posledny rok som castejsie s doktormi ako s vlastnou matkou a momentalne mam mesiac po operaciii sinusu.
rana sa mi doteraz hojila bez komplikacii. uz chodim tyzden do prace. cital som hrozostrasne priebehy hojenia po nete. som rad, ze u mna tento prvy mesiac bol bez problemov. hrozi este aj mesiac po zakroku nieco ?
pocitam, s recidivou, pretoze postihnutym pacientom po zakroku sa to bezne vracia. Zaujimali by ma vase skusenosti. Chcel by som uz na bezky, lyze, hokej...
vdaka
23.01.2017 - 10:14:47
00
... hlavne treba dať pozor, aby si ten sinus držal v hodnotách od mínus jedna po plus jedna.
23.01.2017 - 21:18:32
04
no teraz mam minus jedna a akou metodou sa to podla teba dosiahne najlahsie ? netreba aby amplituda prechadzala nulou ?
24.01.2017 - 11:48:17
00
ReHMn by ti mohol presnejsie povedat. Popravde, mna by to celkom tiez zaujimalo.
24.01.2017 - 22:42:47
00
no akurat som sa vratil z chir. ambulancie. mam nejakych 40 dni po opracii. nebol tam ale doktor iba sestricka. ta povedala, ze to mam zahojene pekne ale aby som aspon do konca mesiaca so sportom pockal. pytal som sa ci mozem na plavaren, bezky alebo do sauny....
25.01.2017 - 10:07:21
00
Pod pojmom operacia zrejme rozumies vyrazanie celeho (hnisaveho) lozka. Lebo v niektorych pripadoch staci narezanie a rukavicovy dren + atb a sa to zahoji...
Rizikom pri vzniku je nadmerne ochlpenie a potenie, co vytvara pre bakterie idealne podmienky... Takze saunu a plavaren by som este neodporucal. Bezky ano, tych 40 dni po OP je dostatocna doba. Pripadne aj sedavy kupel v kamilkach...
25.01.2017 - 18:04:58
00
Ano, pod spinalnou anestezou. Od celkovej sa ma vsetci na op. sale snazili odhovorit - co sa im aj podarilo. Argumentovali, ze omnoho cneskor nastupia pooperacne bolesti. Po tabletke co mi dali pred zakrokom (ten trval sotva 20 minut ?) som bol taky ospaly ale ked som sa za 2 hodiny zobudil, tak ma bolela hlava ako koňa. A ked ma napichavali, tak ma ako platnickara 2x fajne trafil anesteziolog kdesi do nervu.....alebo kde...Ked som sa vratil z nemocnice po troch stravenych dnoch, tak som citil, ze sa mi zhorsil stav chrbata. Bolo to nastastie len docasne. Ked som sa chcel trochu predklonit, tak som citil tie dobre zname pocity ako ked ma ide "seknut".
Popravde :-) na bezkach som uz bol, nevedel som uz doma vydrzat...v sobotu hodinu a pol na klasiku. V nedelu som sa citil v zmysle sinusu dobre.
No ale uz v pondelok zacalo byt miesto okolo jazvy opat citlive. Samotna jazva zatial nehnisa. Neviem ci sa jedna len o "bolest" svalov (ak tam nejake su), ktore neboli dlhsiu dobu zapojene do pohybu alebo som tym bezkovanim podrazdil tkanivo pod kozou.
25.01.2017 - 18:57:49
00
som tri mesiace po operacii. jazva zahojena a zatial bez komplikacii. bol som 2x plavat, 3 dni na lyzovacke a zo par krat na skalke na bezky. dufam, ze sinus je uz minulostou. uvidim ako to bude v kajaku resp. na MTB. dnes uz v stoji a pri chodzi necitim nic ale pri sedeni este stale citim, ze miesto nie je 100% zhojene.
14.03.2017 - 13:21:08
01
16. decembra bude rok od operacie. vyrezane miesto je zhojene pekne avsak bolieva. hlavne ked sedim. jeden cas som si myslel, ze sa jedna o recidivu. chirurg vsak po "obhliadke" povedal, ze nevidi nic co by tomu malo nasvedcovat. tak si mastim lokalne heparoidom a striedaju sa horsie dni s lepsimi. bolest sa vratila niekedy cez prazdniny, ked som intenzivnejsie vysedaval....auto, lietadlo, plaž....trochu MTB. na MTB to citim najviac, ked sliapem v sedle prudsi kopec.

