Čaute,chcem sa spýtať hlavne kto sa vyzná.Nemám už 20 ani 30 ani 40 ale trošku viac.Ide o to ,že chodím asi 2 krát týždenne možno aj častejšie nejaké tie výjazdy už pár rokov.Mám trekingový bike a chodím hlavne cestnú cyklistiku.Rád chodím po tých dedinkách a mestách mám s toho pasiu. Moje túry sú zhruba okolo 55km a viac. Idem aj cez 100km minulý rok som dal 210km v jeden deň.K meritu veci,kondične sa cítim dobre ,ale jediný problém ,ktorý mám je zo stehnami.Proste toto je môj najslabší článok tela.Môžem prejsť aj tých spomínaných 210km ,ale ,že by som mal iný problém okrem stehien neviem.Také lýtka ani neviem ,že mám ,ani po 200km. Necítim najmenší problém z lýtkami. Stehná sú problém číslo jeden aj po tých rokoch.Stačí ísť tých 50km a na druhý deň sú ko.Samozrejme v mojom veku aj dlho trvá ,lež sa spamätajú,ale to trvá aj týždeň.Samozrejme nečakám a idem si svoje,ale potom sa to kopí.Nech chodím ,akokoľvek či pravidelne trebárs každý tretí,štvrtý deň,alebo raz za týždeň je to fuk.Proste tie stehná skučia.Jasné ,že sa premôžem počas jazdy bolesť prekonám ,ale po túre nastáva presilenie.Posed na biku mám v poriadku to som už riešil.Čítal som niečo aj o kyseline mliečnej no neviem.Veľa krát idem kondične sa cítim super príde kopec verím si naň,ale stehná zaskučia a dovi.Bolesť síce prekonám ,ale neni to už ono .Proste tam ten motor nezaberá.Takže kto sa vyznáte poprosím o radu,vďaka.
14.05.2020 - 18:07:49
00
ja som asi rovnako starý ako ty,teda tiež mám po 40-ke, no po 50km ani neviem že som niekde bol .možno ti len treba viac jesť počas výjazdu aby bola energia a po výjazde jesť nejaké bielkoviny (mäso,syr ,tvaroh) aby sa dali dokopy svaly,skús prečítať toto - https://www.mtbiker.sk/clanky/123107/jedlo-a-cyklistika-co-kedy-a-kolko.html
14.05.2020 - 18:40:16
00
Nie ,nie v jedle to neni to mám zmáknuté.Po 50km ani ja neviem ,že som niekde bol.Nemám pocit únavy ani nič podobné,ale ,keby som chcel sadnúť na bicykel na druhý deň tak pocitujem slabosť stehien.
14.05.2020 - 18:54:26
00
Ja sa az tak nevyznam, ale mozno by pomohli nejake doplanky stravy resp. spravna strava, aby bola bohata na potrebne ziviny, mineraly pre lepsiu regeneraciu + mozno nejake vhodne cvicenie. Su tu podla mna skusenejsi ludia tak snad poradia.
Tak vidim, ze uz to tu niekto nacrtol tu stravu atd.
14.05.2020 - 18:58:14
00
Sam si si odpovedal v popise kde mas problem....slabe stehna. Zacni drepovat to jest vsjo ( najjednoduchsi najrychlejsi najucinnejsi sposob naberania sili v nohach ). Pri chodzi sa zapajaju ine skupiny a hlavne ak iba chodis a nebehas tvoj nervovy system nie je zvyknuty na zataz cize si ako zo zelatiny :D Trosku si makni a casom sa to dorovna a hlavne porozmyslaj o cvikoch na tie stehna lebo ziadne lieky a carovne veci ti nepomozu.
14.05.2020 - 19:16:36
05
Silu ziskas v kopcoch. Treninga aj doma drepy. V kopcoch tazsi prevod. Netreba dlhy vyjazd staci aj 25km ale strmsie. A intenz8vnejsie... A masko papať
14.05.2020 - 19:22:55
01
Prečo sa to potom neprejaví aj na lýtkach. Za tie roky by si už tie stehná mohli zvyknúť.
14.05.2020 - 19:30:05
00
Ja mám zadok prilepený na bicykli nonstop.Neznamená to ,že ,keď nemám nejaký plán na túru ,že sedím doma.Proste behám po okolí aj tak dám okolo 20,30km.Do práce každý deň 6,5km tam a naspäť aj ,keď to neni veľa ,ale v podstate som na biku každý deň.Ten rozdiel je markantný medzi lýtkami a stehnami.
14.05.2020 - 19:35:21
00
No lebo ked chodis tak zapajas litka a nie stehna v uvodzovkach nie doslova ale vahu tela prenasas cez spicku nie skokom :D ak budes miesto chodenia skakat ako kengura budes mat silne aj stehna. Nerob z toho vedu uz vies kde je problem teraz je to uz iba na tebe ako nalozis s informaciami ;)
14.05.2020 - 19:37:57
01
Keď som bol mladé ucho okolo 20 az 25 rokov mal som problém opačný.Stehná som vôbec nevedel ,že mám a do lýtok som mával pravidelné kŕče.
14.05.2020 - 19:40:23
00
Aku mas kadenciu? Neslapes zbytocne tazke prevody?
14.05.2020 - 22:29:51
00
nemas prilis vysoko sedadlo ? skus posunut tak o pol cm nizsie
15.05.2020 - 00:47:06
00
Za tie roky rokúce viem ,aké prevody treba voliť.Čo sa týka sedla tak práve posunutím nadol by som stehná ešte viac zaťažil.S týmto som sa pohral a rozhodne je nad slnko jasné ,že čím ideš nižšie tým máš väčší tlak na stehná.Tým chcem povedať,že sedlo mám nastavené v poriadku.Poznám parametre ,ako sedlo nastaviť a tak ,ako to mám mi to vyhovuje.
15.05.2020 - 01:10:03
00
keyboard_arrow_up