ved ja jazdim neplacem len, ale neprehanam to. jazdim pre radost. vcera som bol. dnes mam volno, aj tak prsi, aj zajtra si dam volno ked mam tie nohy tazke a bolave. ale dalsi den si pojazdim na zliechov, cicmany, fackovske sedlo.. neboj Zihadlo, dobre si zaslapem..
jazdim rekreacne tak kazdy mesiac asi tisicku po ceste. len na MTB nejak nemam s kym a samemu sa mi lepsie slape po ceste.

ide mi len o to, aby som jazdil spravne. moje jazdenie doteraz spociva v tom, ze jazdim stale tou istou intenzitou cely rok (pomaly) a v kopci idem tvrdo.. chcem len usmernit moje jazdenie to vse
12.06.2012 - 19:59:38
00
to je take tazke zajst si na laktatovu krivku do BB,a potom najst nejakeho trenera?a to ze nevladzes,asi nerobis dostatok regeneracie aktivnej,pasivnej,posilka,stabilizacne treningy apod hovadiny
po treningu by si nemal byt odpaleny,to je cele zle
12.06.2012 - 20:00:53
00
[quote=""]ved ja jazdim neplacem len, ale neprehanam to. jazdim pre radost. vcera som bol. dnes mam volno, aj tak prsi, aj zajtra si dam volno ked mam tie nohy tazke a bolave. ale dalsi den si pojazdim na zliechov, cicmany, fackovske sedlo.. neboj Zihadlo, dobre si zaslapem..
a tu je kamen urazu 1 den sa znicis a po dni regeneracie kedy ta stale nohy bolia ides a znova im nalozis.. cele zle!!!
nejazdi stale na hranu
12.06.2012 - 20:39:06
00
Divo dostaval si tu dobré aj zlé rady, niekto ti tu z jari radil jazdiť objemy niekto ti tu radil že je to blbosť, potom sa trošku poflákaš, zas sa rozhodneš trénovať a samozrejme "najlepšie" je to dobehnúť tak že pôjdeš každý tréning hranu, potom voľno a zasa hrana. Výsledok? žiadny. Moja rada neboj sa jazdiť pomaly, neboj sa kopec isť v pohode. Keď máš nohy ako z betónu neseď doma ale choď si ich v pohodičke vytočiť na ľahký prevod, keď sa budeš cítiť super daj si tie svoje obľúbené kopce, keď budeš mať čas daj si 150km. Len sa prosím ťa neplaš a hlavne zabudni na max. tepy v tréningu 3x do týždňa. V tých knihách čo si si kúpil určite niečo rozumné bude a hlavne nečakaj že ti tu niekto napíše dáky tréningový plán z intenzitami, intervalmi a ich trvania a čo ja viem čo.
12.06.2012 - 21:20:21
00
to s tym vytocenim noh po odpaleni sa je svata pravda, ja ked to niekedy prezeniem, pripadne ako teraz ked sme na cykloturistike davali cez 100km a 1000m prevysenie s nakladom tak na druhy den velmi dobre padlo 10-20km na cca o 1-2 stupne lahsom prevode ako obvykle, nohy sa rozhybu a potom uz skoro nebolia
12.06.2012 - 21:35:03
00
Všetkého do času. :-) Prídeš mi ako taký rozporuplný prípad. Na jednu stranu tvrdíš, že jazdíš rekreačne a len nedávno si začal. No potom píšeš, ako si "dávaš", zisťuješ, analyzuješ a neviem čo ešte... *eb na to! ;-) Alebo máš z takéhoto jazdenia radosť? Môj názor je, treba jazdiť na pocit. Tepák ponúkni v bazári alebo ho odlož do šuplíka. Sadni na bike, vyber sa niekam, kde sa ti to páči, choď preskúmať nové miesta. Ak budeš mať náladu, pridaj, zašprintuj si na značku okresu/kraja, začiatok/koniec obce, v tiahlom stúpaní daj ľahší prevod a choď frekvenčne, potom si môžeš pridávať alebo dať šprint na vrchol. Skús si dať týždeň jazdenia bez doterajších postupov a tepov, možno ti to pomôže.
12.06.2012 - 21:49:03
01
presne...99,9% je tu amaterov čo to tu dotiahnu tak na 88. miesto niekde v regionálnych pretekoch
a robia tu z toho vedu
jazdím sem tam lebo mám z toho radosť, pre zvýšenie kondície, lebo sa mi to páči nie?
12.06.2012 - 22:20:50
00
Ale hranou kondiciu asi tazko zlepsis :)
Ja by som tiez poradil jazdit kopce do pohody, t.j. pri mojom pocitovom jazdeni tak, ze sa nezadycham (cize mi nevyskocia velmi tepy? neviem, ani po 3 rokoch nemeriam). To neznamena, ze to je velmi pomaly.. ale frekvencne. Nie tak, ze som uz v polke a ledva lapam po dychu. A ked sa hore citis sviezo a stale chces kopce, otoc sa, zjazdi dolu a znovu hore, daj si to este raz. :D (ale opat pohodovo)
12.06.2012 - 23:36:04
00
tak 88 miesto som uz pokoril :) bol som 61 ale to bolo len 67 pretekarov :DDDD, tak ci tak mi to staci a som spokojny :) tento rok to dotiahnem snad do 50tky :)
12.06.2012 - 23:39:47
00
tmax ved ja nejazdim podla tepu, je to funkcia tachometra. jazdim sam, tak som rad ze mi tachometer meria tep srdca a frekvenciu pedalovania. keby som nemal tachometer, tak by som sa viac nudil. takto sa nato pozeram, vsimam si ako a kedy sa mi dobre slape, ako telo reaguje na zataz a tak, je to dobra pomocka proti nude lebo slapat 130 km sam po ceste nie je extra zazivne..

