Pani nezabudajme na jedno ...sportovec je iba taky silny aky je silny jeho najslabsi sval!
a u cyklistov je to brucho ...brucho nam drzi chrbat a mozme pokracovat dalej a dalej ..ale je zima a pocas zimnej prirpavy by sa maly posilovat tie svaly ktore cez rok zanedbavame :)

ked nam brucho drzi chrbat - verim zo ho dost trenujem pri jazde na biku/chodeni pesi po schodoch. v posilke som bol v zivote snad 4x a za tych par rokov co obieham slovenske maratony necitim potrebu sa do nej vratit...
02.02.2011 - 21:34:34
00
behom zabijete dve muchy jednou ranou. Namahate nohy, brucho aj ruky...a v neposlednom rade budujete zakladnu vytrvalost.
Posilovanie s mierou, na biku aj tak prebytocne svaly stratis.
02.02.2011 - 21:53:48
00
Úplny súhlas s Jokom a Destíkom,vidno že máte čosi odjazdene.Johny40-máš o cyklistickom tréningu mylnú predstavu,predpokladám,že v cyklistike si začiatočník.Pokiaľ sa teda nechceš špecializovať na 200m šprint na dráhe :lol: Mne trvalo 2roky,kým som dostal zo svojej hlavy "bodybuildera" :muscle: ešte teraz mám 3-4kg svalstva navyše a v kopcoch je to náramne cítiť :whew:
02.02.2011 - 22:03:21
00
Ty si písal o ideále cyklistu a ja ako doplnkovom cvičení k cyklistike.

problém je že to "doplnkové cvičenie" si si vymyslel sám a podla svojich teórií čo je dôležité.. počítaj pár cyklo kníh, diskusií, článkov o doplnkovom cvičení od odborníkov, profíkov a pod.
to že oni takéto extrémy nerobia by ti mohlo napovedať že až tak vhodné nie sú.. ale ak máš bike ako doplnkové cvičenie k posilňovaniu tak nič som nepovedal..
02.02.2011 - 22:59:34
00
Destik Tvoje cisla ma posadili na stolicku!VO2max ako Armstrong.Moje 60 sa nechyta:(
Mas super parametre.Ako jazdis, myslim vysledky?
03.02.2011 - 09:38:11
00
Parametre ma vyborne, ale Lance ma VOmax na urovni 85 ml/kg/min. Destik je na vrchole sil, s vekom vo vseobecnosti postupne VOmax klesa.
Dobry clanok na tuto temu: http://sportsmedicine.about.com/od/anatomyandphysiology/a/VO2_max.htm
PS: tiez mam nad 68
A este jeden dodatok:
Most elite athletes will have VO2 max values well over 60ml/kg/min, this number alone is not a guarantee of elite performance. A high VO2 max may indicate an athlete's potential for excellent aerobic endurance, but many other factors can determine the winner of a particular race. - co u mna plati :lol:
03.02.2011 - 09:48:36
00
Parametre ma vyborne, ale Lance ma VOmax na urovni 85 ml/kg/min. Destik je na vrchole sil, s vekom vo vseobecnosti postupne VOmax klesa.
Dobry clanok na tuto temu: http://sportsmedicine.about.com/od/anatomyandphysiology/a/VO2_max.htm
PS: tiez mam nad 68
A este jeden dodatok:
Most elite athletes will have VO2 max values well over 60ml/kg/min, this number alone is not a guarantee of elite performance. A high VO2 max may indicate an athlete's potential for excellent aerobic endurance, but many other factors can determine the winner of a particular race. - co u mna plati :lol:



akoze testy z nikoho pretekara nerobia ..jedneho poznam co ich ma perfektne spicka na slovensku ..ale co z toho ze nevie zavodit :(
skoda ho chlapca :(
03.02.2011 - 10:06:41
00
Sa mi páči táto debata prevelice a kedže makám v posilke aj ja, tak sa pochválim teda ...

Tlaky na rovnej lavičke s vahou 35kg :muscle: (no dobre, ked sa zapriem, tak si naložím aj 40kg :@ )

... kto je lepší ? ...

ALe aj seriozne ... tento rok som rozbehol prípravu celkom seriózne - 14x nejaký šport za január (posilka, bežky, bike, lyže, plaváreň) a na biku mam 164km ... čo sa mi v januári ešte nikdy nepodarilo ... :y:

Som zvedavý na február
03.02.2011 - 10:12:25
00
cippolo: posledný príspevok sa necituje.. používaj
03.02.2011 - 10:17:27
00
trenujem stiskanie mysi

Dame potom zavod v pretlacani "mysacieho" prsta :lol:
03.02.2011 - 10:17:47
00
jasne, do sezony som vo forme :lol:
03.02.2011 - 10:21:01
00
:y: podstatne je u nas amaterov sa aspon nejako hybat.
Dano: to si teda slusne zadelil na biku Existuje aplikacia, ktora meria vzdialenost, ktoru prejde kurzor mysi. To by boli sranda vysledky :-)
03.02.2011 - 10:26:39
00
Na vikend hlasia teplo tak som zvedavy kto bude mat najkrajsie pocasie a bude najspokojnejsi so svojim vykonom ..lebo nerobime to pre kilometre ale pre radost :)



dufam ze najteplejsie bude u nas :)
03.02.2011 - 10:34:31
00
Most elite athletes will have VO2 max values well over 60ml/kg/min, this number alone is not a guarantee of elite performance. A high VO2 max may indicate an athlete's potential for excellent aerobic endurance, but many other factors can determine the winner of a particular race. - co u mna plati :lol:


z hladiska fyziológie sa jedná o aeróbnu kapacitu, čiže schoponosť využiť, čo najväčší podiel VO2 max a udáva sa v percentách, čiže keď má niekto nižšie VO2 max, môže byť schopný dlhšie pracovať na 100% svojej VO2 max, ako niekto, kto má to VO2 max vyššie a tým môže byť jeho výkon lepší...
a samozrejme je tu kopa ďalších hľadísk, napr. zdravie a najmä tie, ktoré sa ukrývajú "pod prilbou"

už som to raz sem dával, ale opakovanie nezaškodí, keď sa už merajú kokoše...len tak pre porovnanie:

Five time Tour de France winner Miguel Indurain is reported to have had a VO2 max of 88.0 at his peak, while cross-country skier Bjørn Dæhlie measured at an astounding 96 ml/kg/min. Dæhlie's result was achieved out of season, and physiologist Erlend Hem who was responsible for the testing stated that he would not discount the possibility of the skier passing 100 ml/kg/min at his absolute peak.

a potom este toto:

To put this into perspective, thoroughbred horses have a VO2 max of around 180 ml/kg/min. Siberian dogs running in the Iditarod Trail Sled Dog Race sled race have VO2 values as high as 240 ml/kg/min.
03.02.2011 - 11:16:38
00
jj, to s vyuzitelnostou VOmax v sirokom rozsahu tepov plati. Preto sa pri testoch meria priebeh a vo vysledkoch udavaju 2 hodnoty max. VOmax a VOmax pri ANP. Tam sa ukaze adaptibilita organizmu na zataz.
03.02.2011 - 11:31:02
00
keyboard_arrow_up