lto napísal:
Klobuk dole a respekt vsetkym, co dokazu jazdit na trenazeri doma. Hoc aj s ventilatorom. Nezabudnem doteraz .. ako som slapal,slapal, pot zo mna tiekol, nebolo konca kraja, zdalo sa mi, ze tocim uz asi 2 hodiny , padal som unavou /psychickou/, az som z poslednych sil pozrel na cas, ktory som slapal ... a bolo tam 5 minut :D :D .. a to bolo este v casoch, ked mi to slo :lol: Tak ale .. lepsie trenazer, ako by mali mrznut svaly, ak clovek chce nieco natrenovat.

edit: zase :tmi: ;(


Akurat vcera som po 10 mesiacoch vytiahol trenazer, ved podmienky v Bratislave su na bicyklovanie takmer stale dobre. Mam taky standardny (nie je smart), brzdeny len kvapalinou (Elite Qubo Fluid) a musim davat dost nizke prevody, aby som vobec dosiahol rychlost, ktoru vonku bezne dosahujem. Po 15km som mal dost. Iduc potom do kupelne, nohy otazeli min. trojnasobne :-D.

Moj doterajsi rekord na trenazeri bol tusim 1h 20min. Bez otvoreneho okna pri minusovych teplotach a pustenom kung-fu filme, by som asi stazka tolko vydrzal :-D.
08.12.2019 - 21:05:16
01
Ja inú možnosť ako trenažér nemám.. Zle znášam zimu, takže von určite nie.. Behať nemôžem kvôli kĺbom.. Ale 2 hod sú max co dám, ale to stačí, keď sa trénuje horná Z2
08.12.2019 - 21:27:35
00
Podľa výkonu ?
08.12.2019 - 22:26:37
00
Samozrejme podľa wattov.... Pulz na trenažéri je dosť nepresny údaj.
09.12.2019 - 04:10:20
00
Kristina napísal:
Priemerná rýchlosť 45km/h by bola reálna aj pri jazde vonku?

v kvalitnom baliku pri 290W?. Ak by opustil balik tak mu priemerka rapidne klesne. Zwift je celkom slusny soft. Reaguje na vykon aj na rychlost podla toho ci si v baliku ci ides solo. Podobny event UK Zwifters 2 Hour Sportive (D) som siel aj ja minule, prvu hodinku som sa udrzal v baliku pri priemerke cca 42km/h, v druhej hodine som uz som mal dost tak som zvolnil, neudrzal som sa v baliku a priemerka na 2 hod evente klesla pod 40. Ja vsak jazdim iba v grupach C alebo D t.j. s dochodcami :)
09.12.2019 - 07:56:59
01
Presne tak v balíku sa to dá a myslím že aj v teále by tá rýchlosť mohla odpovedať ale to neviem naisto keďže v reále som nikdy 100km s tak malým prevýšením nejazdil :D A v skupine už vôbec nie. V reále sa rovinkám vyhýbam ako čert kríža :D A ako napísal lakko keby som tam od cca polovice jazdy kedy som už mal čo to naložené v nohách odpadol čo i len na chvílu už by som nemal na to sa vrátiť. Draft tam funguje dosť dobre.
09.12.2019 - 08:17:19
00
minuly rok som mal pozicany taky obyc trenazer a pustil som si nieco na zwifte. To co opisal lto bolo presne to co som pocitoval ja :)
po 5 min som toho mal plne zuby
aktualne hladam nejaky rozumny dovod sa k tomu vratit ale zial vsetky hlavne argumenty su proti takze neviem. Zima je aj mne vonku ale lepsie ako hic vnutri.
09.12.2019 - 09:05:12
00
Tak po 5 minútach nemáš šancu zistiť ani zďaleka čo všetko zwift ponúka :D A za ten čas sa aj zwift posunul dopredu. Keby to bola taká nuda tak by tam nejazdilo denne pár tisíc užívatelov :)
09.12.2019 - 09:09:03
02
keby bola rytmusova hudba pocuvatelna tak by to nepocuvalo tolko ludi (deciek) - toto pravidlo by som velmi nepouzival :)
niekoho to proste bavi a niekoho nie, ale tam nejde o ten zwift len. Aj to prostredie, doma v obyvacke alebo inej izbe, iny vzduch, ine podmienky, niekomu to velmi nevyhovuje, napr mne :)
09.12.2019 - 09:19:03
00
šak jasne to nepopieram :)
09.12.2019 - 09:21:35
00
scarinko napísal:
minuly rok som mal pozicany taky obyc trenazer a pustil som si nieco na zwifte. To co opisal lto bolo presne to co som pocitoval ja :)
po 5 min som toho mal plne zuby
aktualne hladam nejaky rozumny dovod sa k tomu vratit ale zial vsetky hlavne argumenty su proti takze neviem. Zima je aj mne vonku ale lepsie ako hic vnutri.

