Páni. Asi tri týždne som bol chorý, kašeľ, zápal v ústnej dutine, nakoniec som dostal antibiotiká, ktoré doberiem v utorok. Keďže som antibiotiká nemal už roky, tak ma zaujíma či by som už mohol od stredy trénovať. Chcem totiž potrénovať na Horala, keďže som mal dlhší výpadok. Samozrejme postupne zaťažiť...
29.07.2016 - 07:58:09
00
Ja som bol cca pred mesiacom na PN len 7 dní počas ktorých som tiež užíval antibiotiká. PN mi skončila v piatok a hneď v sobotu som si naplánoval cca 90km výjazd na cesťáčiku ( po PN radšej ) v pohodovom tempe. Posledných 20km to bola nočná mora. Kŕče počas jazdy nemávam nikdy (a to cyklistiku beriem skôr ako šport pri ktorom zo seba treba čosi vydať a poriadne sa spotiť, výlety s turistickým tempom sú pre mňa neznáma vec ) , ale vtedy ma začali trápiť do takej miery že som mal obavy aby som došiel domov a nemusel si volať odvoz. Nejako som to zvládol, aj keď každých cca 200 m som musel zosadnúť lebo tie bolesti boli "úžasné". A zlatý klinec programu prebehol až doma, keď som si na cca 40 minút zdriemol a keď som po prebudení a pokuse vstať dostal ďaľší kŕč do vnútornej strany pravého stehna, ktorý som trpel asi 3 minúty počas ktorých sa aj slzičky v očiach objavili :) . Priznávam, tieto kŕče po výkone počas relaxu ma trápia stále, ale tento po PN bol intenzívnejší a oveľa viac bolestivejší.

Tak toľko k mojej prvej jazde po PN a antibiotikách. Nabudúce radšej opatrnejšie, oveľa opatrnejšie.....
29.07.2016 - 08:19:24
00
Ramon1?
29.07.2016 - 08:28:41
00
Ale to mám len také trojdňovky. Čiže zoberiem raz za 24 hodín 3 tabletky, ale účinnosť majú 7 dní...

astro ?
29.07.2016 - 09:19:53
00
Ramon je lekar, bude vediet. Ja si myslim, ze ATB zostavaju v tele este nejaký cas a je to zataz pre organizmus - srdce napr. A tak ďalšia záťaž v podobe športu asi nie je vhodna. Nie nadarmo nam na základnej a strednej davali po chorobe 2 tyzdne bez telesnej.
Sam som sa do nedavna dlho trapil s angínami, väčšinou hnisavymi az kym nesli mandle von. Odvtedy mam pokoj. Tie tvoje trojdnovky nie je Sumamed?
29.07.2016 - 09:51:23
00
Ano. Sumamed....
29.07.2016 - 11:06:20
00
Chlapci ach jaj, vám za to bicyklovanie platia? Prednejšie je už byť na bicykli, alebo zdravie? Pokiaľ ste si odpovedali, tak je jasné, čo asi je tou správnou odpoveďou... Odporúča sa, koľko dní maródujem, toľko dní ešte potom pokoj od jazdenia, či športu. Pri troch týždňoch to bude zrejme nezmysel, ale pár dní už nikoho nezabije. Maximálne by som ja začal tak po dni voľna s nejakým krátkym tréningom v základnej vytrvalosti. Postupne to troška navyšovať a po tom týždni pridávania sa dostať na plnú intenzitu. Zdravie máme len jedno...
29.07.2016 - 11:17:10
00
Veď ale nikto nechce hneď intervalový tréning. Ja nie som pretekár na bedňu. Mne ide o postupné zaťažovanie...
29.07.2016 - 12:34:48
00
Tak ja zas nie som lekár, ale osobne by som dal deň voľno (možno dva) a začal postupne vo vytrvalostnom, možno až regeneračnom tempe nejakú hodinku a postupne pridával. Ale iba čas, intenzitu až po tom týždni asi.
29.07.2016 - 14:18:47
00
astro napísal:


...už som mu napísal SS . Ja len nechápem , prečo si tu poniektorí myslia , že si fotím pacientov...No povedz Tomáš , fotil som ťa :lol: ?
30.07.2016 - 13:01:50
00
a čo si mu poradil? pre takú všeobecnú osvetu si to mohol dať sem verejne.. ja som mal tiež na jar po x rokoch ATB a keďže som s tým normálne pracoval 8+ hodín tak som po pár dňoch čo sa mi uľavilo aj na bike šiel, pritom ATB som ešte užíval... ale nejak mi to neprospelo, problém bol hlavne v nádche čo som mal tiež... a keďže bolo nakoniec aj hnusné počasie - dážď a zima tak som potom len valcoval na pohodu.. ale forma čo som mal išla aj tak preč behom toho krátkeho výpadku. inak som mal asi angínu podla príznakov ktorá sa mi začala prejavovať pár hodín po návšteve zubárky, ktorá mi zrovna nejakú stoličku robila, tak bola blízko mandiel.. neviem u lekára som s tým nebol, konzultoval som to so svojim veterinárom :D
30.07.2016 - 13:54:10
01
Bikejoring no a to ma najviac hnevá, že tento rok som konečne jazdil viac, už som sa dostával do pohody. Celý júl som mal v pláne potrénovať na augustové MTB maratóniky a nakoniec som tri týždne bez bajku. Na porazenie...


Naposledy upravil Hazard dňa 01.08.2016 - 06:35:55, celkovo upravené 1 krát.

30.07.2016 - 19:19:59
00
tak keď to čítam, tak som sa dodržoval ramonove odporúčania, presne som jazdil iba na pohodu a pozeral si tepy či nie sú uletené.. chápem tvoje pocity, mal som rovnaké, tiež som tvrdo makal a formu som mal tiež fakt dobrú, ale zasa, keď nejde o život, ide..
30.07.2016 - 20:23:31
00
Ten týždňový oddych od telesnej po chorobe nebol pre nič za nič. Ja som teraz tiež už asi 3 týždne nevyliečený. Resp. chvíľu som OK, potom si dám pivo a opäť mám zapálené hrdlo. Teplota prakticky nie je, občas skočí na 37°C, no s tréningom sa to snažím krotiť, a hlavne týždeň som bol úplne v kľude a na čajíkoch. Ramon1, ozaj si mohol postnúť svoje rady tuto verejne aj pre ostatných, veď to je aj zmysel tohoto fóra.
30.07.2016 - 20:59:24
00
http://www.ondrej-vojtechovsky.cz/component/option,com_weblinks/catid,23/Itemid,53/

pozri "Polámal se mraveneček "
30.07.2016 - 22:09:49
00
keyboard_arrow_up