Mne to vzdy vydrzi par sekund, max pol minuty a som off 😁
04.04.2022 - 19:15:59
01
lto napísal:
ivan: neviem ako na cestaku, ale v dlhom stupani je to prinos. Velky prinos. Zatazuju sa trochu inak svaly a systematicky trening v tomto rezim ti prida v dlhych stupaniach mozno aj 30% vydrze (prepocitane na banany :D). Uz je to sice dlho, co som chodil na maratony /mtb/, ale stale si to pamatam :) Armstrong takto jazdil kopce, pekne striedal a cisto, v kadencii, ziadne hopsanie, radost bola pozerat na to, ako slape do kopca /nie ako rvanie pedalov ala Ulrich s kadenciou 50 :D/. Zaciatky tohto treningu byvaju tazke, dost tazke :D Tepy hned idu o 8 hore, a boli to niekedy. Aj to nejaky cas trva, aj dlhsie ako trening kadencie. Ale potom .. potom je to parada :) Ako bonus je potom urcita zmena v posede, bez straty vykonu. Taktiez pri tomto sposobe jazdy sa da vyuzivat vlastna vaha.


no hej, ked ideš sám tak nezistíš že v sedle by ten istý napr. polhodinový kopec vyšlapal niekto iný pri rovnakej únave, rovnakom laktáte ako u teba ale o minútu, dve rýchlejšie ako ty


Naposledy upravil ivan dňa 04.04.2022 - 19:21:56, celkovo upravené 1 krát.

04.04.2022 - 19:21:18
01
Pár inšpiračných videí na tréning v pedáloch:
How To Climb Like Alberto Contador thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down
04.04.2022 - 19:21:28
00
ludia robili odjakživa blbosti, len sú furt lepšie a lepšie spracované
04.04.2022 - 19:24:11
00
Preco sa s nim hadate? Vidite ze jemu to robi dobre.
04.04.2022 - 19:37:11
04
scarinko napísal:
Mne to vzdy vydrzi par sekund, max pol minuty a som off ?

ano, take su zaciatky, ale casom to zacne byt niekde inde, ak to systematicky trenujes .. a napr. z unaveny z beziek postojacky nedavam, v sedle to ide.

ivan napísal:
no hej, ked ideš sám tak nezistíš že v sedle by ten istý napr. polhodinový kopec vyšlapal niekto iný pri rovnakej únave, rovnakom laktáte ako u teba ale o minútu, dve rýchlejšie ako ty

Avsak rovnaky borec, ak by sutazil sam so sebou, prehral by , ak by to jeho alter ego slo zo sedla :) /natrenovane jazdenie, samozrejme/
04.04.2022 - 20:05:48
00
No dobre...a ak súper zaútočí v poslednom kopci pred cieľom a pôjde do pedálov a ja sa ho budem chcieť držať (logicky by som tiež šiel do pedálov), tak sa ho budem schopný držať, aj napriek tomu, aby som niekedy také šlapanie v pedáloch trénoval?
04.04.2022 - 20:26:43
00
nie, urdrzal by si sa par desiatok sekund a sekne ti. Dolezite je nezapajat do toho ruky, pritahovanim si akoze pomahat rukami, lebo to ti berie kyslik naviac a este skor sa odpalis. Na druhu stranu vies dat lahsi prevod a zvysit kadenciu a slapat v sede a vies byt rovnako rychly ako ten v stoji na tazsom prevode. Lenze vyssia kadencia rovna sa vyssie tepy a uvaris sa tak ci tak :) teda chce to trenovat tvrdo a este tvrdsie a potom sa mozes nahanat s kamosmi po kopcoch, lebo sam to nenatrenujes nikdy tak ako s chalanmi s ktorymi sa hecujete :) resp da sa to, ale musis byt silny a povedat si ked uz nevladzes ze to este potiahnes 100m vo vysokom tempe. kopce su hodne aj o hlave.
04.04.2022 - 23:40:35
02
max tepy som vacsinou ziskal v skupinkach a sprintoch do kopcov, z hecovaciek, horskych premii a pod, sam len vynimocne ak vobec
hlava sa necha strhnut :)
05.04.2022 - 00:12:16
00
ivan napísal:
Na ceste je to opačne. Jazda v pedáloch dlhšiu dobu do kopca sa pre jej horšiu ekonomičnosť nedoporučuje. Je to blbosť. V konečnom účtovaní pri malých rozdieloch vo výkonnosti pretekárov rozhodujú detaily, dobrý každý watt, kakória. Netýka sa to samozrejme špurtovania, zaútočenia na kratšej vzdialenosti v závere preteku do kopca.