Poniektori vsak na to vydrzia aj trochu dlhsie. A je to vidiet aj na ich vysledkoch v sezone, na ktoru sa pripravovali aj na Zwifte ak nie je moznost poriadne trenovat vonka.
Napr: aj tu pritomny Rony Kuba https://www.strava.com/activities/2904098062
09.12.2019 - 09:48:17
01
Ja som doma kedysi skusal klasicky ergometer, a zazival som presne to co tu popisujete. Nuda, nevedel som vydrzat viac ako 10minut. Nepomahalo ani sledovat serialy, pocuvat hudbu.. Ale smart trenazer so zwiftom. To sa neda porovnat. Tak 1-1,5 hodky mi uplne staci a prebehne to celkom rychlo. Hlavne ak si clovek vyberie nejaky trening a nie len bezcielne motanie sa po mape, tak ma motivaciu to dokoncit. Teplo v izbe mam to je pravda, ale nemam ani ventilator a da sa prezit, pootvorim si trocha okno a som ok. a ten pot vsade, to je len taky bonus :)
09.12.2019 - 09:56:46
01
PetoPeto21: ja mam velky problem s chodidlami /a v sucasnosti uz zacinam zimu znasat horsie celkovo/, musel som pri vacsej zime pravidelne chodit aby som to prekrvil - vyzeralo dost hlupo, ked som po hradzi chodil peso s bajkom :lol:, ale pred asi rokom som kupil vyhrievacie vlozky v Lidli do tretier a funguje to. Problem solved :D
09.12.2019 - 09:59:06
00
Jasne Zwift je proste pre ľudí ktorý chcú trénovať stále bez obmedzenia a chcú sa zlepšovať. Koho baví zlepšovanie kondičky a baví ho súťaženie je zwift + smart trenažér skvelá voľba. Kto jazdí len pre pocit jazdy a je viac menej len cykloturista pre toho to určite nieje a bude sa pri tom nudiť. Mňa by to bez možnosti tréningu a rôznych eventov tiež absolútne nebavilo. Ja mám za posledný mesiac najazdených už 2000km vo zwifte a čo sa počtu hodín týka to tu radšej nejdem dávať lebo budem za blázna ( viem že pre niektorých už som :D ) .
09.12.2019 - 09:59:10
03
lto napísal:
PetoPeto21: ja mam velky problem s chodidlami /a v sucasnosti uz zacinam zimu znasat horsie celkovo/, musel som pri vacsej zime pravidelne chodit aby som to prekrvil - vyzeralo dost hlupo, ked som po hradzi chodil peso s bajkom :lol:, ale pred asi rokom som kupil vyhrievacie vlozky v Lidli do tretier a funguje to. Problem solved :D

nejake dejavu :) kupil som v sobotu a konecne mi nezmrzli na bajku nohy :)
https://www.lidl-shop.sk/p/crivit-vyhrevne-vlozky-do-topanok-ceb-2000-a1/p100268558
09.12.2019 - 10:06:32
01
keyboard_arrow_up