Ja som si dnes dal vyjazd asi 240km, po 90-100 ma zacalo hrozne boliet lave koleno tak som zvolnil a s bolestou som dokocil vyjazd (odvtedy som si daval prestavky)
Kde je chyba? Boli ma pri necinnosti a pri bicyklovani, pri chodzi a behu vobec
13.07.2014 - 02:53:13
00
Ked ťa bolí pri nečinnosti a pri bicykli, tak radšej zájdi k doktorovi, nech ti spraví vyšetrenie, nech vieš čo to je. Ale možno by pomohli nejaké drepy cvičenia na spevnenie šliach, ale ked nevieš s čím máš problém, tak ťažko povedať ako to dať do poriadku. Akonáhle ťa začnú bolieť kolená, tak radšej neriskuj a nebicykluj.
13.07.2014 - 14:33:52
00
No... Problem tento mam len pri dlhsich vyjazdoch (nad 140km), taham taham a zrazu po tych cca 140-180km ma boli ale len to lave...
13.07.2014 - 20:35:57
00
Tak potom spevniť šlachy a pomaly pridávať kilometre, nič viac.
13.07.2014 - 20:55:25
00
No zle spravy... http://sport.sme.sk/c/7384368/zomrel-lekar-hokejovej-reprezentacie-vladimir-luptak.html?ref=njct
To bola spicka v SR (oi primar Sport clinic v BA), co sa tyka kolien a sportu. :(
15.09.2014 - 10:40:56
10
corsair, načo jazdíš také "štreky"? Špecializuješ sa na ultramaratóny alebo ťa to skrátka baví? V živote som absolvoval iba niekoľko tréningov dlhých 150 km a aj to pred maratónom ako previerka, či 230 km v balíku zvládnem. Ak som 150 km po kopcoch s priemerkou 30 km/h zvládol, vedel som, že 230 nebude problém. Lebo to nepôjdem sólo, ale zväčša v balíku v závetrí. ;-) Strácať rýchlosť a silu v kopcoch na úkor vytrvalosti nemalo pre mňa nikdy zmysel. Pretože pri akomkoľvek zrýchlení by mi "všetci" ušli. :-)
22.09.2014 - 12:28:00
00
Tak aj ja sa pridávam do klubu problematických kolien... Pôvodne to začalo ešte pri behaní keď ma začali bolieť kolená už po odbehnutí niekoľkých km.Na biku sa však tieto bolesti neprejavovali, až neskôr ma začali bolieť kolená v hornej vnútornej oblasti jabĺčka a potom aj v oblasti menisku. Posledných pár rokov mi začalo jedno z kolien hlučne pukať pri prekročení určitého uhlu- pri spätnom ohnutí cítim značné prasknutei v kolene,napríklad pri obliekaní nohavíc alebo pri vystieraní kolena zo skrčenej polohy.

Pred týždňom a pol to vyvrcholilo opuchom kolena,pri jazde po asi 2 týždňovom odpočinku. Ortopéd povedal že to nemám namáhať,a opuch sám zmizne.Už sa pomaly vytráca, ale obávam sa že sa to po ďalšej jazde na biku vráti.Už po niekoľkých km v meste som cítil pukanie aj v druhom kolene, s ktorým som predtým problémy nemával.

Základné pravidlá nastavenia kufrov a posedu dobre poznám,no vždy sa nájde niečo nové. Viem že Specialized robí bike fit, ale cena je u nich dosť vysoká pričom si niesom istý že to problém vyrieši. Viete odporučiť niekoho v KE alebo na východe kto sa hlbšie venuje nastaveniu posedu, kufrov na tretrách prípadne aj nejakej dynamickej analýze pedálovania? Prípadne ešte plánujem skúsiť aj rehabilitáciu a nejaké cviky zamerané spevnenie šliach kolena, ak máte nejaké dobré cviky, tak by určite nejaké to video alebo popis pomohol aj ostatným :-)
08.10.2014 - 23:15:50
00
http://www.bikefit.com/s-13-road-bikes.aspx tu je celkom fajn popísaná problematika nastavenia posedu. Myslím hlavne nastavenie kufrov, použitie podložiek pod kufre prípadne vložiek do tretier.
09.10.2014 - 09:29:54
00
ahojte chcem sa spytat koho trapi artroza kolena ako mna .....pri vacsej zatazi ma koleno boli ci na bike alebo ked nieco tazsie zdvihem...mate nejake radi co vam pomohlo atd dik za info
01.12.2014 - 00:07:44
00
keyboard_arrow_up