Condrosulf 400 - momentálne žeriem prvú z troch krabičiek.
01.12.2014 - 05:00:58
00
Condrosulf na predpis. Daju sa kupit vyzivove doplnky, co obsahu tu istu latku ako Condrosulf a netreba chodit po recepty. Ale samozrejme najlepsie mat kvalitne vysetrenie za sebou, idealne vratane magnetickej rezonancie, nech sa vie presna diagnoza - u niekoho to moze byt znicena chrupavka a u niekoho operovatelny meniskus, co po spravnom zakroku a rehabilitacii moze problemy uplne odstranit.

Ak tabletky a nejaky menej zatazovy rezim (lahsie prevody, nedupat) nepomoze, dalsia instancia su injekcie do kolena. Mne velmi zle robi ked je koleno v chlade a zatazi. Nezaskodia ani rehabilitacne cvicenia na posilnenie svalov a vaziv, co drzia kolenny klb. :)
01.12.2014 - 11:04:07
00
@lpopo
mne pomohol Animal Flex od Universal
ale nic ine som neskusal, tak neviem porovnat ...
01.12.2014 - 14:28:23
00
no ja som bol mesiac do zadu u ortopeda a z rtg snimok mi povedal ze mam artrozu ...... tak som zazimoval bike nenamahal koleno.....kupil som si mobilin vyzivu aj gel mobilin citim ze mi viac pomohol ako napr fastungel...teraz som zacal akurat chodit do posilky trenujem na stacionarnom bike jazdim na lahsich prevodov plus nejake cviky na koleno a zatial som nezaznamenal ziadnu bolest dufam ze sa to zlepsi lebo bike nechcem skoncit diki za info
01.12.2014 - 23:04:04
00
Condrosulf 400 je voľne predajný - 800 je na lekársky predpis.
02.12.2014 - 04:58:48
00
chlapi mozem vam s cistym svedomim poradit ze s condrosulfom, mobilinom, artrotekom, artrostopom, atd. v zasade vyhadzujete peniaze (resp. ich strkate do vrecka vyrobcovi, distributorovi a predajcovi). Aktualny zaver v sucasnosti je, ze ziaden z tycho (ani podobnych) pripravkov nepreukazal ziadny pozitivny ucinok z hladiska zlepšenia priznakov osteoartrózy (napr. artrózy kolena konkretne v tomto pripade). Teda ak sa niekto citi lepsie po tychto pripravkoch, bolo preukazane ze ide o kombinaciu niektorych z nasledujucich mechanizmov: placebo, zmiernenie alebo uprava zatazenia, co zvycajne nastava ked si clovek uvedomi ze ma problem ktory vyzaduje chrustanie piluliek, preukazany mierny protizapalovy ucinok u tychto latok (asi ako keby ste brali 100 mg paralenu denne, atd.
ZAVER: za kazdy mesiac klbovej vyzivy mas cca 1x XT kazetu, za rok mozes kompletne prezbrojit bajk, za 4 roky mas novy bajk...
P.S. plati to aj na lieky na predpis aj volnopredajne, dokonca aj na najnovsi zo šamanizmov, tzv PRP (injekcie vlastnej plazmy z krvi obohatenej krvnými doštičkami do kolena)... služi to hlavne na vyťahovanie peňazí z ľudí, ktorí nemajú čas si to poriadne naštudovať.
Howgh.
02.12.2014 - 08:26:10
02
Teraz nám ostatným chýba od teba informácia, čo pomáha ...
02.12.2014 - 08:34:08
00
:) zase sklamanie, chcel som vlastne povedat ze nic....ked si raz nacnes chrupavku je to v prdeli, uz mozes len spomalit jej opotrebenie - vhodnym managementom zatazenia, doladenim geometrie (ako bolo pisane : posed, vložky, uhol SPD atd na bajku, vlozky, obuv, telesna hmotnosť u behu). Problem je v tom, ze vacsinou ignorujeme prve priznaky toho, ze sa nieco deje - popichavanie, opuchy, obcasne bolesti, a dufame ze to prejde. Nuz (pokial neslo o uraz, alebo infekcny zapal, apod.) - NEPREJDE...
Bohuzial toto nikto z nas nechce pocut a preto je tu velka prilezitost nas odrbavat... wobenzym,.kinesio pasky, condrosulf atd.... vsetko je to postavene na tom ze CHCEME aby to bolo lepsie a ze to dava nadej... najhorsie na tom je, ze namiesto toho aby sme robili to co treba (vid vyssie) tak kolena zatazujeme dalej a zerieme tabletky, mysliac si, ze to takto je v pohode....
02.12.2014 - 08:58:24
02
Presné tak ako píšeš já som mal 2r v kuse bolesť kolien striedalo sa práve potom ľavé ,na magnetickej ukázalo že všetko ok , ultrazvuk že je tam cysta na právom , časom aj na ľavom no problém bol pri behu a bajku,ked som bol v klude pohoda popapal som neake spomenuté prípravky no samozrejmé o ničom ,potom som dosť bajkoval aj cez miernu bolesť , všetky tabletky som vysadil cca po 5 mes sa skoro vsetko dalo do normalu no dodnes neviem co to bolo , a to som preskakal od imunologie po reumatologiu a všetko ok okrem tej cysty ,no to pôjdem ešte doriešiť či sa strebali alebo nie nebol som tam 5mes od kedy sa mi polepšilo :) dodnes neviem čo mi bolo ale musím si priznať že som to asi preháňal na bajku a to 2 dní bike den voľna a dokolečka výjazdy prevažne cca od 50km do 100km .


