Zdravím Vás, chcel by som sa popýtať na rady pre mňa a ideálne aj nejaký približný tréningový plán. Mám 16 rokov a bicyklujem približne od jary tohto roka, cez leto ma to chytilo naplno. Chcel by som sa dozvedieť niečo viac o tom, ako mám a ako nemám správne trénovať. Ide mi hlavne o všeobecný cyklistický rozvoj, časom by som možno chcel aspoň skúsiť nejaké amatérske preteky.

Jazdil som doteraz MTB, no prednedávnom som si kúpil cesťák, zatiaľ sa s ním oboznamujem a potrebujem si ešte zadovážiť tretry.

Chcel by som sa cyklistike venovať, ako by to šlo, no nemám času na rozdávanie. Škola, teraz asi aj brigáda (kúpa žiletky), takže by som chcel čo možno najviac využiť svoj ostatný voľný čas práve rozvojom cyklistických schopností.

Takže kde začať?
26.11.2012 - 16:52:01
00
Napr. tu a tu.
26.11.2012 - 17:07:09
00
Dík, no nehľadám len veci na zimnú prípravu. Samozrejme aj na tú, no chcel by som také všeobecné veci, že ako je dobré a zlé trénovať, aké objemy a intenzity, čo si mám prípadne dokúpiť (pulzomer a neviem čo všetko). Ostatné témy som ako tak čítal, no chcel by som vedieť aj to, čo je dobré robiť a nerobiť v mojom veku, ako na tréning s využitím pulzu atď.
26.11.2012 - 17:57:31
01
Odpovede sú v 2. odkaze, len sa treba prehrýzť tými stranami. Podľa mňa treba jazdiť a nešpekulovať. A nájsť si partiu, ideálne klub, za ktorý budeš jazdiť. Ak to myslíš vážne.
26.11.2012 - 18:02:30
00
Vážne to myslím v rámci svojich časových a finančných možností, najradšej by som bicykloval stále, no nie na úkor povinností. Ako to funguje v takom klube? Koľko času to zaberá a aké sa kladú nároky? Na cesťáku som momentálne úplný začiatočník, takže by to chcelo niečo pojazdiť. Lenže ďalšia vec - nemám žiadnu partiu, ani nikoho s kým by som jazdil, takže iné riešenie, ako ísť sám bohužiaľ zatiaľ nemám.
26.11.2012 - 18:16:48
00
Na stránke hore je "Rozšírené vyhľadávanie"... Zadal som tam tréningový plán a všetko som našiel:
o-hocicom/treningovy-plan-t13133.html
o-hocicom/ako-vytvorit-treningovy-program-t17536.html
sukromne-akcie/trening-cesta-t17678.html
cestna-cyklistika/ako-trenovat-t26270.html
cestna-cyklistika/trener-v-okoli-se-t28639.html
post625784.html
Takže môžeš tuho študovať...
26.11.2012 - 20:24:39
00

Takže kde začať?


Ak si to ty, ktorého som stretol v Bergu v septembri a čakal si na utorkový tréningový balík, ktorý si nestihol, tak to nie je ten správny smer na tréningy. Chce to trochu viac rovesníkov, výkonnostne rovnakých alebo o niečo lepších. Hento by ťa skôr uštvalo, čo jazdia v utorky.
27.11.2012 - 00:57:09
00
Nebol som to ja. Doteraz som takto netrénoval, väčšinou len čisto sólo. Až doteraz som jazdil MTB. To je ten problém, že nepoznám žiadnych ľudí v okolí, čo by sa tomu tiež venovali. A chcel by som trochu vedieť, že ako to funguje v takých kluboch.
27.11.2012 - 17:43:23
00
Zvyčajne tréner, alebo niekto kto sa vydáva za trénera (nemá potrebnú kvalifikáciu) pripraví lepší-horší tréningový plán na mesiac. Pri tom horšom napíše na jednotlivé dni kilometre, prípadne aj trasu. Pri tom lepšom ešte pridá ako sa pôjde, na akých prevodoch, koľko bude zrýchľovačiek (šprintov na tabuľu) alebo intervalov. V stanovenú hodinu a na stanovenom mieste sa partia zíde a vyrazí, pričom sa viac-menej snaží dodržať tréningový plán. Dobrý tréner doprevádza zverencov, buď na aute alebo motorke, a diriguje ich, začiatočníkom kontroluje pedálovanie a radí, ako ho zlepšíť, slabších v stúpaniach dotiahne do skupiny... Po tréníngu ich prípadne aj zdrbe, ako jazdili na vetre, po vetre, v bočnom vetre, ako sa zašívali... Je toho veľa, čo dokáže odovzdať dobrý tréner na rozdiel od zlého alebo kvázi trénera.
27.11.2012 - 19:33:06
00
alebo jazdi so skupinou tiez na bajku... :) hlavny prinos trenera pre mna osobne je okrem tohto vsetkeho co vypisal JoKo aj to ze ked ma niekto trenuje a dopredu mam dohodnute ze vtedy bude trening tak nanho idem lebo sme dohodnuty...lebo som zistil..ze sam mam hrozny problem sa niekedy motivovat ist behat... :( proste to ze je to trener ma nuti ho pocuvat a proste sa prinutim ist na ten trening...lebo mne nerobi problem trenovat ale skor vytrepat sa von aby som zacal trenovat :) a plus ked ma niekto trenuje tak ma dokaze prinutit viac makat :D
27.11.2012 - 19:44:22
00
Poprosím skúsenejších o radu: pri zostavovaní tréningového plánu, mi v základnom období vychádzajú 4 tréningy týždenne. Ako by ste rozdelili tréningy a voľné dni? Vďaka za odpovede.
05.02.2014 - 19:45:34
00
Ut, Št, So, Ne - tréning. Ostatné oraz. Zostavuješ si tréningový plán a bez skúseností? Ideálne by bolo aspoň rok jazdiť s licencovanými pretekármi v klube z okolia. Nabral by si skúsenosti z praxe a potom by si tréningový plán ani nepotreboval, všetko by si mal ujasnené v hlave ;-)
06.02.2014 - 09:27:39
01
keyboard_arrow_up