chcem len rady ako jazdit, nejake vseobecne zasaday musia existovat. ked som siel behat s kamaratom, tak sme behali intervali rovinka velmi rychlo, pol obluk vyklus, druha rovinka zasa sprint z maxima a druhu zatacku zasa vyklus (behali sme na skolskej drahe 330m) takto sme si dali trening a celkom supa na kondicku, predtym som behal ako inak vsetko jednym tempom. nepotrebujem presny trening ako ma Sagan, ale musia byt nejake odporucania. jazdim stale to iste tempo cely rok a na rozne vzdialenosti... isto existuje lepsi trening ako jazdim ja. a tento rok som uz zavodil v Kalnici na XC zavode, v lete idem dva MTB maratony, chcem sa zlepsit, nie len tak si smrdlať nohamy a spoznavat nove miesta..
13.06.2012 - 14:45:41
00
Ťažko ti takto konkrétne radiť. A čo, v Dubnici nemáte cykloklub? Čo i len amatérsku partiu. Pridaj sa k niekomu skúsenejšiemu. Niečomu ťa snáď aj priučí. Jazdiť na cesťáku stále len sám je nuda. Treba sa učiť jazdiť aj v balíku. Jazdiť sám MTB v divočine je zas riskanté. Nevieš,kedy sa uložíš. Kamoši vždy pomôžu.
13.06.2012 - 14:57:17
00
variť v kuchyni je tiež riskantné...
13.06.2012 - 15:29:28
00
variť v kuchyni je tiež riskantné...


To hovorí za teba len tvoj vek. Pár asistencií pri dolámanom bikerovi a bude za teba potom hovoriť aj skúsenosť.
13.06.2012 - 15:38:55
00
čo sa týka tréningu tak ja by som sa tiež chcel zlepšovať rovnako ako píše divo ;) akurát nemám žiadny merač tepu ani frekvencie (nepotrebujem to) len si stanovím že za týždeň chcem prejsť aspoň 200km (tak to mám teraz čo nie je na cesťaku veľmi veľa)... akurát keď sa nevozím začiatkom týždňa tak potom ku koncu je to dosť problém dobehnúť t. j. tiež si dám štreku 120 km a nohy potom bolia ešte dva dni čo nie je myslím najlepší spôsob tréningu :emo:
13.06.2012 - 18:20:16
00
jazdim sam, tak som rad ze mi tachometer meria tep srdca a frekvenciu pedalovania. keby som nemal tachometer, tak by som sa viac nudil. takto sa nato pozeram, vsimam si ako a kedy sa mi dobre slape, ako telo reaguje na zataz a tak, je to dobra pomocka proti nude lebo slapat 130 km sam po ceste nie je extra zazivne..

Aha, takže takto to je. Nechcel by som byť v tvojej koži...
13.06.2012 - 18:24:40
00
keyboard_arrow_up