Naposledy upravil Ghost5900 dňa 02.12.2014 - 11:51:34, celkovo upravené 1 krát.

02.12.2014 - 09:26:23
00
hm bolo by dobre vidiet obrazky...ale cysty nevznikaju a nezanikaju len tak z nicoho nic, vacsinou je to vrodena vec a zanikne len zlomeninou napriklad. a pokial nie su tesne pod chrupavkou tak nezvyknu robit problemy (zalezi aj od velkosti jasne), skor by som povedal ze to nesuvisi s tvojim problemom, ten na CT nevidis...
02.12.2014 - 09:41:50
00
No už to neriešim som 5mes ok a nakladam si poriadne aby som vedel či čo alebo ako :) no dosť regenerujem.
02.12.2014 - 09:53:02
00
ja este skusim magneticku r.co mi najdu lebo rtg snimky su neni bohvieco
02.12.2014 - 11:41:53
00
petho ja jednoducho verim, ze mi tlacenka, grilovane koleno, gumove cukriky pomahaju.... no a ked tomu verim, tak mi aj pomozu :D
niekde som cital, ze na chrupavky je dobry akurat tak pohyb
02.12.2014 - 13:15:17
00
Mali by vymysliet nejaku transplantaciu chrupavky. :D Chrupavka je gameover pre obrovske mnozstvo ludi. Na urazy su uz nejake metody tak ostava uz len verit ze v nejakej dohladnej dobe vymyslia aj nieco pre tie ostatne pripady. :D Zatial je asi jedine riesenie ebike. :D
02.12.2014 - 13:19:12
00
nechcel som sem nejak vypisovat, ale suhlasim s petho, zrat lieky bez toho, aby som navstivil ortopeda v pravom slova zmysle je sprostost... tiez som takto zabil asi rok, bo jeden kvazi ortoped meditoval a naordinoval mi kadejake tablety, ked nepomol condrosulf, tak nejake pribuzne tablety... zacal som potom patrat, obehal doktorov takmer po celom slovensku a nakoniec sa pricina nasla a samozrejme s tym, ze ziadne tablety nepomozu... jedine tablety, ktore som aj po operacii fasol, boli ibalgin a im pribuzne... teda nie fasol ale nech si kupim, keby ma nieco bolelo, nastastie nebolelo nic a doteraz nakladam kolenu co to da, dokonca je na tom lepsie ako druhe, nezreparovane... :-)
a ta pricina bola jednak v buducnosti mozna artroza kvoli roztrhnutemu kriznemu vazu, zosroteny meniskus i poskodena chrupavka, ale vsetko sa dalo spravit v jednej, aj ked o trochu dlhsej operacii...
02.12.2014 - 14:42:39
00
keyboard_arrow_up