Dnes vyšla v slovenskom preklade táto kniha a celkom mi preorala moje predstavy o dopingu v športe. Vedel som že tam je, ale nečakal som že to je až také. Dovtedy som na Lancea pozeral ako na poloboha.
Tyler Hamilton porušil Omertu a prezradil ako to vyzeralo v cyklistike okolo roku 2000. Originál som prečítal jedným dychom a odvtedy sa na cyklistiku a aj na iné športy pozerám inak.

Stále sa o dopingu hovorí málo a pritom je rozšírenejší, ako by ktokoľvek očakával. Pozrite si, ako ostalo ticho po dopingu Polievku. Prečo? A čo tak iné športy?

Viem, že je to reklama na túto knihu ale ona si to fakt zaslúži. Nie nadarmo bola vyhlásená za športovú knihu roka.
27.05.2013 - 22:24:59
00
už som to povedal niekoľkokrát, šport je šport dovtedy, pokiaľ sa robí pre radosť.
keď to niekto začne robiť pre peniaze alebo hociakú inú prestíž, napríklad aj kôli nízkemu sebavedomiu, začne kalkulovať a už to ide...........
28.05.2013 - 09:24:10
00
odvtedy sa na cyklistiku a aj na iné športy pozerám inak.

no a teraz co, prestavas sportovat? lebo mne je uplne jedno kto si co sype, ja si jazdim lebo to mam rad ;)
28.05.2013 - 10:11:01
01
Ano, ale mozno prestanes mat blby pocit z toho, ze mas priemerku o 20km/h nizsiu ako tito naspeedovani sampijoni.
A mne je to jedno, ja sa chodim bud povozit, alebo je pre mna bike dopravny prostriedok, nie nastroj na zarabanie penazi.
28.05.2013 - 14:16:16
00
Andrej, sportujem ako predtym. Ale uz neverim. Som sklamany zo sportov a medii. Mozno tak ako zo spolocnosti po precitani Gorily.
Mozno sa ta doping teraz netyka, a ani mna nie. Na maratony sa chodim previezt a pre seba zvitazim, ked prejdem dlhu v limite. Ale mam deti a nechcem aby v buducnosti mohol mat vysledky iba ten, co sype.

Ta kniha mi otvorila oci a preto o nej chcem povedat co najviac ludom. Nech vieme ako to v skutocnosti bezi. A nielen v cyklistike ale aj v inych sportoch. Napr. za nasich hokejistov, by som nedal ruku do ohna.
28.05.2013 - 21:14:14
00
V tych rokoch boli v proficyklistike obrovske peniaze.A kedze USA je zatazena na uspech jednotlivca ako takeho, Lance bol dokonaly priklad pre inych ludi,ktori prekonali napr. rakovinu. Velmi zjednodusene. Pre mna je vzorom stale, poznam ludi co beri vacsie svinstva aby sa pacili a nikto im to nevycita. Staci sa pozriet na MR. Olympia.. Nikto neriesi co beru a vsetci kulturisti su z nich mimo(vacsina). Treba si z toho zobrat len to dobre a pouzit to na seba, o tom je podla mna sport.
29.05.2013 - 10:35:52
00
da sa tato knihu kupit niekde v online formate ako ebook alebo nieco podobne ?
14.11.2013 - 20:24:01
00
isheep http://lmgtfy.com/?q=http%3A%2F%2Fwww.rajknih.sk%2F%3Fbk%3D223741 :D :D
14.11.2013 - 21:33:21
00
will, dám ti odkazy na ďalšie "zakázané" dokumenty a budeš sklamaný z celého sveta ;-) GMO potraviny, dvojičky, ochudobnený urán použitý na blízkom východe a na balkáne, fungovanie bánk a fiktívnych peňazí, ako sa schvaľujú zákony v prospech neviditeľných oligarchov atď, balená voda a jej "nezávadnosť" a obrovské zisky, atď atď ... ;-)
14.11.2013 - 23:02:41
02
da sa tato knihu kupit niekde v online formate ako ebook alebo nieco podobne ?

Ja som si ju kúpil ešte v origináli do kindla. myslím, že sú aj elektronické verzie kindlu do tabletu. takže originál by si vedel kúpiť takto. o sk verzii neviem. možno dokazes stiahnuť niekde aj verziu bez DRM ale to neviem.

edit: aha, canopus ti už odpovedal.
15.11.2013 - 07:03:29
00
Stále sa o dopingu hovorí málo a pritom je rozšírenejší, ako by ktokoľvek očakával. Pozrite si, ako ostalo ticho po dopingu Polievku. Prečo? A čo tak iné športy?


vysvetlite mi prosim co vsetci mate s tym Palom? vyfasoval 4roky ( co je snad najviac co mohol dostat ) a myslim ze to je pre kazdeho takehoto "previnilca" dostatocny trest. dovtedy som ho videl jazdit a driet kazdy den na bicykli. teraz sa vraj hanbi ako pes nakolko na neho vsetci ukazuju prstom a maju blbe posmesne poznamky. a mozem garantovat ze polovica z tych pokrytcov sype a sypalo este viac ako on...stretavate ich kazde leto aj na maratonoch!

ako bolo pisane, sport je sportom iba dovtedy pokial nejde o peniaze ( a pri niektorych jedincoch ide aj na dedinskych pretekoch o "alfa postavenie" nakolko nevedia od radosti co so svojim prebytocnym testosteronom ). a v pripade LA islo od zaciatku o tvrdy biznis a nic ine.

nikoho z nich sa nezastavam, ale bohuzial svet funguje uplne inak ako si vo svojich idealoch predstavujeme...


Naposledy upravil matt dňa 19.11.2013 - 22:34:07, celkovo upravené 1 krát.

19.11.2013 - 20:27:47
02
dodam len k tomu zaujmava kniha plna skutočnosti, ktore potvrdil čas, žial ako pisal matt, ked ide o peniaze.. pravidla sa menia... a par prepatých aj na dedine :D
19.11.2013 - 22:24:04
00
najviac sypú kadejakí prepnutí amatéri ktorí to majú v hlavičke popletené a potom zhadzujú súperov na pretekoch okolo hnoja.
20.11.2013 - 13:45:41
00
Inak mne sa celkom paci ako sa dokonca aj tu na fore najdu ludia co si myslia, ze ked niekto "sype" tak jeho vykonnost narasta zazracnym sposobom sama o sebe snad o 10tky %. Nehovorim, ze to nepomaha, ale odmakat si to musia tak ako tak. Navyse rozdiel medzi tymi sportovcami co dopingovym testom prejdu a tymi co nie je casto len minimalne odchylka v nejakom ukazovateli, kde je jeden je o 1 promile pod limitom a druhy o jedno promile nad limitom.

Kniha je to isto zaujimava a odkryva mnoho veci o ktorych sa v sirsej verejnosti nevedolo. Ale tiez to ukazuje ze pole bolo zrejme dost vyrovnane, kedze tak pravdepodobne funguvali vsetci co boli na spici.

P.S.: keby mne zobrali vzorku tak som doper jak svina. Berem pilule s antihistaminikami a obcas aj s pseudoefedrinom a do nosa si denne kapem kortikosteroidove kapky... koli silnej alergii a dalsim zdravotnym komplikaciam ktore z nej vzisli. A nemam pocit, ze by to zo mna robilo zazracne lepsieho dupaca oproti rokom ked som to brat este nemusel,
20.11.2013 - 16:44:32
00
keby si si denne do nosa kvapkal kortikosteroidové kvapky tak už dávno si v Pezinku.
20.11.2013 - 16:51:23
00
keyboard_arrow_up