co je zaujimave, ze som mal este niekolko reakcii na to co som tu popisal ale vacsina cez PM ako keby mali ostych o tomto probleme hovorit verejne pod svojim nickom - ako keby sa jednalo o syfilis :-)
10.10.2017 - 14:34:18
00
Jedna rada : holiť , holiť a ešte raz holiť rite !!! Ešte som osobne “ neuspaval “ človeka na operáciu sínusu , čo si vyholoval riť . A hygiena !!! Aj dvakrát denne prebehnúť 😀
10.10.2017 - 14:41:37
00
no asi preto, ze to nie je normalne bezne...si holit rit. podla "razancie" s akou si uviedol svoj prispevok sudim, ze si aktivny protagonista, toho co radis. este by si to mohol rozviest Ramon1 ,ze ci holit len štrbinu alebo aj aršloch, pripadne aj perineum ?
to je nadherna tema, ze ?
11.10.2017 - 17:57:29
00
tu je pribeh chlapika, ktory urcite neodporuca holit si prdel
http://www.ign.com/boards/threads/guys-take-it-from-me-dont-shave-your-butt-hairs.205942687/
11.10.2017 - 18:01:08
00
Akože mam to v riti , radu som dal . Tak ber alebo sa zariad podľa seba
11.10.2017 - 19:03:59
00
uff aky prchky....ci pana...
tu hygienu beriem i ked ako sa hovori, ze vsetkeho vela skodi. z kazdej strany pocut, ze zijeme prilis "sterilne" a telo si potom nebuduje imunitu.
vies, radu si dal ale nejak moc nepriblizil problematiku okolo toho - vyhody.
mne kamos raz radil aby som si prelepil noze na korculiach na jar po sezone lepiacou paskou. ze aby nezhrdzaveli. potom v zime usudil, ze ked vrkoci na lad, tak sa paska prereze (nechcelo sa mu to davat dole). paska sa na hranach pretrhla ale v zľabe noza zostala....v ten den dokorculoval....su rady a Rady.

vies, ked sa mi opat pritazi a pojdem na masaz prostaty, co mam povedat primarovi urologovi na tu holu rit ? ze mi to poradil Roman1 :-)
On: a kto je Roman1
Ja: nepoznam ho osobne ale je to asi anestezilog a je z jedneho fora.
On aha a dovod toho vyholenia ?
Ja: ani ten nepoznam...to nam len radil
On: vydrz !....zavolam kdesi...." pane Chocholoušek ? mam tu pro Vas nekoho zajimaveho....."

ja si cenim, ze si reagoval. dva prispevky a cca 5 minut straty z tvojho zivota kvoli teme, ktora sa ta mozno priamo netyka ale v takomto stave ako si to zanechal - zatial nemaju ziadnu vypovednu hodnotu si myslim.
11.10.2017 - 19:55:16
03
Osobne si myslím , že tvojmu urologickemu primárovi je jedno do akej rite strka prsty . No osobne by som radšej strkal do vyholenej ako chlpatej a ešte radšej by som si to nechal urobiť sestričkou , keď už treba ... predsa “ temne obdobie bobrov “ skončilo v osemdesiatich rokoch min. storočia a neplatí to len u kundičiek ... a ak skutočne nič netušíš prečo máš “ jeepovu / čítaj džípovu / chorobu tak si to vygoogeluj . Predispozícia , ale hlavne chlpy ... tuto radu ber ako od lekára , bikera a pre tuto tému aj poslednú ... takze všetko dobre a nech “ rite nepraskaju ;) “ .

S heslom “ chlpy sú smrť “ sa s vami lúčim :hai:


Naposledy upravil Ramon1 dňa 15.10.2017 - 13:00:01, celkovo upravené 1 krát.

13.10.2017 - 19:31:31
02
keyboard_arrow_up