Raver: tak,tak .. dr.Martinek vie co hovori, dobre hovori , prehanat to netreba.
Inak 220-vek je ehm .. nanic, jak niekto dobre napisal, ze ked ma basketbalove druzstvo priemernu velkost topanky 11.5, kupi trener vsetkym hracom tuto velkost ? :lol: .. a tiez .. k nicomu to nieje . To su tak priblizne vypocty, ze ani nema zmysel podla toho nieco riesit. Na vyborne natrenovanie je potrebne vediet ine dolezite udaje a presny trenink. Potom staci najazdit doslova par km, okrem objemov, tam viac :lol: , a pak to ide. Ak su zavodne ambicie v profi lige :)
cippolo: ked mas kondicku a frekvencie ani v lese nepotrebujes silu :) .. ale lepsie je ju mat :lol: .. vysoke tepy su casto kvoli adrenalinu, a s nim clovek dokaze "preprať" :hug:
Ja mam iny problem ;( .. a je to cim dalej horsie .. tento rok uz nedokazem ist viac ako 144 tepov .. pricom moja maximalka na bajku bola vzdy cca 177-182 (podla trenovanosti).Este v januari minuleho roku som v pohode dal 179, ale to bol len asi jeden tyzden, predtym, aj potom max. 164 no a tento rok hento :?: .. uz raz som mal dlhodobo znizenu maximalku na 173 ked som bral lieky .. hmm.Toz ja som na trening uz davno rezignoval a len sa vozim :nod:
06.02.2011 - 19:58:43
00
Ja vás neignorujem. Len máte jednostranný pohľad na vec. Akurát sa musím smiať. Však je úplne jedno, či skončím 5., 10., 20. alebo 50., najmä pri konkurencii na Slovensku...

Nooo, zas praveze u Teba by som videl aj zopar bedni :!: .. napokon aj ja som raz skoncil 11.ty na maratone .. doslo 13 ludi :rofl: .. z prihlasenych asi 20
06.02.2011 - 19:59:29
00
jj, Tomas ma na bednove umiestnenia. A bolo by skoda o ne prist.
06.02.2011 - 20:02:33
00
ak sa ti jazdi dobre aj pri takychto tepoch :) tak je potom vsetko OK ,hlavne ze ta to bavi a umiestenie do top 5 je super :y

a mozno mas este velke rezervy ...
06.02.2011 - 20:02:57
00
Nj, ale musi to cloveka bavit aj a nejak normalne zit pri tom.Sklznutie do stadia trening,trening,trening,zavod,trening,trening,trening,zavod konci zle. A tmax ma maximalku mozno aj 220 :lol:
06.02.2011 - 20:07:02
00
ja mam tiez par kamosou ktory si nedaju poradit a pojmy ako zakladna vytrvalost alebo kvalitna zimna priprava,intervalove treningy na rychlost a silu im nic nehovoria a potom sa cuduju ze stoja na jednom mieste alebo to nejde uz dopredu :(
06.02.2011 - 20:12:12
00
a trochu prilejem :)

od sportoveho lekara:
"Anaeróbny prah:najvyššia intenzita záťaže,pri ktorej sa pri dlhodobom zaťažení udržiava dynamická rovnováha medzi tvorbou laktátu v pracujúcich svaloch a jeho odstraňovaním. . . .. . .
Zatazenie na urovni anaerobneho prahu sa povazue sa velmi ucinny prostrieďok rozvoja vytrvalostnych aerobnych schopností."

ak si mam vybrat 6hodin zakladnej vytrvalost 5x do tyzdna aby som dosiahol to iste ako 2x do tyzdna v intenzite moja volba vzhladom na povahu mojej prace je jasna.

