Chcel by som sa opýtať, či má zmysel ísť si dať nastaviť posed napr. do specializedu. Na niektoré zlozvyky si človek časom zvykne a potom keď by to malo byť správne už pociťuje rôzne neduhy.
Ďakujem.
17.09.2016 - 20:14:14
00
Len aby bolo jasno - este mas nejaku otazku kedze si si na tu prvu sam hned odpovedal :) :) :)
18.09.2016 - 14:35:56
01
No práve že neviem či sa to oplatí. Skôr by mohol niekto napísať, kto také niečo skúsil či to pomohlo. (ku lepšiemu? ,horšiemu?)
18.09.2016 - 15:24:26
00
Prečítaj si v 53x11, číslo 3/2016, článok "Mechanika není biomechanika" (str. 86-89). Píšu tam, že odborné nastavenie posedu a jeho zmena dokáže byť bezbolestná a dokonca pomôže zvýšiť výkon.

Akurát neviem posúdiť, či je to reklamný kaleráb, alebo naozaj pravda...
18.09.2016 - 21:04:13
00
To je užitočné pre začiatočníkov. Keď máš svoju zabehnutú polohu môže byť zmena aj na škodu.
19.09.2016 - 08:37:15
00
cornus Veď práve.Keď mi príde nový cesťák, tak to asi skúsim. Dlho som na cestnom nesedel, tak skúsim nastaviť posed a ... podľa seba, trochu pojazdím, potom pôjdem asi do spešlu a uvidím čo vymyslíme. Možno to budú vyhodené eura a možno nie.
JoKo čo to už som prečítal a práve preto by som to chcel skúsiť. Napríklad si neviem dosť dobre predstaviť ako by som skúšal doma rôzne dĺžky predstavca.
Nemám zatiaľ najazdené tisíce km aby som vedel či to bude hneď všetko sedieť a možno ani potom to nebude tak ako to má byť. Veď uvidím.
Keď ma začalo bolieť v pravom kolene, tak mi dosť dlho trvalo nájsť problém, rôzne nastavenia kufrou mi zabrali dosť času. (na BIKU)
Potom napíšem čo a ako.
19.09.2016 - 18:38:25
01
problém bude skôr nájsť na SK pracovisko kde by tomu skutočne rozumeli a za počítačovej vedy by ti našli optimálnu polohu... čo som počul tak väčšinou to je u nás len tak že metódou "pokus - omyl"... že ti napr. zmení dĺžku predstavca a máš si povedať či sa ti lepšie šľape/sedí... podľa mňa sa to treba minimálne pár hodín na objektívne posúdenie a a nie pár minút... vhodné tak pre úplneho začiatočníka čo si kupuje prvý bicykel na nastavenie nejakého základného setupu... ak už máš svoju zaužívanú polohu, tak máš lepšie sám experimentovať, budeš to mať aj oveľa lacnejšie
19.09.2016 - 19:34:42
02
Počul si dobre :) Faktom je, že ľudí so skúsenosťami nie je veľa na Slovensku. Skôr naopak. U mňa prichádzal do úvahy iba Guru Fit alebo Retul. BG Fit vôbec práve pre ten pokus-omyl. Napr. Guru Fit robí ride.sk.v Banskej Bystrici, ale tam komunikácia uviazla z ich strany nejak na mŕtvom bode. Ok, keď ticho, tak nebude služba za 200€. U nich. Na druhe strane stačil jeden email do Prahy a bola objednávka na Retul. Česi vedia robiť biznis a p.Falge svoju prácu :)

JoKo nemáš ten článok naskenovaný náhodou?
19.09.2016 - 20:37:02
00
Nemám
19.09.2016 - 22:25:01
00
Mne pomohla jedna anglicka stránka... Keď som kúpil fulla, boleli ma stehná a kolena tak som na tej stránke zadal parametre bajku, na tele sa meralo asi 10 veci a vyplulo mi to ze musím ist so sedlom vyššie asi 2 cm a sedlo dopredu/ dozadu ( to si nepamätám) a čuduj sa svete, na ďalšom výjazde bolo po probléme
http://www.competitivecyclist.com/Store/catalog/fitCalculatorBike.jsp
19.09.2016 - 22:31:16
03
Takže pre doplnenie a zhrnutie.

Nakoniec som si vybral a úspešne absolvoval nastavenie BG FIT v Dolnom Kubíne.
Po úvodnom rozhovore a kontrole môjho zdrav. stavu (dĺžka nôh, klenba chodidla, vytočenie chod. do strán, chrbtica.....) sa zistilo aké sedlo (šírka) potrebujem a že pod pravé chodidlo potrebujem vložku, keďže je viac vykrojené. Nasledovalo nastavenie posedu výškovo, doladenie kufrov na tretrách do strán a dozadu, znovu doladenie sedla do zadu.
Čo sa týka predstavca, baranov, tak to sme moc neriešili, lebo mi to vyhovuje ako je a aj podľa všetkého to bolo OK.

Od tohto nastavenia som zatiaľ najazdil 2 výjazdy cca 180 km a musím povedať že nové sedlo je super a vložka v jednej tretre mi už nespôsobuje tŕpnutie chodidla.
Samozrejme nastaviť sa to dá aj doma ak máte niečo najazdené, no mne by to trvalo určite dlhšie ako tam. Takže za cca 3hod mi nastavil všetko ohľadne žiletky, vybral som si sedlo na moju pr.el a zistil som prečo mi stále tŕplo chodidlo.

Za mňa OK, aj keď cena je dosť vysoká.
27.11.2016 - 09:56:44
00
Máte niekto skúsenosti s Bikefittingom v Oslanoch? Výbavu tam majú profi, len by ma zaujímali skúsenosti, ak si tam niekto už dával takto nastavovať bike :)
30.01.2017 - 17:00:14
00
ozivil by som tuto temu, kde sa dnes da taketo nastavenie biku urobit?
15.06.2019 - 19:53:04
00
Tiez by ma to zaujimalo. :)
Kde sa to da nastavit v KE, alebo v okoli.
25.02.2020 - 11:43:39
00
tiez by ma zaujimali referencie bikefittingu v mtbikery pripadne inde na zapadnom slovensku.... zaujimaju ma kde su skuseni, nie po 5 skoleniach a 3 mesiacoch. kmu sa da doverovat. dik
13.06.2020 - 22:03:03
00
keyboard_arrow_up