longreadsblog.files.wordpress.com
05.04.2022 - 10:01:58
00
lto napísal:
ivan: neviem ako na cestaku, ale v dlhom stupani je to prinos. Velky prinos. Zatazuju sa trochu inak svaly a systematicky trening v tomto rezim ti prida v dlhych stupaniach mozno aj 30% vydrze (prepocitane na banany :D). Uz je to sice dlho, co som chodil na maratony /mtb/, ale stale si to pamatam :) Armstrong takto jazdil kopce, pekne striedal a cisto, v kadencii, ziadne hopsanie, radost bola pozerat na to, ako slape do kopca /nie ako rvanie pedalov ala Ulrich s kadenciou 50 :D/. Zaciatky tohto treningu byvaju tazke, dost tazke :D Tepy hned idu o 8 hore, a boli to niekedy. Aj to nejaky cas trva, aj dlhsie ako trening kadencie. Ale potom .. potom je to parada :) Ako bonus je potom urcita zmena v posede, bez straty vykonu. Taktiez pri tomto sposobe jazdy sa da vyuzivat vlastna vaha.

aj na cestaku... ako pises - staci sa to naucit a trva to viac ako jeden vyjazd.
05.04.2022 - 10:05:43
00
Stax napísal:
longreadsblog.files.wordpress.com


čo sa čuduješ? Ten, ktorého meno sa nesmie vysloviť, IMHO v pedáloch takmer nejazdí. Dokazujú to hodnoty AVG Power vs NP zverejňovaných výjazdov. Rozdiely cca 1% na švih, resp. na dlhodobý priemer.
16.04.2022 - 07:11:56
02
Ked som trenoval jedneho casu v pedaloch, sla mi sila noh hore a urobil som si aj osobaky v kopcoch, isto to ma zmysel.
16.04.2022 - 08:59:42
02
vytrvalostný výkon nie je o sile nôh ale o kapacite srdcovo cievneho systému, pri tvorbe tréningového programu na preteky musíš vychádzať zo štruktúry športového výkonu danej disciplíny, trénovať zo sedla je potrebné v minimálnom rozsahu - v takom ako jazdíš na pretekoch, dlhé neprerušené jazdenie zo sedla co tu uvádza Kristina je blbosť, vhodnejšie je venovať viac času zlepšovaniu FTP /zväčšovaniu kapacity srdcovo cievneho systému, zvyšovaniu hodnoty VO2max, .../ zväčšovaním podielu prahových a nadprahových intenzít v celkovom objeme hodín a samozrejme že drvivá väčšina týchto hodín nebude zo sedla, rovnako ako je tomu v správne, efektívne vykonávaných pretekoch, čím menej budeš v pretekoch jazdiť menej efektívnym spôsobom zo sedla tým bude vytrvalostný výkon, výsledok v pretekoch lepší

Canyo - dlhé jazdenie zo sedla nemá zmysel - je to neefektívna blbost

čím viac času, svojho energetického potenciálu, ... budeš používať v tréningu na veci ktoré v pretekoch používaš menej, tým menej tvojho času, energetického potenciálu, ... zostane na zlepšovanie vecí ktoré využívaš v pretekoch viac, musíš si dvakrát premyslieť co budeš v tréningu robit - potenciál máš len 100 %
16.04.2022 - 13:19:48
01
ivan kedy pochopis ze nie si sam na svete?? Myslis ze si zjedol mudrost sveta? To co je pre teba blbost moze byt pre ineho svaty gral. Ty mas svoje treningove metody a nemusia byt zle, ale su aj ine dobre a mozno aj lepsie. Len ty vidis len to svoje a to nie je korektne.
16.04.2022 - 15:09:24
23
keyboard_arrow_up