Kristina napísal:
Svätá pravda. Som fakt prekvapená koľko "nafúknutých" borcov v posilkách zanedbáva "core". Mnohí dokonca priznávajú, brucho cvičia iba raz 1 - 2 týždenne. Osobne som zaznamenala veľký výkonnostný posun iba tým, že core cvičím po celý rok 2x týždenne. Predtým som skončila "zimnú" prípravu a vrch tela a core som začala "opravovať" zase až na jeseň. Taktiež pravidelný strečink robí divy.



Prosim ťa ako dlho robis strecing a core.
02.09.2018 - 15:22:50
00
Strečink mi trvá cca 20 - 25 minút. Nerobím celé telo. Mám vybrané partie (Iliopsoas, hamstringy, quadricepsy, ...). Cvičenie na core v posilke robím formou kruhového tréningu. Kombinácia cvikov s vlastnou váhou a aj s náradím a závažiami. Nepreháňam to z váhami. Je to doplnok k bajku, ako prostriedok na zabránenie disbalancie medzi core a nohami a problémov s tým súvisiacimi. Začínam na podložke cvikmi z vlastnou váhou a rôznymi kombináciami planku. Potom robím 5 kôl na náradí (kruhový tréning) počas ktorých prejdem piatimi základnými cvikmi na brucho a chrbát. Záver opäť na podložke séria "plankoidných" cvikov. Celkovo mi to trvá cca 25 minút. Cvičím to bez prestávky, t.j. z jedného cviku okamžite prechádzam na ďalší (mobil si nechávam v skrinke :)).
02.09.2018 - 15:50:07
03
Nie nadarmo sa to vola CORE :D. Kvalitu postavis len na poriadnych zakladoch
02.09.2018 - 16:14:03
01
JoKo napísal:
Jediny doktor, ktory zisti, co ti je, je patolog a sudniar. Bohuzial,zvycajne az ked lezis na pitevnom stole.

Nepovedal by som, že jediný, a o práci patológa máš skreslené predstavy :) ale pravda je, že na niektoré dg prídeš až v pitevni a na iné nikdy. A nie je to ničia chyba, čo niektorým premúdrelým mamrdom odpáli dekel (ktorí okolo príbuzných disciplín ani nešli).
03.09.2018 - 04:15:31
00
JoKo napísal:
Chces porovnat neporovnatelne, ale nech sa paci...
Za vitazom kategorie si zaostal skoro o 3 minuty... nepoznam ho, neviem ci aj on sedi nad teoretickymi clankami a usilovne pocita watty alebo len viac jazdi.

Tvoja priemerna rychlost na 52 km bola 31,07 km/hod. Karol Vogel, starsi o viac ako 20 rokov, dosiahol na 42 km priemernu rychale lost 31,08 km/hod.

A teraz sup-sup k literature zistit ako v teorii ovplyvnuje vykon vek a aky vykon budes mat o 20 rokov...


Ja nechcem nič porovnať - ty si začal rýpať, junáčikovať sa, že tu niekto neuvisí v kopcoch pánov na Meride - nech príde do Halíča, ...
Veru že víťaza kategórie z kola Meridy na východe nepoznáš. Niekoľko násobný majster slovenska s FTP 4,8 W/kg a nesdí nad článkami ale každý deň jazdí. Má na to vytvorené vhodné podmienky. Vo štvrtom kole mi dal takmer tri minúty /v tom preteku som 8km sťahoval po defekte balík/. Ale bol aj pretek, kde som mal tú česť dať mu ja tri štvrte minúty - keď už tu zas rýpeš kto komu koľko dal.
Vo štvrtom kole Meridy mali tí páni ktorých spomínaš cieľ skôr - bez záverečného 3,5 kilometrového kopca s 24% maximami. Pred rokom mali cieľ tam kde my, ale väčšina z nich tam už len tlačila bicykel pešo, preto to mali teraz skrátené. Priemerku Vogela a spol. preto nemôžeš tohto roku porovnávať. /kategórie do a nad 60 rokov/. A vlastne sa to aj porovnať dá. Ak by mali tí páni cieľ tam kde my, ich priemerka by bola 28,9 km/h - nesmeli by ale tie záverečné pasáže s 24% šlapať zas pešo.
Takže žiadne šup šup sa nekoná. Ešte možno tak tvoje šup šup k literatúre zvanej výsledky z pretekov - keď si sa už dal k tomu porovnávaniu výkonnosti pánov cyklistov - nech sa nestrapňuješ bludmi.
04.09.2018 - 19:08:27
00
Trenažér niekto ?

Prílohy:

fuoripista-main.jpg
fuoripista-main.jpg 139.24 KiB thumb_up1thumb_down

05.09.2018 - 07:51:18
00
Paráda.
05.09.2018 - 07:53:47
00
Na posilovanie core svalstva je super skateboard/longboard. Ked som sa na to prvykrat postavil, tak som sa po 15 minutach triasol ako osika. Teraz kludne viac ako hodinu ani neviem. No a samozrejme aj vodne sporty ako surf, kitesurf, wakeboard, sup. To vas po nich bolia take svaly, ze ste ani nevedeli, ze take mate :)
05.09.2018 - 09:29:58
00
Super nápad ... hlavne v zimnom obdobi :D
05.09.2018 - 09:42:30
05
Na zimu máš indo board.
05.09.2018 - 10:16:12
00
Sezóna /tretia - hobby - cestná - prvá wattmetrová Stagesová/ je na konci. 13 pretekov Východ road ligy - dva z nich aj v rámci SR /Merida road cup/. Spolu 3 časovky a 10 cestných pretekov. Ani jeden pád, 5 pódiových umiestnení /1 x prvé miesto - časovka, 4 x tretie miesto - raz časovka do vrchu - 2 x cestný pretek a celkové poradie v lige/. Priemerná doba zaťaženia týždenne - 2:50 hod. V priebehu celej sezóny FTP približne 3,8 W/kg.
10.09.2018 - 17:50:56
00
Wladix napísal:
Na zimu máš indo board.

Nestačí bosu?
10.09.2018 - 20:05:45
00
Na zimu radšej obutu.
11.09.2018 - 09:09:06
01
mamator napísal:
Nestačí bosu?

Stačí na čo? Ja som len reagoval na tie surfové športy a k tomu ma indo určite bližšie ako bosu. To neznamena, že sa na bosu nedá cvičiť core.
11.09.2018 - 09:37:20
00
Caute ja by som mal otazocku podla coho si urcujete dlzku trvania treningu v tyzdenej scheme. Ked je rozdeleny na zotavovaciu dlzku, nizku,strednu a vysoku. Podla pocitu alebo nejakej tabulky ako rocne treningove hodiny alebo sa da urobit nejaky test pri ktorom by sa dalo urcit kedy uz dlzka treningu nieje zotavovacia ale uz prechadza do nizkeho trvania, stredneho atd. Dakujem.
24.09.2018 - 19:24:27
00
keyboard_arrow_up