Ahojte, chcel by som sa spýtať otázku ohľadom sedla. Kúpil som cestný bicykel z lacnejšej rady MERIDA RACE LITE 901 COM a na prvej jazde asi 60km som už po 40-tich minútach cítil tlak v oblasti prostaty. Nieje šanca že by som ju mal "chorú", mám 20 a na vyšetrenia chodím každžý rok... skôr ide o sedlo ktoré mi tlačí na celý oblasť od "vajec" po "prdel" ......v posledných kilometroch to bolo už dosť masívne a cítim to doteraz (jazdiť som bol včera). Mám aj cyklistické oblečenie, no to je podľa mňa na môj vkus málo VYPCHANÉ. Môže to byť zapríčinené aj tým že mám 95 kilov, niesom tlstý, iba som mohutnejšej postavy. Cyklistike by som sa chcel venovať no toto ma dosť odrádza.

Myslel som že by sa dali tie nohavice ešte viac vypchať, švagor sa venuje čalúnnictvu, tak by mi vedel ušiť nejaký plochý vankúšik na suchý zips ktorý by som si pred jazdou ako "ženskú vložku" prilepil k nohaviciam z vnútra aby som tlak zmiernil.
Alebo kúpiť nové sedlo. Videl som reklamu na SELLE SMP sedlá : http://www.sellesmp.com/smp4bike/index.php
Počul som už aj o takzvaných gélových, ale tie ten tlak čo cítim zmiernia minimálne. Preto sa mi zdá to nové sedlo najrozumnejšie riešenie. Chcem sa spýtať či s tým má niekto skúsenosti. Prípadne s tou vypchávkou do gatí....

Dík


Naposledy upravil Dildogripak dňa 15.08.2012 - 10:02:18, celkovo upravené 1 krát.

15.08.2012 - 09:41:37
00
Ono pri sedlách zväčša neplatí čím viac vycpané tým lepšie... viem že je to paradox ale tvrdšie sedlá bývajú viac komfortné. Musíš si nájsť sedlo ktoré ti bude sedieť TVAROM a nie množstvom vycpávky, nevravím teraz o žiadnych karbonových sedlách... ale normálnym pre cestnú cyklistiku.. Popozeraj sedlo s dierou ak ťa tlačí na tých miestach ktoré opisujem (značky: specialized, selle italia, fizik...) chcelo by to požičať si niektoré sedlá a vyskúšať... Takéto kupovanie sediel na slepo by som nerobil pretože každý máme zadok iný :P a niekomu nesadne ani sedlo za 300eur. Ja vozím selle italia SLR gel flow je staré otrhané ale sedí mi tvarom perfektne... a to som asi jeden z mála pretože poznám 4ľudí čo ho vozili :D a každý naň remcal.
15.08.2012 - 09:54:42
00
sedlo som aj ja zhodil z noveho biku, prave kvoli problemu co opisujes. tazko poradit, najlepsie je otestovat viacere sedla. ja mam na MTB toto sedlo http://www.pells.cz/komponenty/sedla/aier-ti-crmo/rok-2012/ a teraz uz aj na cestaku. Je to lahke, odolne /mam ho na MTB uz 4 roky/ a netlaci.
To co bolo na cestaku, bolo nejake OEM velo, tvrde, velke, tazke ... nechapem vobec naco davaju vyrobcovia taketo sunty aj na 1700 eurove bicykle, kedze je to proste nepouzitelne.
15.08.2012 - 09:56:50
00
V tomto napríklad: http://www.merida.sk/prodej/Sedlo-Selle-SMP-Strike-Extra
je tá "diera" masívnejšia, tým pádom by šlo o menší tlak ako pri menšej diere.... Fakt sa to nedalo vydržať prvú jazdu. Myslel som že ho plesknem do "zeliny" a idem domov busom. Snáď tento problém vyrieši nové sedlo....Otázkou je, či nájdem u nás obchod v ktorom budú mať podobné sedla k vyskúšaniu....
15.08.2012 - 10:06:34
00
Nemusíš zrovna kupovať SMP je veľa iných značiek... a typov.
15.08.2012 - 10:14:38
00
napríklad???
15.08.2012 - 10:24:15
00
na 905ke mam od vyroby Selle Q-BIK a nestazujem sa. Aj ked mozno, neviem ci to s tym suvisi, ale zacali mi posledne 2-3 vyjazdy dret gate o slabiny. Po vcerajsku to mam normalne zodrane a na dotyk to boli. Au :yawn: Mozno mam len moc vytiahnute gate, alebo neviem... :( Zda sa mi, ze to je odkedy som si ich nepral ja na 30, ale moja :l: na ktoviekolko (tvrdi ze 40, ale asi tam bola aj avivaz :( )
15.08.2012 - 10:27:45
00
heh no neviem ako urcite fotelka je prijemna na prvych 30min ale potom ked sa vysedi zacina peklo , u tensych je to presne naopak najprv ta to omina ale nie na makkych castiach samozrejme skor styk kosti koza ono ak mas sirsiu panvu tak jednoznacne sirsie sedlo vsakano :D, ja som mal od zaciatku co bikujem na cestaku v sedle pozdlznu dieru , ono okrem toho ze netlaci cast kde je diera este aj vetra ale iba za predpokladu ze je sucho :) ak ides po mokrom tak budes mat nepohodu :), ale hned nieco hadzat do zeliny je trochu prirychlo aj to splna tie zakladne poziadavky co su sirka sedla vzhladom na sirku sedacich kosti a nie velmi polstrovane tak by som mu este dal sancu ono tych 1000km je podmienka na testovanie sedla ak to uponahlas nikdy si nenajdes to prave a budes musiet strielat na slepo alebo sa zverit do ruk odbornikov povedzme od specializedu a ich programu (neviem nazov)...
ja som mal trochu stastie lebo co som si kupil tak odhadom my aj sedelo ale az po tych 1000km dovtedy som bol z neho dost nestastny ....
15.08.2012 - 10:29:49
00
Asi si nepochopil o čo tu ide, mňa z toho sedla bolí prostata ešte doteraz. To som spravil len 30km a už som to cítil. Tá diera v sedle je určite na niečo dobrá a budem to potrebovať. Otázkou je ktorá značka, ktorý model.

