Zdravím, cez zimu by som chcel zaradiť plaváreň, ale už by som to chcel robiť systematicky. Minulý rok som si chodil iba tak 2x do týždňa zaplávať (ako regenerácia) tento rok by som to chcel ale robiť poriadne a brať plávanie ako tréning. Normálne intervaly, technika a všetko čo k tomu patrí. Chcel by som si spraviť tréningový plán na celú zimnú prípravu tj. 5 mesiacov. Neviete mi niekto poradiť ako na to? ako často (do týždňa) chodiť plávať aby to malo zmysel? akú vzdialenosť/ intervaly? prípadne keby ste mi poslali link na nejaký tr. plán na 5 mesiacov .
Ďakujem :)
31.08.2014 - 12:56:07
00
Prečo nejdeš trénovať do klubu? ;-) Tam sa dozvieš o tréningu dosť a tak isto o skúsenostiach športovcov v klube...
01.09.2014 - 18:00:55
00
Od nového roku už niečo bude :)
01.09.2014 - 18:34:03
00
si na zlom fore :) ked chces byt lepsi cyklista,tak trenuj na bicykli po cely rok.
02.09.2014 - 15:05:32
01
Jazdiť po celý rok na bicykli hlavne v našom podnebí podľa mňa tiež nie je bohvieaká výhra. Bicykel je dosť taká jednostranná záťaž, aspoň cez zimu je dobré venovať sa aj niečomu inému a trochu si od neho odpočinúť ako fyzicky, tak psychicky, čo je možno ešte podstatnejšie.

Nehovoriac o tom, že ísť na výjazd v mínusových teplotách, vo vetre, po rozsolených cestách a v tom horšom prípade ešte aj za hmly a vlhka chce poriadne odhodlanie a aj tak to vo väčšine prípadov nie je ono :-)

To plávanie znie dobre, ale ani to by som príliš nehrotil. Normálne si choď zaplávať, tak aby si mal z toho radosť. Okrem toho môžeš chodiť behať (ideálne mimo asfaltu, ale aj tak to aspoň zo začiatku moc nepreháňaj, ja napr. cítim kolená už po troch dňoch cca. hodinového behu), cez weekend sa môžeš (ideálne v skupine) vybrať na nejaký peší výlet, ak bude dostatok snehu, tak aj na lyže/bežky/skialp. Ak máš nejakú partiu, tak aj futbal alebo hokejbal v telocvični sú fajn. Pri vhodnom počasí samozrejme prichádza do úvahy aj bicykel, ale zbytočne by som to nesilil, v sezóne si ešte zajazdíš dosť :-) A trenažér, valce, spinning a podobné "zábavky" sú až úplne posledná možnosť :)
Proste cez zimu je dobré tak nejako všeobecne športovať, nezameriavať sa len na ten bicykel, toho bude v sezóne dosť.

Mimochodom, tiež som býval taký ortodoxný celoročný cyklista, no aj na základe vlastných skúseností som prišiel k záveru, že takáto všeobecná zimná príprava je podstatne príjemnejšia, než sa celý rok len na tom bicykli voziť :-)
02.09.2014 - 16:42:08
00
Suhlasim,ze vsestranna zimna priprava je zaujimavejsia,ale podla mna je to na ukor aerobneho cyklistickeho zakladu,na kt.sa potom v sezone buduje.plavanie namaha nohy inak ako bike,a beh dtto.ja som bol naopak vzdy za vseobecnu zimnu pripravu,ale teraz som za cisty bike,dokonca aj bez posilky.
02.09.2014 - 21:14:26
00
veru, tuto zimu to bolo lahke, teda aspon tu na juhu. skoro ziadny sneh a ja som bol na bajku takmer kazdy druhy den :)
avsak ta zima predtym, tak to bola pre mna smrt, jazdit sa dalo len na odhrabanej casti samorinskej hradze, inak dost tazko. obcas som preto vtedy zasiel s kamosom na squash alebo len tak do posilky.
02.09.2014 - 21:29:55
01
Suhlasim,ze vsestranna zimna priprava je zaujimavejsia,ale podla mna je to na ukor aerobneho cyklistickeho zakladu,na kt.sa potom v sezone buduje.plavanie namaha nohy inak ako bike,a beh dtto.ja som bol naopak vzdy za vseobecnu zimnu pripravu,ale teraz som za cisty bike,dokonca aj bez posilky.

na 80% máš pravdu
03.09.2014 - 20:50:46
00
Ja teda nie som žiadny tréningový expert, nejakú základnú teóriu síce ovládam, no riadim sa v podstate len svojimi pocitmi a momentálnou chuťou, tak si netrúfam povedať, že ten-ktorý prístup je dobrý alebo zlý.

Záleží asi, aké má človek ambície a do akej miery je motivovaný, no pri tom celoročnom jazdení je dobré zobrať do úvahy aj aspekt akejsi "dlhodobej udržateľnosti." Osobne mám za to, že väčšinu normálnych ľudí, amatérov, by cyklistika po troch-štyroch sezónach takého ortodoxného celoročného jazdenia (v našich podmienkach) prestala baviť. Ja keď som jazdil takto celoročne, tak už v polovici augusta som mal bicykla plné zuby...

Profíci síce jazdia prakticky celoročne, ale oni sa tým živia a zväčša majú okolo seba x-členný team, ktorý im to celé riadi. Nehovoriac o tom, že drvivá väčšina z nich sa na zimu (resp. minimálne časť zimy) odlifruje niekam do tepla :-)
03.09.2014 - 22:18:28
01
Zima 5 mesiacov ? To nepoznam. V okoli Bratislavy v Malych Karpatoch byva sneh maximalne 3 mesiace a na hradzi pri Dunaji menej, takze cyklisticka sezona je skoro cely rok. Pred par rokmi na Jozefa som isiel z Baby do Race na bezkach a kedze bolo krasne slnecno a dole uplne sucho, tak mi to nedalo a poobede som este na chvilu vyrazil na bicykli na hradzu, ale asi len po Rusovce, aby som sa vratil za svetla. Podla mna su bezky pre zimu prirodzenejsie ako plavanie. Plavat treba v lete, ked su horucavy a nepachtit sa na bicykli. Okrem toho, bicyklovat na slnku je nebezpecne, clovek je hned dvojfarebny.
10.09.2014 - 15:10:11
00
mám na predaj Garmin Swim, ak by bol záujem, tak dajte vedieť : ) http://www.mtbiker.sk/bazar/prislusenstvo-pulzmetre-a-computery/220395/garmin-swim.html
14.12.2014 - 17:05:19
00
neviete mi niekto poradit co robit ked sa mi po styroch dlzkach v bazene zarosia okuliare? teda niezeby to nejako extra vadilo vidim aj cez zarosene ale lepsie sa isto pozera ked zarosene niesu. neviete co s tym?
08.01.2015 - 16:30:08
00
Ak máš staršie tie okuliare tak napľuť, ale inač sprej proti roseniu by ti viacej pomohol : )
08.01.2015 - 16:34:27
00
inač niektoré okuliare ako keby boli ozaj "náchylnejšie" : ) speedo biofuse katastrofa, aqua sphere k180 úplná pecka, odporúčam
08.01.2015 - 16:36:36
00
no jo to prve som skusal :D ten sprej pohladam vobec som nevedel ze nieco take existuje dik..
no ja mam nejake obycajne lacnaky kedze som plavec zaciatocnik.
08.01.2015 - 16:38:21
00
keyboard_arrow_up