zakladnu vytrvalost som nikdy nejazdil napriek tomu by tu niektori dlhodobi teoretici boli z vysledkov mojich zatazovych testov velmi smutni 8) (a progres je pekne vidno pri porovnani poslednych 3 zatazovych testov)

ano vzhladom na cas ktory biku venujem a rocnym objemom ktore najazdim docuram relativne daleko :P

v kazdom pripade - kazdy ako mu vyhovuje - ak to Tomasa bavi v tych tepoch ktore jazdi a citi progres - nech tak jazdi(inak zrovna u neho by som sa nebal ze ma AP hodne vysoko). ak vyhori a Aprili - buducu sezonu bude mudrejsi ze si tie testy treba absolvovat :)
06.02.2011 - 20:55:15
00
:y:
06.02.2011 - 21:04:51
00
jasan beriem Duri. Pripominali sme len vseobecne platne postupy. Tomas ma na rozdiel od Teba podstatne viac casu na bike (chapem preto aj Tvoju skusenost), tak by boli pre neho mozno vhodne. Ale ako som uz onehda pisal, vsetko su to len domienky, pretoze nevieme jeho parametre. Aj ked tiez myslim, ze ma vysoke prahy. Mal by si dat spravit testy, podla mna bude mat super vysledky (viem ako jazdi).
Teraz sme Tomasa teda pekne rozobrali, snad sa nebude hnevat. Vsetko len v dobrom umysle. :hai:
06.02.2011 - 21:16:20
00
zaujimava tema! kedze som v tomto uplny zaciatocnik mohli by ste sa mi prosim vas k tymto vzorcom vyjadrit? teda ci ste sa stretli uz s tymito konkretnymi vzorcami, ako sa vam pozdavaju...
na stranke kde som ich nasiel bola dajaka "omacka" okolo nich ale chcel by som vediet aj vas nazor. vdaka!

1.)
220 - věk

2.)
208 - 0,7 x věk

3.)
Muži: MaxTF = 214-( věk x 0.8 )

4.)
210 - 1/2 vašeho věku - 5% vaši váhy + 4 (pro muže)
06.02.2011 - 21:24:50
00
na mna nesedi ani jeden :)

zatazovy test ;) tych 25E nie je az tak vela.
06.02.2011 - 21:30:10
00
veru nie je az tak vela :) ale najskor sa chcem s tepmi naucit narabat. skor buduci rok.
rozdiely boli velke? :o
06.02.2011 - 21:32:56
00
_andrej_: ani jeden nie je ok, pretoze bezne su ludia s tepom cez 210 a nemaju 5 rokov, a su aj s 220. Jediny vzorek na maximalku je taky, ze vezmes tepak, 5 minut zlahka pobezis a potom vybehnes prudky kopec, alebo schody a v poslednom momente ked pocitis, ze ides na baterky (nohy su maximalne zakyslene a prebieha zasobovanie ATPckom z pecene), stopnes beh a pomalou chodzou ides dalej, do asi 2-3 sekund ti vybehne tep na maximalku (vybehne az po ukonceni namahy, obvykle 1-2 naviac). To je maximalka. Na to ale musis byt odpocinuty, zdravy, atd. a ziadnom pripade po chorobe a horucke. (Toto skusat po horuckach = infarkt alebo podobne srandy). Od tohto cisla si odpocitas asi cca 2-3 tepy a to bude maximalka na bajku. Pri dlhodobom treningu to este o nieco klesne, obvykle tak dalsie 2-3 tepy.


Naposledy upravil lto dňa 06.02.2011 - 21:42:52, celkovo upravené 1 krát.

06.02.2011 - 21:40:59
00
no vzorce su iba vsobecne ...osobne test je to najlepsie tam sa ukaze vsetko :)

napriklad mna doktor zastavil na 193 tepoch citil som sa este v pohode ale krvny tlak som mal 240/70...takze mi neodporuca jazdit nad 190...
u kazdeho je to individualne a ato sa ukaze az ked sa zmeraju vsetky udaje .

tych 25 euro zato urcite stoji ,hlavne pre vlastne zdravie :)
06.02.2011 - 21:42:52
00
vdaka :) to s tym behom budem musiet skusit. uz mam jeden kopec v hladaciku :lol:
no lebo podla toho 4-teho vzorca mi vyslo 199 tepov. som si aj myslel ze to moze byt vcelku presne.

no ale kazdopadne sa nevyhnem tym testom.
06.02.2011 - 21:50:08
00
keyboard_arrow_up