Určite toto moje sedlo nedostane šancu počas 1000km dráždiť moju prostatu.... Na to som si bicykel nekúpil aby som z neho s bolesťami zosadal.
15.08.2012 - 10:39:45
01
Mozes skusit napr. niektore z WTB sediel, tie su komfortne a dobre tvarovane.

Uzsie: http://www.wtb.com/products/saddles/racing/volt/
Sirsie: http://www.wtb.com/products/saddles/performance/purev/

Btw. horsi nick z nevedomosti som este asi v zivote nevidel. :D
15.08.2012 - 10:51:50
00
Ohľadom sedla nečakaj odpoveď, túto si kúp táto je perfektná.Každý sme iný...Na tvojom mieste najdem obchod kde vedia zmerať šírku pánvových kostí(aby si vedel akú šírku sedla hladať)a potom sa porozhliadnuť po sedlách v danej širke a zodpovedajúcim tvarom vzhladom na tvoj problém.(čiže nejaká tá diera v strede...)
15.08.2012 - 10:57:39
00
Len este jeden "detail" - diera v sedle nie je podstatna vec, podstatny je tvar sedla.
15.08.2012 - 11:02:53
00
este otazka, ci vobec vies kde je prostata lebo mam pocit ze to nevies ....
15.08.2012 - 11:18:02
01
Myslim, ze problem bude vo viacerych bodoch. Sedadlo musi sadnut to je fakt. Nezalezi na cene, vahe sedadla. Prvy bodom je tvar sedadla. Druhy bod je podla mna nastavenie posedu, dalsim bodom je tvoja vaha a aj kvalita vlozky v cyklogatiach. Ver mi, mam s takym istym problemom skusenosti. Dufam, ze som ich vyriesil. Mas som sedadlo Fizik Nisene, nesedelo mi ale jazdil som. Po case ma to prestalo bavit a skusil som nove sedadlo. Kupil som si po dlhom vybere Selle Italia SLR XC Gel Flow. Je to sedadlo s dierou. Ked som na neho prvy krat na jar sadol zhrozil som sa. Na takom tvrdom sedadle som este nesedel. Jazdil som vask dalej a casom mi uz tvrde nepripadalo a hlavne nikde netlacilo. Pouzivam ho na MTB. Na novom biku som mal Selle Italia SLR bez diery. Skusil som aj to, ale tlacilo na prostatu tak na noveho Sparka islo stare SLR-ko s dierou. Na cestaku som riesil to iste. V Kosickom Jumpsporte som si pozical testovacie sedadlo Spesl Toupe vo vezii GEL. Kedze mi sadlo tak ho jazdim doteraz. Ale pozor, od oktobra 2011 do marca 2012 som nesedel na biku. V marci zacalo trapenie na cestaku aj ked predtym mi sedadlo Spesl Toupe pripadalo pohodlne. Prisiel som na to, ze mi "sfajnovela" rit za tych par mesiacov co som nebikoval. Jazdil som dalej aj napriek "nepohodliu" a po cca dvoch tyzdnoch bolo vsetko OK. Teraz nemam problem stravit na cestaku 5-6 hod. vyjazd a na MTB aj 8 hod (Salzkammergut). Som asi podobnej postavy, mam 85kg (mohutnejsia vrchna cast), zohrava podla mna dolezitu ulohu aj tvoja vaha. Na jar som mal po 5 miesiacoch nic nerobenia az 93 kg a bolo to citit, co sa tyka pohodlia na sedadle. Teraz ked mam 85 kg je to uz o inom. Myslim, u nas tazsich zalezi aj na kvalitnej vlozke v cyklogatiach. Striedam starsie Nalini, ktorte su uz vysedene a nove Casteli a ja v tom cistim dost velky rozdiem. V novych cyklistakoch je vlozka podstatne hrubsia- nevysedena, cize konfortnejsia. Tak toto su moje postrehy a skusenosti, ktore ti mozno pomozu pri vybere.
15.08.2012 - 11:18:54
01
Lakko dík za raduu, určite sa poobzerám po týchto modeloch.
15.08.2012 - 11:28:59
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty / Sedlá)
keyboard_arrow_up